Wspieramy edukację przyszłych IBERYSTÓW !

Wspieramy edukację przyszłych IBERYSTÓW !

Instytut Sollares i Akademii Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie nawiązały współpracę. W lutym został podpisany list intencyjny między instytucjami. Studenci wydziału IBERYSTYKI od II roku studiów będą odbywać praktyki w Sollares.

W październiku 2022 Akademia Ekonomiczno Humanistyczna w Warszawie uruchomi nowy wydział Iberystyki.  Jak informują władze Uczelni zainteresowanie studiami jest bardzo duże. Już rozpoczęły się zapisy. Studenci mogą wybrać specjalizacje: biznesową, turystyczną czy tłumaczeniową.

To dla nas duże wyróżnienie, że zostaliśmy wybrani przez tak prestiżową uczelnię jaką jest Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna do współpracy w zakresie praktyk dla studentów- komentuje Jolanta Sollares, założycielka Instytutu

Co zdecydowało o wyborze Instytutu Sollares?

– Specjalizujemy się w nauczaniu języków romańskich. Wiodącym językiem jest język hiszpański. Robimy to prawie od 8 lat. W kursach organizowanych przez Sollares wzięło udział TYSIĄCE studentów.  Od dwóch lat kursy Sollares są dostępne na platformach on-line. Zapisują się na nie Słuchacze z całej Polski a także z zagranicy.

– Sollares dysponuje profesjonalnym zapleczem edukacyjnym. Prowadzimy regularne szkolenia dla lektorów. W tej chwili z Instytutem współpracuje 28 lektorów, są to osoby głównie po wydziałach lingwistycznych, które ukończyły Uczelnie w Hiszpanii i we Włoszech. Lektorów szukamy poza Polską, takie nowe możliwości daje on-line. Otrzymujemy bardzo dużo CV i wybieramy osoby, które najlepiej wpisują się w filozofię Sollares. Odpowiednia rekrutacja kadr to kluczowy element naszej działalności. To ludzie z którymi współpracujemy wyznaczają standardy pracy. To ma oczywiście przełożenie na dalszą komunikację z praktykantami.  Nie jest bowiem tajemnicą, że Sollares skupia wybitne osobowości: pisarzy, dziennikarzy, pracowników naukowych. 

Jak będą wyglądały praktyki studentów w Sollares?

Mamy już doświadczenie w tym zakresie. Co roku zgłaszają się do nas studenci Iberystyki z różnych uczelni. Teraz będziemy to robić na znacznie większą skalę. Przygotowujemy program praktyk, który będzie obejmował różne obszary nawiązujące do takich specjalizacji jak biznesowa, turystyczna czy związana z tłumaczeniami.

Już wystartował nowy sezon w SOLLARES!

Zapraszamy na kursy stacjonarne i on-line: hiszpański, włoski, francuski i portugalski.

Zobacz AKTUALNY GRAFIK