Lektorzy

Jolanta SOLLARES

Założycielka Instytutu Kultury Romańskiej

Kluczem do dobrze poprowadzonej lekcji językowej, zawsze jest LEKTOR. Lektor jest reżyserem, uczeń aktorem. Kreatywnie poprowadzona lekcja inspirującym spotkaniem!

To lektor dobiera narzędzia komunikacji ze słuchaczami. Jeśli lektor nie posiada w sobie potrzeby kreacji i rozwoju, może być jedynie „poprawnym” nauczycielem i nigdy nie wejdzie na przysłowiowy Mount Everest. Lektorzy w Sollares to osoby o wysokich kompetencjach a w swojej pracy zawsze kierują się pasją.

Rekrutujemy lektorów z CAŁEGO ŚWIATA. Na lekcje łączą się często z bardzo odległych i egzotycznych miejsc. Oto ONI !

Maluna - Hiszpania

Urodziła się w Albacete, wychowała w Toledo. Absolwentka Produkcji Filmowej w Alfonso X el Sabio w Hiszpanii. Brała udział w produkcji serialu „Uwaga hiszpański” z Jesusem Garcia. W Polsce mieszka od 6 lat. Jest nauczycielem języka hiszpańskiego. Uczy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Jej pasją są filmy wideo, które nagrywa w każdej wolnej chwili. Uwielbia naszą rodzimą kuchnię. Fascynuje ją Polska, którą zwiedza podróżując po kraju wraz z grupą przyjaciół.

Juan - Kolumbia

Kolumbijczyk pasjonujący się pisaniem, ulicznym jedzeniem i muzyką vallenato (gatunek muzycznym pochodzącym z Kolumbii). Z zawodu inżynier, z pasji nauczyciel hiszpańskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mocno wierzy, że nauczanie języka hiszpańskiego jest sposobem na bycie ambasadorem swojego kraju, swojej kultury i dzielenia się pięknymi rzeczami, które Kolumbia ma do zaoferowania. Prowadził kursy języka hiszpańskiego w Instytucie Cervantes.

Inelvis - Kuba

Pochodzi ze słonecznej Kuby. Pasjonuje ją nauczanie w zakresie nauk humanistycznych. Lubi stawiać przed swoimi uczniami nowe wyzwania ale też sama sobie stawia wyzwanie aby jak najlepiej przekazywać wiedzę swoim uczniom. Posiada tytuł doktora nauk pedagogicznych. Lubi wszystko co związane z kulturą, historią i sztuką. Uwielbia tańczyć i kocha zwierzęta, a jej ulubionym jedzeniem jest oczywiście typowa kuchnia kubańska. W Sollares prowadzi zajęcia hiszpańskiego on-line.

Phil - Brazylia

Phil pochodzi z Sao Paulo. Od 15 lat jest nauczycielem języka portugalskiego i angielskiego. Pracował w Korei, jest autorem książek do nauki języków.  Jego misją jest motywowanie uczniów do nauki języka. Udziela swoim uczniom cennych wskazówek jak się uczyć. Jest zafascynowany nauczaniem i uczeniem się różnych języków, zawsze w powiązaniu z aspektem kulturowym i kuchnią.  W Sollares prowadzi lekcje portugalskiego online. 

Winie - Kolumbia

Jest pasjonatką poezji, muzyki i sztuki. Wyemigrowała z Kolumbii 8 lat temu ponieważ jej marzeniem było poznawanie innych kultur i odkrywać czy mają jakieś pokrewne cechy z jej kolumbijskimi korzeniami. Jej serce podbiła Polska, w której aktualnie zamieszkuje. Niedawno też zaczęła uczyć się języka polskiego ponieważ uważa, że najlepszym sposobem na poznanie kraju jest poprzez język. Wiecznie uśmiechnięta na a swoich zajęciach tworzy przyjazną atmosferę, na których nie tylko pokonuje się strach przed popełnianiem błędów ale też wymienia się swoją opinią, przemyśleniami oraz kulturą.

Luisina - Argentyna

Urodzona w argentyńskim Rosario. Posiada wykształcenie z zakresu pedagogiki i epistemologii, literatury oraz gramatyki hiszpańskiej. Od ponad 18 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi, online ale też stacjonarnie. Jest wyrozumiała, pełna entuzjazmu oraz empatyczna w stosunku do swoich uczniów. Twierdzi że od samych studentów bardzo dużo się uczy 🙂 Stara się aby jej zajęcia były dynamiczne ale też relaksujące i dające zamierzone efekty. Jako pierwszym miejscu stawia komunikację. Kocha przyrodę, poezje oraz teatr.

Oriana - Wenezuela

Oriana pochodzi z Caracas w Wenezueli. Tam studiowała pielęgniarstwo i trenowała rugby. Do Polski przyjechała jako zawodniczka rugby i trenuje w Legii Warszawa. Oriana mieszka w Polsce 3 lata, w tym czasie nauczyła się języka polskiego i sama uczy języka hiszpańskiego. Ma doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą. Jest autentyczna w tym co robi, w jej pracy zawsze „przebija” sportowy sznyt 🙂 Jest zadaniowem. Jej zajęcia są zawsze dobrze przygotowane, dynamiczne. Jest kreatywna i otwarta na nowe wyzwania. W Sollares prowadzi zajęcia stacjonarne z młodzieżą, dzieci i dorosłymi.

Beatriz - Wenezuela

Sopranistka, logopeda, pedagog. Przyjechała do Polski z Caracas. Współpracowała z Instytutem Cervantes prowadząc kursy zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli języka hiszpańskiego. W Polsce mieszka od ponad 30 lat. Wkrótce ukaże się jej solowa płyta w wersji hiszpańskiej. W Sollares prowadzi zajęcia językowe dla dzieci wg. jej autorskiej metody.

Emanuela - Argentyna

Emanuela urodzona we włoskiej Latinie. Od lat jest wykfalifikowaną nauczycielką włoskiego ale również znakomicie posługuję się językiem hiszpańskim, którego również uczy. Od 8 lat mieszka w słonecznym Buenos Aires, chociaż może się wydawać, że to nieprawda ponieważ mówi w akcencie argentyńskim tak jak prawdziwa rodowita argentynka. Oprócz pasji do języków, ma dusze artysty. Jest aktorką oraz reżyserką teatralną. Dzieli się swoim zamiłowaniem do sztuki na deskach teatru w Buenos Aires oraz we Włoszech.

Angela - Włochy

Pochodzi z Bari. Po ukończeniu uniwersytetu w Bari wyjechała do Stambułu gdzie pracowała jako nauczycielka języka włoskiego. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć stacjonarnych jak i on-line. W swoich zajęciach wykorzystuje wiedzę, którą zdobyła realizując jedną ze swoich największych pasji, jaką jest teatr i sztuki wizualne. Uważa że najważniejszym w procesie nauki jest przede wszystkim budowanie wzajemnej otwartości i tolerancji. W Sollares prowadzi zajęcia włoskiego on-line, które prowadzi w oparciu o metodę aktywnej komunikacji.

Natalia - Hiszpania

Hiszpanka która uwielbia swój kraj. Z wykształcenia dziennikarka i fotografka oraz nauczycielka hiszpańskiego z wieloletnim stażem. Absolwentka nauk społecznych i komunikacji na Universidad de Navarra.

Otwarta i bezpośrednia. Kocha podróże. Zwiedziła nie tylko całą Hiszpanię i znaczną część Europy, ale także Azję i Afrykę.

Raffaella - Włochy

est osobą z tak pozytywną energią i wzbogaconą o tak duże doświadczenie życiowe, że jedna rozmową z nią potrafi zainspirować oraz zmotywować do działania. Urodzona we włoskiej stolicy. Przez 5 lat mieszkała i pracowała w Peru, stąd też jej znajomość hiszpańskiego na bardzo wysokim poziomie. Uwielbia sztukę w każdej postaci, dlatego też sama lubi tworzyć ręcznie robione przedmioty. Mówi o sobie, że jak typowa Włoszka lubi gotować. Jej ulubione dania to lassania i tiramisú.

Pierre - Belgia

Doktorant w dziedzinie literaturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tłumacz, lektor francuskiego i angielskiego. Jest native speakerem języka francuskiego i polskiego. Ukończył najpierw filologię angielską i niemieckojęzyczną na Université Libre de Bruxelles (Belgia) a potem slawistykę (podwójny dyplom Uniwersytet Warszawski – Université Libre de Bruxelles). Pasjonują go języki i literatura, ale także kultura, historia, sztuka i podróże. W Sollares prowadzi kursy francuskiego on-line.

Anna - Francja

Absolwentka romanistyki na paryskiej Sorbonie, doktor dydaktyki języków obcych, wieloletni wykładowca akademicki. Belferskiego bakcyla ma chyba zakodowanego genetycznie 🙂 Pomimo pracy w różnych branżach nigdy nie zrezygnowała z działalności edukacyjnej. A nauczanie jest jej pasją nieprzerwanie od 20 lat, w ciągu pracowała z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, w szkołach i firmach, w sektorze edukacji prywatnej i publicznej.

Viviana - Chile

Viviana studiowała pedagogikę na Uniwersytecie w Santiago( Chile). Jej największą pasją są podróże oraz jej praca dzięki której może dzielić się swoim doświadczeniem z innymi, pokazując przy tym jak piękne i różnorodne jest Chile. Miłość do podróży i odkrywania świata spowodowała,że pracowała w Londynie,a obecnie przebywa w Serbii . Jak sama mówi serbski to nie lada wyzwanie, ale pozwala mi lepiej zrozumieć jak czują się moi uczniowie. Niezwykle kreatywna,ciepła i otwarta na nowe

Celeste- Portugalia

Celeste urodziła się w Portugalii, wraz ze swoją rodziną mieszka w Porto. Jest dyplomowaną nauczycielką języka portugalskiego i hiszpańskiego. Posiada dyplomy uzyskane na uczelniach:„Juan Ramón Fernández” w Buenos Aires w Argentynie oraz Argentyńskiego Uniwersytetu Technologicznego.Swoją przygodę z nauczaniem języków rozpoczęła w 2008 roku i jestem pasjonatem swojej pracy. Zawsze stawia na komunikację i jest otwarta na potrzeby kursantów. Pracuję nad wszystkimi umiejętnościami (słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie) tak, aby uczniowie mogli w optymalny sposób opanować język obcy. W Sollares Celeste prowadzi zajęcia języka portugalskiego online.

Fernanda- Brazylia

Fernanda pochodzi z Brazylii i od ponad 10 lat uczy języka portugalskiego. W 2007 ukończyła językoznawstwo. Ma na swoim koncie wiele zawodowych sukcesów. Między innymi prowadziła kursy języka portugalskiego dla dyrektorów globalnych firm w Brazylii. Pracowała również na Filipinach i tworzyła materiały do nauki języka portugalskiego dla dużego centrum językowego. Fernanda mieszkała również w Polce, była korektorką tekstów portugalskich.Jest profesjonalna, nauczanie jest jej pasją i … zaraża optymizmem. Uśmiech towarzyszy jej zawsze 🙂 

Ana - Ekwador

Urodziła się w  Quito w Ekwadorze. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuje biologię i pracuje jako nauczycielka języka hiszpańskiego. Prowadzi w Sollares lekcje dla młodzieży i dzieci. Jest ciepła, uśmiechnięta pełna słońca i energetyczna. Uważa, że bycie nauczycielem jest powołaniem, które wymaga cierpliwości i wysiłku, aby osiągnąć wymarzone cele. Przyjazna, empatyczna, lubiąca rozmawiać na temat swoich doświadczeń kulturowych. Uczy się polskiego, uwielbia naszą kuchnię. Fascynują ją polskie pejzaże 🙂

Nathaly - Wenezuela

Pochodzi z Macaraibo w stanie Zulia. W Polsce mieszka już prawie 2 lata. Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania nauczyciel. Nauczanie hiszpańskiego stało się dla niej sposobem na życie i wielką pasją. Niesamowita umiejętność komunikacji sprawiła że w bardzo krótkim czasie nauczyła się doskonale języka polskiego. Uwielbia podróże, muzykę latynoską. Co ciekawe Nathaly brała udział w konkursach typu talents show, gdzie odnosiła sukcesy. Stale rozwija swoje kompetencje jako nauczyciel. W Sollares prowadzi kursy online grupowe i indywidualne.

Marzena - Francja

Uczy języka francuskiego od 2001 roku, kiedy wróciła z Francji do Polski po uzupełnieniu studiów filologicznych o dyplom z zakresu przekładoznawstwa. Pracowała ze studentami i z osobami dorosłymi, tworzyła materiały dydaktyczne dla wydawnictw a także pisała zadania egzaminacyjne dla Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz dla komisji okręgowych. Ponieważ ma również wykształcenie dziennikarskie, od 10 lat pisze artykuły dla kwartalnika Français Présent. Potrafi podsuwać strategie uczenia się i robić paralele do innych języków obcych (zna ich trzy).  Od 2016 mieszka na kontynencie amerykańskim (USA i Meksyk), gdzie jej życie wypełnia mieszanka języków i kultur u boku Francuza i 4-letniego obywatela świata.

Julio- Hiszpania

Obecnie mieszka w Madrycie.  Podróżnik i poliglota otwarty na świat i ludzi. Przez wiele lat mieszkał w Kijowie, Moskwie, San Petersburgu, gdzie między innymi współpracował z Instytutem Cervantesa i prowadził kursy języka hiszpańskiego.  Zna również język rosyjski 🙂 Jest dynamiczny i komunikatywny. Kocha  swój zawód, gdyż jak twierdzi podczas zajęć następuje wymiana energii między słuchaczami i nauczycielem. W Sollares prowadzi kursy hiszpańskiego online, zarówno grupowe jak i indywidualne. „Kiedy widzę  jak moi studenci robią postępy w nauce hiszpańskiego, daje mi to wielką satysfakcję. Czuję się wtedy szczęśliwy”

Karel - Kuba

Karel pochodzi z Kuby. Z wykształcenia historyk i filozof. W Polsce od 3 lat, gdzie uczy języka hiszpańskiego stacjonarnie w siedzibie Sollares w Piasecznie.  Jego pasją jest historia i gra w szachy. W wolnych chwilach uwielbia tańczyć a także gotować. Jest bardzo dobrze zorganizowany i zaangażowana w proces nauczania. Uśmiech zawsze gości na jego twarzy. Do swojej pracy podchodzi z misją. Potrafi angażować i aktywować słuchaczy. Podczas zajęć opowiada też o kulturze kraju z którego pochodzi.

Iwona - Francja

Od kilkunastu lat pasjonatka języków romańskich, zwłaszcza francuskiego i hiszpańskiego. Ukończyła Filologię Romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłością do języków zaraża swoich uczniów, a przede wszystkim własne dzieci :). Pracuje z językami jako nauczyciel oraz rekruter. Razem z rodziną często podróżuje do Francji i Hiszpanii. W wolnych chwilach tańczy latino, gra na gitarze, maluje i wędruje po lasach Beskidu Niskiego. W Sollares prowadzi kursy języka francuskiego online.

Julia - Francja

Julia jest rodowitą Francuska, obecnie mieszka w Hiszpanii. Wcześniej mieszkała w Anglii i Japonii. Jest dyplomowaną nauczycielką języka francuskiego.  Julia jest mega ENERGETYCZNA. Podczas zajęć skupia się przede wszystkim na komunikacji. Jej zajęcia są dynamiczne a jej celem jest motywacja studentów i ich progres w nauce języka francuskiego.  Julia uprawia różne rodzaje sportów, odpręża ją kontakt z przyrodą.