W poszukiwaniu straconego CZASU

Czasy przeszłe w języku hiszpańskim. Warsztaty powtórkowe dla studentów poziomu A2-B1. 

Lipiec- 8 weekendowych spotkań. Wakacyjny kurs gramatyczny poprowadzi JULIO z Madrytu.

Jolanta Sollares (JS): „Nie lubię hiszpańskiej gramatyki”. Często słyszysz takie zdanie?

  • Julio (J): (Śmiech) Tak naprawdę słyszałem to wiele razy. Uczę języka hiszpańskiego od 14 lat. W ogóle gramatyka nie tylko hiszpańska może być ciężka a nawet nudna. Kiedy studenci słyszą słowo gramatyka, nie są zachwyceni. Nie jest to dla mnie szczególnie nowa sytuacja. W głębi serca mam nadzieję że to właśnie ja będę tym nauczycielem, dzięki któremu dana osoba zrozumie i polubi gramatykę.

JS: Niechęć studentów do nauki hiszpańskich czasów to dla ciebie bariera czy wyzwanie?

  • Julio: Zawsze jest wyzwaniem. Kluczowa jest zmiana sposobu podejścia i myślenia do gramatyki hiszpańskiej. Początkowo studenci myślą o gramatyce jako o czymś nudnym i mało interesującym. Dla mnie jest wyzwaniem, aby podać gramatykę w atrakcyjny i angażujący sposób. W sposób klarowny, przyjemny a czasami zabawny. Do tego wykorzystuję interaktywne techniki komunikacji takie jak gry czy video. Techniki te sprawiają, że gramatyka staje się atrakcyjna a co najważniejsze zrozumiała.

JS:Czasy przeszłe w hiszpańskim. Jest ich kilka… Czemu warto je poznać?

  • Julio: W języku hiszpańskim są 4 czasy przeszłe. Ważne aby je poznać,  gdyż tylko wtedy możliwa jest poprawna komunikacja w języku hiszpańskim.  W zależności od określników czasów, częstotliwości występowania czynności, jej powtarzalności, stosujemy inny czas przeszły. Kluczowa jest motywacja studentów, czy chcą  mówić poprawnie w języku hiszpańskim.

Poprowadzisz wakacyjny kurs gramatyki hiszpańskiej, na czym się skupisz?

  • Julio: W lipcu poprowadzę warsztaty gramatyczne z czasów przeszłych. Będzie to kurs dla studentów, którzy uczyli się już czasów przeszłych ale chcieliby je utrwalić i poprawnie stosować. Tak jak mówiłem są 4 czasy przeszłe, obserwuję to na codzień jak studenci mają problem aby je rozróżnić i właściwie stosować. Skoncentruję się  zatem na praktyce. Będziemy ćwiczyć jak zastosować czasy przeszłe w  praktyce. To sprawi że studenci bedą czuć się pewnie stosując czasy przeszłe, będą je rozróżniać i nie będą popełniać błędów. ZAPRASZAM 🙂 CZEKAM NA WAS!

Warsztaty „Czasy przeszłe  w języku hiszpańskim”

  • Start 5 sierpnia
  • Termin zajęć: soboty i niedziele godz. 10:30-12:00
  • 8 spotkań/ 12h/ 480 zł
  • Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy: instytut@sollares.pl