Obalamy mity! Nie chcę gramatyki, chcę mówić!

Nie potrzebuję gramatyki, chcę mówić – MIT

Ze wszystkich mitów językowych ten chyba jest najbardziej irytujący dla nauczyciela. „Gramatyka jest mi niepotrzebna, chce się tylko komunikować”. Bardzo często słyszymy to w Sollares. Potrzeba komunikacji w języku hiszpańskim czy włoskim jest bardzo duża. Osoby zapisujące się na kursy językowe bardzo często podróżują do tych krajów. Jak powszechnie wiadomo Hiszpanie czy Włosi dużo mówią i pytają. Wie to każdy kto bywa w tych krajach. Znajomość hiszpańskiego czy włoskiego otwiera wiele drzwi. Jak zatem nauczyć się mówić bez znajomości gramatyki?

Odpowiedź jest prosta: NIE DA SIĘ. Gramatyka to szkielet, na którym kursant stopniowo buduje swoje zdolności językowe. Inna kwestia to sposób podania gramatyki. Często awersja do gramatyki jest związana z doświadczeniami wyniesionymi ze szkoły podstawowej czy średniej, kiedy to nauka języka opierała się tylko na gramatyce.

Jak to wygląda w Sollares?

Uczymy metodą COM-ACTIVA czyli aktywnej komunikacji. Program nauki bazuje na dialogach. Nauka gramatyki wynika z kontekstu. Najważniejsze jest zaangażowanie słuchacza. Jeśli pytania, rozmowa podczas zajęć dotyczy kursanta zapamiętywanie reguł gramatycznych odbywa się naturalnie i znacznie szybciej niż w przypadku studiowania „suchych” struktur gramatycznych.

Nauka języka hiszpańskiego czy włoskiego jest przyjemna i angażująca gdy opiera się na właściwej metodzie i kiedy zajęcia są prowadzone przez odpowiedniego nauczyciela.

Reasumując: nauka języka hiszpańskiego jest nierozerwalnie związana z gramatyką, strukturą wyrazów i zdań. Brak znajomości zasad gramatycznych zawsze będzie przeszkodą w uzyskaniu pełnej biegłości językowej. Chcesz płynnie mówić w języku hiszpańskim czy włoskim? Polecamy zajęcia grupowe on-line i stacjonarnie. Liczebność grupy jest uzależniona on poziomu zaawansowania słuchacza. Grupy początkujące A1 liczą max. do 7 kursantów. Grupy od poziomu A2 liczą tylko 4 słuchaczy. Jest to związane z doskonaleniem umiejętności komunikacyjnych.

Prowadzimy na kursy on-line, które startują od połowy września. Przy wykupie kursu do końca sierpnia otrzymasz 10% rabatu. Zapraszamy !

Zapisy: https://sollares.pl/

Aktualna oferta  wraz z harmonogramem jest zamieszczona na stronie www.sollares.pl