Jak PIES do JEŻA! Hiszpańska gramatyka i TY!

Jak PIES do JEŻA ! Hiszpańska gramatyka i TY!

Kto się nauczy języka hiszpańskiego?

TYLKO ten kto pokocha hiszpańską gramatykę!

Nie ma wakacji od języka. Nawet jeśli nie jesteś na kursie językowym to otocz się językiem hiszpańskim. Czytaj, słuchaj, CODZIENNIE. Porozwieszaj karteczki w domu, miej pod ręką książki, fiszki, oglądaj filmy, słuchaj radia… Każda metoda jest dobra, tylko nie PRZESTAWAJ! Języka nauczy się każda osoba, która CHCE się nauczyć. Zdolności językowe nie mają z tym nic wspólnego.

Od ponad 9 lat na kursy hiszpańskiego w Sollares, zapisują się dzieci, młodzież i dorośli. Większość z nich zaczyna od poziomu podstawowego. I tu jest najwięcej studentów. Im dalej w las tym więcej drzew, w tym przypadku form gramatycznych do opanowania i coraz mniej studentów. Tak jest z każdym językiem. Czemu tak się dzieje?

Taka historia:

Masz marzenie, chcesz mówić po hiszpańsku. Słońce, plaża, jesteś na wakacjach i mówisz … Już siebie widzisz, gestykulującą, roześmianą i szczęśliwą. Ze swobodą rozmawiasz na bazarku, w sklepie, na ulicy. Rozumiesz i jesteś rozumiana. Wow. Spełniłaś swoje marzenie!

Zapisujesz się na kurs, masz energię motywację, która niestety stopniowo spada. No cóż, już zapomniałaś że nauka to jednak praca. Jak to jest z hiszpańskim w przypadku Polaków? Czy jest możliwy progres w jakiejkolwiek dziedzinie bez zaangażowania i motywacji? NIE MA!

Wymówki, wymówki, wymówki

Obserwuję studentów i wiem kiedy nadchodzi ten newralgiczny moment. WYMÓWKI: dużo pracy, inne zajęcia, dziecko ma komunię lub dziecko ma egzaminy, czy też  znów zacznę po wakacjach.  Inny motyw. Jesteś na poziomie A2 i gramatyka cię przygniotła. Fakt jest jej dużo. Argumentacja: nie robię postępów, nic nie wchodzi ni do głowy, myli mi się wszystko, już za stara jestem, nie mam zdolności językowych.

Bądź w procesie, nieustająco

Nauka języka to PROCES. Zanim rozpoczniesz kurs pomyśl że będziesz w przynajmniej 3 letnim procesie nauki języka hiszpańskiego. Polacy hiszpańskiego uczą się naprawdę szybko. Mają wspaniałą wymowę. Na początku jest łatwo, robią szybkie postępy. Co zrobić zatem jeśli jesteś na poziomie A2 i czujesz że jest ci trudno?

Pokochaj hiszpańską gramatykę!

Poziom A2 to bardzo dużo gramatyki. W języku hiszpańskim jest ona powiedzmy inna. Trzeba się mentalnie przestawić. Ważny jest kontekst. To co chcesz powiedzieć, jest kluczem. Od tego jest uzależniony czas, forma gramatyczna której użyjesz. Ale jak zaskoczysz to dalej zacznie się prawdziwa przyjemność, nie wspominając o wielkiej satysfakcji. Zakuwanie na pamięć zda się na nic jeśli nie zrozumiesz ISTOTY danej formy gramatycznej. I to jest piękne w hiszpańskim, który daje niesamowicie wiele przestrzeni. Możesz powiedzieć dane zdanie na różne sposoby i będzie ono oznaczać co innego. Jeśli odnajdziesz w hiszpańskiej gramatyce to COŚ, kiedy zaczniesz bawić się konwencją, jesteś w domu! 

Warsztaty gramatyczne w Sollares

To krótkie cykle poświęcone ważnym zagadnieniom gramatycznym. Praktyka czyni mistrza. Podczas warsztatów wszystkie niuanse rozłożymy na czynniki pierwsze. I do tego ćwiczenia w domu. OK, wiele ćwiczeń 🙂 i ich analiza na zajęciach. Warsztaty gramatyczne prowadzą zarówno polscy filolodzy jak i native speakerzy. Najbliższym kursem są warsztaty z czasów przeszłych, które poprowadzi JULIO.

Kiedy?

  • Sierpień, soboty i niedziele godz. 10:30-12:00
  • 8 spotkań – 4 czasy przeszłe rozłożymy na czynniki pierwsze.
  • Warsztaty dla poziomu A2-B1.
  • Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy: instytut@sollares.pl