FAQ

O CO NAJCZĘŚCIEJ PYTACIE

Na czym polega nauczanie metodą Com-Activa?

Com-Activa to nasz autorski program, opracowany w ten sposób, że od pierwszych zajęć MÓWISZ. Podstawą zajęć są dialogi, które stanowią bazę i w oparciu o nie budujemy program zajęć. Dialogi nawiązują do codziennych sytuacji, co sprawia ze lekcje angażują słuchaczy. Nauka gramatyki odbywa się naturalnie poprzez kontekst. COM-ACTIVA to metoda polegająca na zadawaniu pytań, która angażuje w mówienie.

Kto uczy w Sollares?

Kursy prowadzą głownie native speakerzy z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć językowych. Są to wyselekcjonowani nauczyciele, którzy dodatkowo przechodzą kursy w Sollares. Mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków. Rekrutujemy nauczycieli z całego świata. Łączą się na zajęcia z odległych miejsc.

Czy można mieć zajęcia z lektorem Polakiem?

Sollares zatrudnia również filologów, nauczycieli języka hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego czy francuskiego. Są to osoby z bogatym doświadczeniem w nauczaniu języków.

Czy można w trakcie kursu zmienić lektora?

W przypadku zajęć indywidualnych tak. Jeśli kursant ma zajęcia grupowe możemy zaproponować zajęcia w grupie o równoległym poziomie.

Na jakiej platformie odbywają się lekcje on-line?

Pracujemy na platformie LangLion i ClickMeeting. Po zarejestrowaniu student ma dostęp do swojego panelu gdzie można sprawdzić harmonogram zajęć, płatności. Poprzez platformę uruchamia zajęcia on-line.

Jak studenci otrzymują dostęp do platformy?

Dostęp wysyłany jest przez sekretariat Sollares. Słuchacz wpisuje swój adres e-mail oraz nadaje własne hasło. I gotowe!

Jak liczne są grupy językowe?

Aktywna komunikacja  jest możliwa w małych kameralnych grupach. Grupy liczą od 4 do max 8 kursantów.
Dla dzieci w jakim wieku są kursy hiszpańskiego?
Formujemy grupy dla dzieci w wieku 8-10 lat, kolejna grupa to dzieci 11-13 lat. Zajęcia prowadzimy on-line i stacjonarnie.

Co to są kursy dla rodzin?

To specjalna formuła zajęć językowych. Program jest indywidualnie przygotowywany w zależności od konfiguracji rodziny (wiek dzieci). Warunkiem jest taki sam poziom znajomości języka. Rodzice+ dzieci razem uczą się języka.

Jak wyglądają kursy przygotowujące do egzaminów?

Przygotowujemy do egzaminów maturalnych, 8-klasisty, Dele. Praca jest oparta na zadaniach z arkuszy egzaminacyjnych. Dodatkowo zajęcia są wzbogacone o leksykę i tematy związane z kulturą. Zajęcia indywidualne lub w małych grupach.

Jak zapisać się na kurs językowy?

Wypełniając formularz zamieszczony na stronie lub dzwoniąc do Sollares. Kontaktujemy się w ciągu 24h.

Czy lekcje można odrabiać?

W przypadku zajęć indywidualnych, kupowanych w pakiecie 15 spotkań, można odwołać i odrobić 2 zajęcia. Odwołanie lekcji powinno nastąpić 24h przed planowaną lekcją.
W przypadku zajęć grupowych, kursant może zgłosić nieobecność i chęć odrobienia lekcji. Jest to jednak możliwe jeśli funkcjonuje grupa równoległa.

Czy podczas zajęć indywidualnych można pracować z innym podręcznikiem niż Arriba?

Oczywiście. Zdarza to się często w przypadku uczniów, którzy mają hiszpański w szkole i pracują na innym podręczniku. Nauczyciel pracuje z uczniem bazując na wskazanej książce, sukcesywnie włączając dodatkowe materiały.

Czy można się umówić na lekcję próbną?

Jest to możliwe w przypadku zajęć indywidualnych. Lekcja jest płatna. Po zajęciach próbnych Słuchacz podejmuje decyzję czy chce kontynuować zajęcia.

Jak określić swój poziom językowy?

Na stronie internetowej są testy hiszpańskiego i włoskiego. Testy sprawdzają znajomość gramatyki. Po rozwiązaniu testu przesyłamy informację o liczbie prawidłowych odpowiedzi i poziomie Słuchacza. Jest to podstawa do kwalifikacji do grup językowych.

Czy jest możliwa płatność za kurs w ratach?

W przypadku kursów online można rozłożyć płatność na 2 raty, w przypadku kursów stacjonarnych na 3 raty.

Jak płacimy za kursy językowe?

Płatność za kurs odbywa się poprzez PayU lub przelewem na konto bankowe.

Czy wystawiacie faktury za kurs?

Tak, wystawiamy fv za kursy językowe. Wcześniej należy przesłać dane do faktury.

Kiedy należy dokonać wpłaty za kurs?

Zgodnie z regulaminem wpłaty za całość kursu lub ratę należy wpłacić przed rozpoczęciem kursu.

W jakich godzinach jest czynny sekretariat?

Sekretariat oraz helpdesk jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Kontakt telefoniczny i mailowy.