Lektorzy

Jolanta SOLLARES

Założycielka Instytutu Kultury Romańskiej

Kluczem do dobrze poprowadzonej lekcji językowej, zawsze jest LEKTOR. Lektor jest reżyserem, uczeń aktorem. Kreatywnie poprowadzona lekcja inspirującym spotkaniem!

To lektor dobiera narzędzia komunikacji ze słuchaczami. Jeśli lektor nie posiada w sobie potrzeby kreacji i rozwoju, może być jedynie „poprawnym” nauczycielem i nigdy nie wejdzie na przysłowiowy Mount Everest. Lektorzy w Sollares to osoby o wysokich kompetencjach a w swojej pracy zawsze kierują się pasją.

Rekrutujemy lektorów z CAŁEGO ŚWIATA. Na lekcje łączą się często z bardzo odległych i egzotycznych miejsc. Oto ONI !

Maluna - Hiszpania

Urodziła się w Albacete, wychowała w Toledo. Absolwentka Produkcji Filmowej w Alfonso X el Sabio w Hiszpanii. Brała udział w produkcji serialu „Uwaga hiszpański” z Jesusem Garcia. W Polsce mieszka od 7 lat. Jest dyplomowanym nauczycielem języka hiszpańskiego, certyfikowanym przez Instytut Cervantes. Uczy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Jej pasją są filmy wideo, które nagrywa w każdej wolnej chwili. Uwielbia naszą rodzimą kuchnię. Fascynuje ją Polska, którą zwiedza podróżując po kraju wraz z grupą przyjaciół.

Julio - Hiszpania

Obecnie mieszka w Madrycie.  Podróżnik i poliglota otwarty na świat i ludzi. Przez wiele lat mieszkał w Kijowie, Moskwie, San Petersburgu, gdzie między innymi współpracował z Instytutem Cervantesa i prowadził kursy języka hiszpańskiego.  Zna również język rosyjski 🙂 Jest dynamiczny i komunikatywny. Kocha  swój zawód, gdyż jak twierdzi podczas zajęć następuje wymiana energii między słuchaczami i nauczycielem. W Sollares prowadzi kursy hiszpańskiego online, zarówno grupowe jak i indywidualne. „Kiedy widzę  jak moi studenci robią postępy w nauce hiszpańskiego, daje mi to wielką satysfakcję. Czuję się wtedy szczęśliwy”

Inelvis - Kuba

Pochodzi ze słonecznej Kuby. Pasjonuje ją nauczanie w zakresie nauk humanistycznych. Lubi stawiać przed swoimi uczniami nowe wyzwania ale też sama sobie stawia wyzwanie aby jak najlepiej przekazywać wiedzę swoim uczniom. Posiada tytuł doktora nauk pedagogicznych. Lubi wszystko co związane z kulturą, historią i sztuką. Uwielbia tańczyć i kocha zwierzęta, a jej ulubionym jedzeniem jest oczywiście typowa kuchnia kubańska. W Sollares prowadzi zajęcia hiszpańskiego on-line.

Andrea - Włochy

Ze studentami łączy się ze słonecznej Bari we Włoszech. Od 15 lat jest nauczycielem języka włoskiego.  Jej misją jest motywowanie uczniów do nauki języka. Udziela swoim uczniom cennych wskazówek jak się uczyć. Jest zafascynowana nauczaniem i uczeniem się różnych języków, zawsze w powiązaniu z aspektem kulturowym i kuchnią.  Uśmiechnięta, energiczna, zaraża optymizmem. Zajęcia włoskiego z Andreą to prawdziwa przyjemność. W Sollares prowadzi lekcje włoskiego online. 

Winie - Kolumbia

Jest pasjonatką poezji, muzyki i sztuki. Wyemigrowała z Kolumbii 8 lat temu ponieważ jej marzeniem było poznawanie innych kultur i odkrywać czy mają jakieś pokrewne cechy z jej kolumbijskimi korzeniami. Jej serce podbiła Polska, w której aktualnie zamieszkuje. Niedawno też zaczęła uczyć się języka polskiego ponieważ uważa, że najlepszym sposobem na poznanie kraju jest poprzez język. Wiecznie uśmiechnięta na a swoich zajęciach tworzy przyjazną atmosferę, na których nie tylko pokonuje się strach przed popełnianiem błędów ale też wymienia się swoją opinią, przemyśleniami oraz kulturą.

Luisina - Argentyna

Urodzona w argentyńskim Rosario. Posiada wykształcenie z zakresu pedagogiki i epistemologii, literatury oraz gramatyki hiszpańskiej. Od ponad 18 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi, online ale też stacjonarnie. Jest wyrozumiała, pełna entuzjazmu oraz empatyczna w stosunku do swoich uczniów. Twierdzi że od samych studentów bardzo dużo się uczy 🙂 Stara się aby jej zajęcia były dynamiczne ale też relaksujące i dające zamierzone efekty. Jako pierwszym miejscu stawia komunikację. Kocha przyrodę, poezje oraz teatr.

Oriana - Wenezuela

Oriana pochodzi z Caracas w Wenezueli. Tam studiowała pielęgniarstwo i trenowała rugby. Do Polski przyjechała jako zawodniczka rugby i trenuje w Legii Warszawa. Oriana mieszka w Polsce 3 lata, w tym czasie nauczyła się języka polskiego i sama uczy języka hiszpańskiego. Ma doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą. Jest autentyczna w tym co robi, w jej pracy zawsze „przebija” sportowy sznyt 🙂 Jest zadaniowem. Jej zajęcia są zawsze dobrze przygotowane, dynamiczne. Jest kreatywna i otwarta na nowe wyzwania. W Sollares prowadzi zajęcia stacjonarne z młodzieżą, dzieci i dorosłymi.

Beatriz - Wenezuela

Sopranistka, logopeda, pedagog. Przyjechała do Polski z Caracas. Współpracowała z Instytutem Cervantes prowadząc kursy zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli języka hiszpańskiego. W Polsce mieszka od ponad 30 lat. Wkrótce ukaże się jej solowa płyta w wersji hiszpańskiej. W Sollares prowadzi zajęcia językowe dla dzieci wg. jej autorskiej metody.

Dagmar- Ekwador

Absolwenta Politechniki Kijowskiej. Od roku mieszka w Warszawie i studiuje Inżynierię Produkcji na Politechnice Warszawskiej. Dagmar zna biegle język angielski, ukraiński, portugalski i włoski. W ciągu roku opanowała język polski na poziomie zaawansowanym. Zajęcia języka hiszpańskiego prowadzi w sposób metodyczny i strukturalny. Wie jak uczyć aby nauczyć, robi to z iście inżynieryjną precyzją. Prowadzi stacjonarne zajęcia w Sollares. Dagmar jest również muzykiem, mieszkając w Ekwadorze była skrzypkiem  w Bolivar Guaranda Youth Symhony Orchestra.

 

Angela - Włochy

Pochodzi z Bari. Po ukończeniu uniwersytetu w Bari wyjechała do Stambułu gdzie pracowała jako nauczycielka języka włoskiego. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć stacjonarnych jak i on-line. W swoich zajęciach wykorzystuje wiedzę, którą zdobyła realizując jedną ze swoich największych pasji, jaką jest teatr i sztuki wizualne. Uważa że najważniejszym w procesie nauki jest przede wszystkim budowanie wzajemnej otwartości i tolerancji. W Sollares prowadzi zajęcia włoskiego on-line, które prowadzi w oparciu o metodę aktywnej komunikacji.

Selma- Włochy

Pochodzi z Rzymu, skąd łączy się na lekcje włoskiego ze studentami Sollares. Dyplomowany pedagog, absolwentka wydziału lingwistyki Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych w Rzymie. Zna wiele języków obcych w tym hiszpański i arabski. Uwielbia pracować w środowisku wielokulturowym. We Włoszech pracowała jako wolontariuszka i prowadziła kursy języka włoskiego dla obcokrajowcow. To nauczycielka z pasją, jej  największą satysfakcją jest progres swoich uczniów. Pogodna, uśmiechnięta i zawsze profesjonalnie przygotowana do zajęć.

Raffaella - Włochy

Jest osobą z tak pozytywną energią i wzbogaconą o tak duże doświadczenie życiowe, że jedna rozmową z nią potrafi zainspirować oraz zmotywować do działania. Urodzona we włoskiej stolicy. Przez 5 lat mieszkała i pracowała w Peru, stąd też jej znajomość hiszpańskiego na bardzo wysokim poziomie. Uwielbia sztukę w każdej postaci, dlatego też sama lubi tworzyć ręcznie robione przedmioty. Mówi o sobie, że jak typowa Włoszka lubi gotować. Jej ulubione dania to lassania i tiramisú.

Amira- Tunezja

Urodziła się we Francji, obecnie mieszka w Tunezji. Jest filologiem języka francuskiego. Od 4 lat prowadzi kursy online łącząc się ze swoimi uczniami  z odległych zakątków świata. Uśmiechnięta, kreatywna zaraża uczniów pozytywną energią. Przy tym jest empatyczna i dostosowuje sposób prowadzenia zajęć do ucznia. Prowadzi specjalistyczne kursy przygotowujące do egzaminów. Kocha swój ojczysty kraj Francję i przemyca podczas lekcji aspekty kulturalne tego kraju. 

Kristina - Jamaica

Urodziła się w Kingston na Jamajce,  miejscu narodzin  Boba Marleya, Usain Bolt i Marcus Garvey.  Kocha Francję i jej kulturę. Jest absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Kingston. Od 7 lat prowadzi kursy języka francuskiego online, łącząc się z kursantami na całym świecie. Kristina posiada naturalny talent do angażowania i motywowania uczniów. Przygotowana i profesjonalna zaraża miłością do języka francuskiego.  Zajęcia z nią to energetyczna petarda!

Viviana - Chile

Viviana studiowała pedagogikę na Uniwersytecie w Santiago( Chile). Jej największą pasją są podróże oraz jej praca dzięki której może dzielić się swoim doświadczeniem z innymi, pokazując przy tym jak piękne i różnorodne jest Chile. Miłość do podróży i odkrywania świata spowodowała, że pracowała w Londynie, mieszkała wraz z rodziną w Serbii. Obecnie mieszka w Chile. Niezwykle kreatywna, ciepła i otwarta. Potrafi motywować do nauki, jest bardzo skuteczna. Nauczycielka z powołania, którą kochają studenci. W Sollares pracuje jako nauczycielka od 4 lat. 

Celeste- Portugalia

Celeste urodziła się w Portugalii, wraz ze swoją rodziną mieszka w Porto. Jest dyplomowaną nauczycielką języka portugalskiego i hiszpańskiego. Posiada dyplomy uzyskane na uczelniach:„Juan Ramón Fernández” w Buenos Aires w Argentynie oraz Argentyńskiego Uniwersytetu Technologicznego.Swoją przygodę z nauczaniem języków rozpoczęła w 2008 roku i jestem pasjonatem swojej pracy. Zawsze stawia na komunikację i jest otwarta na potrzeby kursantów. Pracuj nad wszystkimi umiejętnościami (słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie) tak, aby uczniowie mogli w optymalny sposób opanować język obcy. W Sollares Celeste prowadzi zajęcia języka portugalskiego online.

Fernanda- Brazylia

Fernanda pochodzi z Brazylii i od ponad 10 lat uczy języka portugalskiego. W 2007 ukończyła językoznawstwo. Ma na swoim koncie wiele zawodowych sukcesów. Między innymi prowadziła kursy języka portugalskiego dla dyrektorów globalnych firm w Brazylii. Pracowała również na Filipinach i tworzyła materiały do nauki języka portugalskiego dla dużego centrum językowego. Fernanda mieszkała również w Polce, była korektorką tekstów portugalskich.Jest profesjonalna, nauczanie jest jej pasją i … zaraża optymizmem. Uśmiech towarzyszy jej zawsze 🙂 

Daniel - Kolumbia

Pochodzi z Kolumbii, obecnie mieszka w Madrycie, gdzie pracuje dla jednej z największych szkół językowych. Dyplomowany nauczyciel języka hiszpańskiego jako obcego.  Pracuje w środowisku międzynarodowym.  Uważa, że bycie nauczycielem jest powołaniem, które wymaga cierpliwości i wysiłku, aby osiągnąć wymarzone cele. Przyjazny, empatyczna, lubiący rozmawiać na temat swoich doświadczeń kulturowych. Kocha podróże. W Sollares prowadzi zajęcia hiszpańskiego dla młodzieży i dorosłych.

Virgie - Włochy

Włoszka z Neapolu, podróżniczka. Dyplomowana nauczycielka języka włoskiego. Mieszkała i pracowała na Uniwersytecie w Kazachstanie, gdzie włoskiego. Ma kontakt z różnymi kulturami, w Neapolu jako wolontariuszka  prowadzi kursy włoskiego dla emigrantów.  Niesamowita ekspresja i umiejętność komunikacji to  jej znak rozpoznawczy. Uwielbia podróże, Stale rozwija swoje kompetencje jako nauczyciel. W Sollares prowadzi kursy online grupowe i indywidualne. Sportsmenka – uwielbia surfing. Zimowe wieczory spędza z dobrą książką.

Gerardo - Chile

Pochodzi z Santiago de Chile, gdzie ukończył Uniwersytet na wydziale Marketingu. Ma szeroką wiedzę ekonomiczną i jest doradcą wielu firm, które chcą nawiązać współpracę z rynkiem południowoamerykańskim. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń dla biznesu, w tym zajęć z języka hiszpańskiego.  Od kilku lat mieszka w Polsce ze swoją rodziną. Kocha Warszawę czuję się tutaj jak u siebie w domu 🙂 W Sollares prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe oraz kursy dla biznesu. Gerardo jest rzeczowy, profesjonalny ale też empatyczny i ciepły. 

Diego- Hiszpania

Obecnie mieszka w Madrycie. Absolwent Iberystyki w Burgos, znawca literatury i kultury hiszpańskiej. Interesuje się również historią i sztuką. Ceryfikowany nauczyciel języka hiszpańskiego jako obcego. Wiele lat mieszkał i pracował jako nauczyciel w Czechach, wielokrotnie odwiedzał Polskę i jest zachwycony naszym krajem. Obecnie współpracuje z jedną z największych szkól w Madrycie i z Sollares ). Jest egzaminatorem DELE. Uczy skutecznie, ma swoje tipy jak opanować hiszpańską gramatykę)

Karel - Kuba

Karel pochodzi z Kuby. Z wykształcenia historyk i filozof. W Polsce od 3 lat, gdzie uczy języka hiszpańskiego stacjonarnie w siedzibie Sollares w Piasecznie.  Jego pasją jest historia i gra w szachy. W wolnych chwilach uwielbia tańczyć a także gotować. Jest bardzo dobrze zorganizowany i zaangażowana w proces nauczania. Uśmiech zawsze gości na jego twarzy. Do swojej pracy podchodzi z misją. Potrafi angażować i aktywować słuchaczy. Podczas zajęć opowiada też o kulturze kraju z którego pochodzi.

Iwona - Francja

Od kilkunastu lat pasjonatka języków romańskich, zwłaszcza francuskiego i hiszpańskiego. Ukończyła Filologię Romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłością do języków zaraża swoich uczniów, a przede wszystkim własne dzieci :). Pracuje z językami jako nauczyciel oraz rekruter. Razem z rodziną często podróżuje do Francji i Hiszpanii. W wolnych chwilach tańczy latino, gra na gitarze, maluje i wędruje po lasach Beskidu Niskiego. W Sollares prowadzi kursy języka francuskiego online.

Julia - Francja

Julia jest rodowitą Francuska, obecnie mieszka w Hiszpanii. Wcześniej mieszkała w Anglii i Japonii. Jest dyplomowaną nauczycielką języka francuskiego.  Julia jest mega ENERGETYCZNA. Podczas zajęć skupia się przede wszystkim na komunikacji. Jej zajęcia są dynamiczne a jej celem jest motywacja studentów i ich progres w nauce języka francuskiego.  Julia uprawia różne rodzaje sportów, odpręża ją kontakt z przyrodą.