Lektorzy

Jolanta SOLLARES

Założycielka Instytutu Kultury Romańskiej 

 Kluczem do dobrze poprowadzonej lekcji językowej, zawsze jest LEKTOR. Lektor jest reżyserem, uczeń aktorem. Kreatywnie poprowadzona lekcja inspirującym spotkaniem!

To lektor dobiera narzędzia komunikacji ze słuchaczami. Jeśli lektor nie posiada w sobie potrzeby kreacji i rozwoju, może być jedynie „poprawnym” nauczycielem i nigdy nie wejdzie na przysłowiowy Mount Everest. Lektorzy w Sollares to osoby o wysokich kompetencjach a w swojej pracy zawsze kierują się pasją. 

Rekrutujemy lektorów z CAŁEGO ŚWIATA. Na lekcje łączą się często z bardzo odległych i egzotycznych miejsc. Oto ONI !

Juan - Kolumbia

Kolumbijczyk pasjonujący się pisaniem, ulicznym jedzeniem i muzyką vallenato (gatunek muzycznym pochodzącym z Kolumbii). Z zawodu inżynier, z pasji nauczyciel hiszpańskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mocno wierzy, że nauczanie języka hiszpańskiego jest sposobem na bycie ambasadorem swojego kraju, swojej kultury i dzielenia się pięknymi rzeczami, które Kolumbia ma do zaoferowania. Prowadził kursy języka hiszpańskiego w Instytucie Cervantes.

Inelvis - Kuba

Pochodzi ze słonecznej Kuby. Pasjonuje ją nauczanie w zakresie nauk humanistycznych. Lubi stawiać przed swoimi uczniami nowe wyzwania ale też sama sobie stawia wyzwanie aby jak najlepiej przekazywać wiedzę swoim uczniom. Posiada tytuł doktora nauk pedagogicznych. Lubi wszystko co związane z kulturą, historią i sztuką. Uwielbia tańczyć i kocha zwierzęta, a jej ulubionym jedzeniem jest oczywiście typowa kuchnia kubańska. W Sollares prowadzi zajęcia hiszpańskiego on-line.

Alcione - Brazylia

Alcione jest Brazylijką polskiego pochodzenia. Jest wykładowcą uniwersyteckim i bada rozwój edukacji w Brazylii. Jej pasją są podróże, do tej pory zwiedziła ponad 35 krajów. Jest zafascynowana nauczaniem i uczeniem się różnych języków, zawsze w powiązaniu z aspektem kulturowym i kuchnią. Gdy jest w Polsce czuje się jak u siebie w domu.

Alcione mieszka na wyspie w południowej Brazylii zwanej najpierw Ilha do Desterro, a dzisiaj znana jest pod nazwą Florianópolis, skąd przeprowadza lekcje portugalskiego dla Słuchaczy Sollares.

Winie - Kolumbia

Jest pasjonatką poezji, muzyki i sztuki. Wyemigrowała z Kolumbii 8 lat temu ponieważ jej marzeniem było poznawanie innych kultur i odkrywać czy mają jakieś pokrewne cechy z jej kolumbijskimi korzeniami. Jej serce podbiła Polska, w której aktualnie zamieszkuje. Niedawno też zaczęła uczyć się języka polskiego ponieważ uważa, że najlepszym sposobem na poznanie kraju jest poprzez język. Wiecznie uśmiechnięta na a swoich zajęciach tworzy przyjazną atmosferę, na których nie tylko pokonuje się strach przed popełnianiem błędów ale też wymienia się swoją opinią, przemyśleniami oraz kulturą.

Luisina - Argentyna

Urodzona w argentyńskim Rosario. Posiada wykształcenie z zakresu pedagogiki i epistemologii, literatury oraz gramatyki hiszpańskiej. Od ponad 18 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi, online ale też stacjonarnie. Jest wyrozumiała, pełna entuzjazmu oraz empatyczna w stosunku do swoich uczniów. Twierdzi że od samych studentów bardzo dużo się uczy 🙂 Stara się aby jej zajęcia były dynamiczne ale też relaksujące i dające zamierzone efekty. Jako pierwszym miejscu stawia komunikację. Kocha przyrodę, poezje oraz teatr.

Marcos - Chile

Ukończył filologię Hiszpańskojęzyczną na Uniwersytecie w Santiago de Chile. Jest pisarzem, który ma w swoim dorobku wiele publikacji. Jest nauczycielem akademickim. W 2019 roku obronił pracę doktorską z literatury hiszpańskojęzycznej. Marcos jest również uzdolnionym rysownikiem. W Sollares prowadzi zajęcia indywidualne oraz rodzinne.

Beatriz - Wenezuela

Sopranistka, logopeda, pedagog. Przyjechała do Polski z Caracas. Współpracowała z Instytutem Cervantes prowadząc kursy zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli języka hiszpańskiego. W Polsce mieszka od ponad 30 lat. Wkrótce ukaże się jej solowa płyta w wersji hiszpańskiej. W Sollares prowadzi zajęcia językowe dla dzieci wg. jej autorskiej metody.

Ana (Maluna) - Hiszpania

Urodziła się w Albacete, wychowała w Toledo. Absolwentka Produkcji Filmowej w Alfonso X el Sabio w Hiszpanii. Brała udział w produkcji serialu „Uwaga hiszpański” z Jesusem Garcia. W Polsce mieszka od 6 lat. Jest nauczycielem języka hiszpańskiego. Uczy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Jej pasją są filmy wideo, które nagrywa w każdej wolnej chwili. Uwielbia naszą rodzimą kuchnię. Fascynuje ją Polska, którą zwiedza podróżując po kraju wraz z grupą przyjaciół.

Emanuela - Argentyna

Emanuela urodzona we włoskiej Latinie. Od lat jest wykfalifikowaną nauczycielką włoskiego ale również znakomicie posługuję się językiem hiszpańskim, którego również uczy. Od 8 lat mieszka w słonecznym Buenos Aires, chociaż może się wydawać, że to nieprawda ponieważ mówi w akcencie argentyńskim tak jak prawdziwa rodowita argentynka. Oprócz pasji do języków, ma dusze artysty. Jest aktorką oraz reżyserką teatralną. Dzieli się swoim zamiłowaniem do sztuki na deskach teatru w Buenos Aires oraz we Włoszech.

Angela - Włochy

Pochodzi z Bari. Po ukończeniu uniwersytetu w Bari wyjechała do Stambułu gdzie pracowała jako nauczycielka języka włoskiego. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć stacjonarnych jak i on-line. W swoich zajęciach wykorzystuje wiedzę, którą zdobyła realizując jedną ze swoich największych pasji, jaką jest teatr i sztuki wizualne. Uważa że najważniejszym w procesie nauki jest przede wszystkim budowanie wzajemnej otwartości i tolerancji. W Sollares prowadzi zajęcia włoskiego on-line, które prowadzi w oparciu o metodę aktywnej komunikacji.

Natalia - Hiszpania

Hiszpanka która uwielbia swój kraj. Z wykształcenia dziennikarka i fotografka oraz nauczycielka hiszpańskiego z wieloletnim stażem. Absolwentka nauk społecznych i komunikacji na Universidad de Navarra.

Otwarta i bezpośrednia. Kocha podróże. Zwiedziła nie tylko całą Hiszpanię i znaczną część Europy, ale także Azję i Afrykę. 

Raffaella - Włochy

Jest osobą z tak pozytywną energią i wzbogaconą o tak duże doświadczenie życiowe, że jedna rozmową z nią potrafi zainspirować oraz zmotywować do działania. Urodzona we włoskiej stolicy. Przez 5 lat mieszkała i pracowała w Peru, stąd też jej znajomość hiszpańskiego na bardzo wysokim poziomie. Uwielbia sztukę w każdej postaci, dlatego też sama lubi tworzyć ręcznie robione przedmioty. Mówi o sobie, że jak typowa Włoszka lubi gotować. Jej ulubione dania to lassania i tiramisú.

Pierre - Belgia

Doktorant w dziedzinie literaturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tłumacz, lektor francuskiego i angielskiego. Jest native speakerem języka francuskiego i polskiego. Ukończył najpierw filologię angielską i niemieckojęzyczną na Université Libre de Bruxelles (Belgia) a potem slawistykę (podwójny dyplom Uniwersytet Warszawski – Université Libre de Bruxelles). Pasjonują go języki i literatura, ale także kultura, historia, sztuka i podróże. W Sollares prowadzi kursy francuskiego on-line.

Anna - Francja

Absolwentka romanistyki na paryskiej Sorbonie, doktor dydaktyki języków obcych, wieloletni wykładowca akademicki. Belferskiego bakcyla ma chyba zakodowanego genetycznie :) Pomimo pracy w różnych branżach nigdy nie zrezygnowała z działalności edukacyjnej. A nauczanie jest jej pasją nieprzerwanie od 20 lat, w ciągu pracowała z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, w szkołach i firmach, w sektorze edukacji prywatnej i publicznej. 

Viviana - Chile

Viviana studiowała pedagogikę na Uniwersytecie w Santiago( Chile). Jej największą pasją są podróże oraz jej praca dzięki której może dzielić się swoim doświadczeniem z innymi, pokazując przy tym jak piękne i różnorodne jest Chile. Miłość do podróży i odkrywania świata spowodowała,że pracowała w Londynie,a obecnie przebywa w Serbii . Jak sama mówi serbski to nie lada wyzwanie, ale pozwala mi lepiej zrozumieć jak czują się moi uczniowie. Niezwykle kreatywna,ciepła i otwarta na nowe

Cristina - Ekwador

Przyleciała do Polski z najdalej położonego od nas Ekwadoru. Pasjonują ją tematy ekonomii, finansów i edukacji. W wolnym czasie spaceruje, zwiedza muzea ale też na lubi grać w ping ponga i jazdę na rowerze. Posiada także talent artystyczny lubi malować i szydełkować. Uwielbia gotować wraz ze swoimi przyjaciółmi. Jej ulubione jedzenie to owoce morza i oczywiście typowa kuchnia ekwadorska, a jej ulubiony deser to lody z marakuji. Jej marzeniem językowym jest nauczenie się języka polskiego i mandaryńskiego.

Francesco - Włochy

Sycylijczyk z Palermo. Nauczyciel języka włoskiego i hiszpańskiego. Mieszkał w Madrycie i w Warszawie, gdzie prowadził zajęcia języka włoskiego z polskimi studentami. Uwielbia piłkę nożną, z włoskim temperamentem kibicuje swoim ulubionym drużynom. Jego ulubione jedzenie to spaghetti carbonara. W Sollares prowadzi zajęcia włoskiego zarówno dla grup jak i indywidualne.

Jose - Wenezuela

Urodzony w Wenezueli. Jest potomkiem grupy etnicznej Wayúu. Jest to największa grupa etniczna rdzennych mieszkańców Ameryki Łacińskiej w Wenezueli. Uważa, że bycie nauczycielem jest powołaniem, które wymaga cierpliwości i wysiłku, aby osiągnąć wymarzone cele. Przyjazny, empatyczny, lubiący rozmawiać na temat swoich doświadczeń kulturowych ale też lubiący słuchać tego co inni mogą powiedzieć o swojej kulturze.

Nathaly - Wenezuela

Pochodzi z Macaraibo w stanie Zulia. W Polsce mieszka już prawie 2 lata. Z wykształcenia  ekonomistka, z zamiłowania nauczyciel. Nauczanie hiszpańskiego stało się dla niej sposobem na życie i wielką pasją. Niesamowita umiejętność komunikacji sprawiła że w bardzo krótkim czasie nauczyła się doskonale języka polskiego. Uwielbia podróże, muzykę latynoską. Co ciekawe Nathaly brała udział w konkursach typu talents show, gdzie odnosiła sukcesy. Stale rozwija swoje kompetencje jako nauczyciel. W Sollares prowadzi kursy online grupowe i indywidualne.

Marzena - Francja

Uczy języka francuskiego od 2001 roku, kiedy wróciła z Francji do Polski po uzupełnieniu studiów filologicznych o dyplom z zakresu przekładoznawstwa. Pracowała ze studentami i z osobami dorosłymi, tworzyła materiały dydaktyczne dla wydawnictw a także pisała zadania egzaminacyjne dla Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz dla komisji okręgowych. Ponieważ ma również wykształcenie dziennikarskie, od 10 lat pisze artykuły dla kwartalnika Français Présent.  Proponuje dobrze rozplanowane i sumienne przygotowane lekcje. Potrafi podsuwać strategie uczenia się i robić paralele do innych języków obcych (zna ich trzy). Jej konikiem jest fonetyka, którą podaje w zjadliwej formie, zwracając uwagę na typowy dla francuskiego rozdźwięk między pisownią a wymową. Od 2016 mieszka na kontynencie amerykańskim (USA i Meksyk), gdzie jej życie wypełnia mieszanka języków i kultur u boku Francuza i 4-letniego obywatela świata, który już mówi czterema językami.