Razem Raźniej. Rodzinne kursy hiszpańskiego!

Rodzinne spotkania z językiem hiszpańskim

Rodzice i dzieci podczas wspólnych zajęć języka hiszpańskiego. Czy to tylko nauka czy też może sposób na bliższą komunikację i wzmocnienie wzajemnych relacji? Wielu rodziców poszukuje kreatywnych form spędzania wolnego czasu z dziećmi. Nic bardziej nie wiąże ludzi jak wspólne zainteresowania. Możliwości jest mnóstwo. Jedną z opcji jest przygoda z językiem hiszpańskim. Pomysł tym bardziej godny polecenia, jeśli zajęcia prowadzi nauczyciel z Hiszpanii czy Ameryki Południowej, który oprócz samej nauki przemyci wiele informacji o kulturze kraju z którego pochodzi. Takie zajęcia są bardzo popularne zwłaszcza wśród nastolatków, z którymi na tym etapie rozwoju można łatwo i bezpowrotnie stracić kontakt. Wspólne zajęcia sprawiają że  rodzice i dzieci wzajemnie odkrywają siebie na nowo.

Nawet jeśli jest to 1 godzina tygodniowo w szkole, to przecież do zajęć trzeba się przygotować, odrobić ćwiczenia, nauczyć się słówek. W praktyce to kilka dodatkowych godzin w tygodniu- tylko dla siebie i swoich dzieci. Rodzice nie chcą kojarzyć się dziecku tylko z pracami domowymi, pośpiechem i brakiem czasu na rozmowę, która nie jest tylko pytaniem o zadania domowe. Wspólna nauka języka jest alternatywą.

W Sollares już od 4 lat prowadzone są rodzinne zajęcia hiszpańskiego: rodzice + dzieci. Warunkiem jest taki sam poziom znajomości języka. Został opracowany autorski program nauczania. Każde zajęcia są indywidualnie przygotowywane przez lektorów.

Wzajemna akceptacja i szacunek

Zajęcia rodzinne prowadzą doświadczeni lektorzy. To najtrudniejsza forma zajęć, gdyż najważniejszym aspektem pracy w grupie rodzinnej jest ustawienie komunikacji i relacji na właściwym poziomie. Otwartość, wzajemna akceptacja i szacunek to fundamentalne zasady we wzajemnej komunikacji, o których często zapominamy w codziennych relacja z dziećmi. I to na uwadze mają lektorzy prowadzący zajęcia. Czemu jest to takie trudne? Gdyż w relacjach rodzinnych jest bardzo dużo emocji …

Każda rodzina to inny system

Każda rodzina to inny system, inny rodzaj relacji. Lektor jest nie tylko nauczycielem hiszpańskiego ale również psychologiem.  Pierwsze spotkania są zazwyczaj emocjonalne ale to rola nauczyciela aby obydwie strony czuły się bezpiecznie i komfortowo. W trakcie kolejnych zajęć zarówno dzieci jak i ich rodzice otwierają się. Wspólna nauka staje się przyjemnością. Wzajemnie dowiadują się wielu rzeczy o sobie.

Kreatywne spotkania

To nowa forma pracy pedagogicznej. Z całą pewnością bardziej wymagająca, trudniejsza. Z każdą z grup pracuje się inaczej. Najważniejsze jest zbudowanie partnerskich relacji. Nauczyciel tak samo traktuje rodziców jak i dzieci. To ważne dla obydwu strom.

Nie ma lepszej formy nauki niż poprzez zabawę. Często więc gramy w różne gry, ucząc się słówek i gramatyki. Praca domowa to kolejny ważny aspekt pracy z takimi grupami. Często praca domowa to wspólne przygotowanie projektu, co wymaga dużej kreatywności.

Rozpocznij nowy etap w swoim życiu. Zapisz się na rodzinne kursy hiszpańskiego.

Aktualna oferta  wraz z harmonogramem jest zamieszczona na stronie www.sollares.pl