O Instytucie Sollares

W naszych działaniach kierujemy się pasją

Instytut powstał w 2014 roku. Od początku to nie miała być jedynie szkoła językowa, ale miejsce w którym kultura odgrywa dużą rolę. Oferta ewaluowała, najpierw prowadzone były tylko zajęcia z języka hiszpańskiego, potem doszedł język portugalski, włoski i francuski. W Instytucie odbywały się warsztaty flamenco, malarstwa czy rozwoju osobistego. Kluczowym aspektem zawsze byli nauczyciele w Sollares- native speakerzy, często artyści, którzy podczas zajęć „przemycali” aspekty kulturowe ze swoich krajów. Zgodnie z zasadą, że nauka języków to nie tylko gramatyka i słownictwo ale kultura Hiszpanii, Ameryki Południowej, Włoch i Francji. Instytut Sollares zawsze przyciągał ciekawych i otwartych ludzi, tak tworzyła się społeczność. Miejsce spotkań, wernisaży czy koncertów. Współpraca z Centrami kultury w Konstancinie, Piasecznie czy Lesznowoli zaowocowała wieloma koncertami muzyki flamenco czy muzyki południowo-amerykańskiej. Obecnie Sollares oferuje swoje kursy w całej Polsce i zagranicą. Współpracuje z lektorami z CAŁEGO ŚWIATA. Wartości Instytutu to rozwój, otwartość i współpraca. Priorytetem są szacunek, wiarygodność i tolerancja. W naszych działaniach kierujemy się pasją.

WARTOŚCI

Stawiamy na rozwój, otwartość i współpracę
Szacunek, zaufanie, wiarygodność i tolerancja są dla nas priorytetem
W naszych działaniach kierujemy się pasją

MISJA SOLLARES

Wdrażamy nowe i skuteczne metody nauczania języków nastawione na komunikację
Uświadamiamy że nauka języka to nie tylko gramatyka i słownictwo ale poznawanie kultury
Pokazujemy że znajomość języków może być pasją otwierającą nowe możliwości
Motywujemy Studentów i samych Lektorów do rozwijania swoich umiejętności językowych
Budujemy społeczność, dla której ważny jest rozwój, otwartość na inne kultury i tolerancja
Tworzymy nową jakość nastawioną na indywidualne potrzeby Studentów

Jolanta SOLLARES

Założycielka Instytutu Kultury Romańskiej Sollares. Swoją pasję do języka hiszpańskiego i kultury przeistoczyła w zawód. Rzuciła ciepłe zaplecze korporacyjne, zdjęła garsonkę, rozluźniła ciasny kołnierzyk „ poszła w kolor” i zaczęła budować firmę od zera. Nie stworzyła jedynie szkoły językowej ale środowisko, skupiające miłośników najpiękniejszych języków świata: hiszpańskiego, portugalskiego, włoskiego i francuskiego oraz szeroko pojętej kultury tych regionów. Jest kreatorką wielu wydarzeń artystycznych. Wpływa na otoczenie, inspiruje do rozwoju zainteresowań. Dba o ludzi, animuje relacje, działa na rzecz tolerancji. Jeśli coś robi zawsze jest to działanie kompleksowe i konsekwentne. Myśli i działa strategicznie. Nie boi się zmian a wręcz podąża za nimi. Ufa życiu i wsłuchuje się w intuicję. Skupia wokół siebie artystów, pięknych i wrażliwych ludzi. Bo piękno przyciąga piękno!

CZYTAJ NA NASZYM BLOGU

29 września 2022

Wywiad! Lektor to reżyser, uczeń to aktor …

Lektor to reżyser. Uczeń to aktor. Lekcja językowa to inspirujący spektakl. Z lektorami z całego świata. Przeczytaj wywiad z Jolantą Sollares!
Dane firmy:
SOLLARES Instytut Kultury Romańskiej Jolanta Kowalska
ul. Warszawska 22A, 05-500 Piaseczno, NIP: 798-110-95-90
Rachunek bankowy:Alior Bank 78 2490 0005 0000 4530 4922 8797