Rozstrzygnięcie konkursu „Autoportret w stylu Fridy Kahlo”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Rozstrzygnięcie konkursu „Autoportret w stylu Fridy Kahlo”. Uzasadnienie wyboru przedstawi Daniel del Rosal Garcia- przewodniczący komisji konkursowej:

Otrzymaliśmy prawie 90 prac. Grupa wiekowa była bardzo szeroka 7-17 lat a co z tym się wiąże bardzo trudny wybór.

Zachwyciła nas wrażliwość i świeże podejście do tak trudnego tematu jakim w ogóle jest portret. Gamy kolorystyczne, kompozycje oddają w pełni charakter prac Fridy Kahlo. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Werdykt

  1. miejsce Nadia Plichta 14 lat  „ Autorka ma charakter. wystarczy spojrzeć w te oczy. Zachwycająca kompozycja, piękna gama kolorystyczna. Bardzo nam się spodobało tło roślinne i motyw motyli”
  2. miejsce Jadwiga Golecka, 15 lat. „Subtelność twarzy w kontraście z jaskrawym tłem- wspaniały wizualnie efekt. Czysta i dokładna praca”
  3. miejsce Natalia Mączka 11 lat. „Ciekawa i bardzo mocna kolorystycznie gama.Kolor szary i czarny w kompozycji z kolorami tęczy. Zdziwiły nas zamknięte oczy. Ciekawe jakiego są koloru? Może wyglądają jak tęcza? „

Wyróżnienia

Antonina Szymczak 9 lat. „ Interesująca gama kolorystyczna. Najbardziej spodobało nam się tło. Jesteśmy pewni że Fridzie ten portret by się spodobał”

Julia Krawiecka 10 lat. „Przepiękna kolorystyka i bardzo ładna kompozycja budują klimat ciepła i spokoju „

Monika Olszewska 11 lat. „ W tym portrecie czujemy meksykański charakter. Bardzo ciekawe, głębokie spojrzenie. Ciekawa gama kolorystyczna: kombinacja brązu, fioletu, różu i błękitu”

Dominika Grządka 12 lat. „Rzadko się spotyka tak ciekawe spojrzenie w pracach dziecka w tym wieku. Spokojne, mądre i poważne”

Zosia Dulińska  8 lat. „Spojrzenie i wyraz tego portretu jest wyjątkowy, dlatego nie mogliśmy zostawić go bez nagrody”

Patryk Kowalski 13 lat. „ Tło tego obrazu jest wyjątkowo niepokorne i odważne. My pewnie w takiej sytuacji byśmy czuli strach. Chłopiec z tego portretu nie wygląda na zmartwionego”

 

Laureatom gratulujemy. Nagrodami są:

  • Kurs hiszpańskiego (4 zajęcia)
  • Warsztaty malarskie (4 zajęcia)
  • Nagrody rzeczowe

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”7532,7445,7448,7447,7449,7444,7450,7452,7451″][/vc_column][/vc_row]