Zapisy trwają CAŁY ROK !

Zapisy na kursy językowe w SOLLARES trwają przez cały rok!

U nas grupy językowe ruszają co miesiąc!

W Sollares nie usłyszysz, że zapisy na kursy rozpoczynamy w lutym czy w październiku. Nowe grupy języka hiszpańskiego, włoskiego czy francuskiego ruszają co miesiąc! Co oznacza że na kurs możesz się zapisać o każdej porze, wtedy kiedy poczujesz wewnętrzną potrzebę i gotowość na rozpoczęcie swojej przygody z językiem hiszpańskim, włoskim czy francuskim.

Jak to możliwe?

Grupy w Sollares są kameralne, liczą od 4 do max. 6 osób. Zajęcia prowadzimy metodą aktywnej komunikacji, dlatego liczba uczestników w grupie jest tak ważna.

Kiedy skompletujemy grupę – uruchamiamy ją. Studentami Sollares są osoby z całej Polski jak również z zagranicy. To sprawia, że grupy kompletują się stosunkowo szybko. Np. co miesiąc startują różne poziomy kursów hiszpańskiego, w tym praktycznie zawsze nowa grupa dla początkujących.

A inne języki: włoski czy francuski?

Francuski i włoski są mniej popularne niż hiszpański, niemniej jednak te grupy również tworzymy regularnie. W przypadku tych języków grupy na wszystkich poziomach są max. 4- osobowe.

Skąd liczba uczestników – 4 osoby w grupie?

Uczymy metodą aktywnej komunikacji. „Od pierwszych zajęć mówisz”- to dewiza Sollares. Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych jest możliwe w małej grupie. Nasi studenci po semestrze nauki już potrafią się komunikować w podstawowym zakresie. W kameralnej grupie studenci robią szybkie postępy.

Na czym polega metoda nauczania Com-Activa?

Podstawą nauki są dialogi, które stanowią bazę i w oparciu o nie budujemy program zajęć. Dialogi nawiązują do codziennych sytuacji, co sprawia ze lekcje angażują słuchaczy. Nauka gramatyki odbywa się naturalnie poprzez kontekst. COM-ACTIVA to metoda polegająca na zadawaniu pytań, która angażuje w mówienie. Uczymy praktycznych rzeczy, które wykorzystasz w typowych sytuacjach. Po jednym semestrze nauki będziesz w stanie komunikować się w stopniu podstawowym: hotel, restauracja, ulica, sklep…

A co wy przypadku kiedy ktoś już wcześniej uczył się języka?

Na stronie Sollares są zamieszczone testy poziomujące języka hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego. Wystarczy się zarejestrować, wybrać język testu i wypełnić test on-line. Wyniki testu otrzymujemy automatycznie, liczba prawidłowych odpowiedzi jest wyznacznikiem poziomu zaawansowania języka.

Jak kwalifikujemy do właściwej grupy?

Zbliżona liczba punktów testu poziomującego jest kluczowa przy kompletowaniu uczestników kursu. Drugim kryterium jest wiek uczestników. Kursy dzielimy na 3 kategorie wiekowe: dzieci, młodzież 12-15 lat i osoby dorosłe.

Kim są nauczyciele, którzy prowadzą lekcje on-line?

Rekrutację na nauczycieli przeprowadzamy cały czas. Współpracujemy z osobami które mają doświadczenie w nauczaniu języków, jak również szkolimy nauczycieli, którzy chcą rozwijać się w tym zawodzie. W 80 % to native speakerzy, większość z nich na stałe mieszka w Hiszpanii czy Italii.

Czy można się uczyć 2 języków romańskich jednocześnie?

Tak, można. Ważne jest aby jeden z języków był opanowany w stopniu zaawansowanym. Nie rekomendujemy nauki 2 języków romańskich od podstaw.

Mam zdolności językowe, uczę się szybciej niż inni. Czy grupa jest dla mnie?

Zdarzają się sytuacje kiedy jeden z uczestników w grupie wyprzedza swoich kolegów. Wówczas proponujemy „przeskoczenie” do grupy o wyższym poziomie. Jesteśmy w kontakcie z naszymi lektorami, na bieżąco koordynator-metodyk omawia jak pracuje każda z grup. Kiedy istnieje taka sytuacja wiemy o tym pierwsi.

Już wystartował nowy sezon w SOLLARES!

Zapraszamy na kursy stacjonarne i on-line: hiszpański, włoski, francuski i portugalski.

Zobacz AKTUALNY GRAFIK