Hiszpańskie czasy przeszłe !

Ossswajamy czassssy przeszłe ! Utrwalamy los tiempos pasados !

Zyskaj swobodę w używaniu czasów przeszłych, żongluj czasami i stosuj je właściwie w zależności od sytuacji. Po 12 godzinach kursu z czasów przeszłych zyskasz pewność i swobodę w komunikacji.

TERMIN KURSU:  start 23 LUTEGO godz. 18:00-19:30 (piątki)
  • 8 spotkań po 90 min
  • 12 h w cenie 600 zł
  • Grupa do 6 osób
  • Zajęcia online, na żywo z  VIVIANĄ
  • Poziom A2/B2
  • Zapisy: instytut@sollares.pl

Czasy przeszłe w języku hiszpańskim to klucz do poprawnej komunikacji 

Jeśli chcesz poprawnie mówić po hiszpańsku, powinieneś opanować minimum 3 czasy przeszłe: INDEFINIDO, IMPERFECTO i PERFECTO. Ogólne zasady stosowania tych czasów są proste, problem stanowi ich właściwe zastosowanie w praktyce. I do tego cała lista wyjątków. Można się pogubić. Dlatego usystematyzowanie zasad i skupienie się na tym odcinku hiszpańskiej gramatyki sprawi, że zyskasz biegłość w ich wykorzystaniu.

CZAS PRETERITO INDEFINIDO

Czasowniki regularne, czasowniki nieregularne i ich użycie. Choć należy do najłatwiejszych czasów przeszłych, studenci często popełnia błędy w jego używaniu. Dowiesz się KONKRETNIE  w jakich sytuacjach używać INDEFINIDO a w jakich nie należy tego robić.

CZAS PRETERITO IMPERFECTO

Czasowniki regularne i nieregularne oraz ich użycie w tym inne funkcje tego czasu. Bardzp przyjazny czas przeszły z małą liczbą nieregularności. Kiedy stosować indefinido, a kiedy imperfecto? Viviana wyjaśni wszystkie niuanse gramatyczne. W oparciu o przykłady!

CZAS PRETERITO PERFECTO

Czasowniki regularne I Czasowniki nieregularne oraz ich użycie. Czas prosty w tworzeniu, przyjazny i bardzo przydatny w europejskiej wersji języka hiszpańskiego. Przećwiczysz wraz z Vivianą zasady jego wykorzystywania w praktyce.

MIX CZASÓW PRZESZŁYCH 

  • Perfecto vs Indefinido
  • Imperfecto vs Indefinido – podstawowe różnice
  • Imperfecto vs Indefinido – zaawansowane różnice
 

Porównanie wszystkich czasów.  Kiedy użyć Indefinido a kiedy Perfecto? Może jednak lepiej brzmiałby tu czasownik w Imperfecto. Przećwiczysz to na licznych przykładach. Wątpliwości pożegnasz raz na zawsze!

VIVIANA- będzie łączyła się na warszaty gramatyczne  z Chile.  Absolwentka pedagogiki  na Uniwersytecie w Santiago de Chile.  Niezwykle kreatywna, ciepła i otwarta. Potrafi motywować do nauki, w swojej pracy jest bardzo skuteczna. Nauczycielka z powołania, którą kochają studenci. W Sollares pracuje  od 5 lat.