Styczniowe powroty do … nauki języków!

Styczeń czas WIELKICH POWROTÓW do … nauki języków !

Taka rozmowa:

  • Kiedyś uczyłam się hiszpańskiego, chciałabym wrócić na kurs w Nowym Roku. Macie dla mnie grupę?
  • A kiedy to było? Jak długo uczyła się Pani języka?
  • Jakieś 3 lata temu,. Uczyłam się jakieś 2 lata. Wtedy byłam na poziomie A2, ale już nic nie pamiętam.

Nasz mózg to taki organ, który lubi początek i koniec !

Nie dokończone tematy powracają do nas jak bumerang. Zawsze żałujemy ze zabrakło wytrwałości i konsekwencji. Zawsze. Jeśli spotkamy kogoś z naszej byłej grupy kto nie był lepszy od nas ale cały czas kontynuował kurs, mamy wyrzuty sumienia. „Gdybym nie przerywała kursu byłabym już na zaawansowanym poziomie”

Przez prawie 9 lat widziałam to wielokrotnie. Przerwany kurs językowy prawie zawsze jest związany z kryzysem jaki przeżywa Słuchacz podczas nauki. Newralgiczny jest poziom A2. Dużo nowego materiału i spowolnienie progresu. Progres jest ale nie tak spektakularny jak na początku.  Może pojawić się brak motywacji i zniechęcenie. Jeśli nie zauważy tego lektor i nie wkroczy do akcji ze swoimi metodami motywacyjnym dalszy scenariusz jest łatwy do przewidzenia:  Słuchacz na początku opusza zajęcia aby pózniej zrobić sobie krótką przerwę.

Tylko że wszyscy wiemy, że taka przerwa nigdy nie jest krótka i zazwyczaj trwa kilka lat. Zdarza się że kursanci powracają do nauki języka. To drugie podejście jest inne niż na początku. To świadomy powrót. Wiemy na co się decydujemy. Kiedy po dłuższej przerwie, słuchacze powracają do nauki języka wiem, że nie jest to krótkotrwały poryw serca lecz głęboka potrzeba do której dojrzewali wiele miesięcy.

Chcesz powrócić do nauki języka hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego? 

Nie chcesz startować od początku ale boisz się zbyt zaawansowanej grupy, w której nie będziesz czuć się dobrze. Co zrobić w takiej sytuacji? TEST POZIOMUJĄCY. Na jego postawie klasyfikujemy do grup. Test poziomujący to test wyboru, składający się z 50 pytań. Sprawdza poziom znajomości gramatyki. To zajmie nie więcej niż 15 minut.

Rejestrujesz się na naszej platformie, wybierasz język i rozwiązujesz test. LINK DO TESTU POZIOMUJĄCEGO

Nie czekaj! Rozpocznij Nowy ROK z przytupem ! Wypełnij test poziomujący A my zaproponujemy odpowiednią grupę !

Zapraszam na kursy języków romańskich w Nowym Roku

Jolanta Sollares

Sprawdź NOWY GRAFIK kursów online.

instytut@sollares.pl, tel. 723-33-33-45