Jak uczyć się języka hiszpańskiego z native speakerem? 

Nauka hiszpańskiego z native speakerem

Nauka z native speakerem jest inna niż z nauczycielem Polakiem. Jesteś otoczony tylko językiem którego się uczysz. Puszczasz kontrolę, płyniesz, zanurzasz się coraz głębiej w niuansach językowych, często improwizujesz. Nauczyciel native speaker, niczym Anioł Stróż, czuwa aby trzymać odpowiedni kurs i poprawia twoje błędy w odpowiednim momencie.   Pracujesz intensywniej, mówisz od pierwszej lekcji. Przełamujesz barierę w mówieniu i zyskujesz językową sprawczość.  W przyszłości poradzisz sobie w każdej sytuacji komunikacyjnej! I co jest najważniejsze: robisz postępy 3 razy szybciej.Wiele osób mnie pyta jak TO ZROBIŁAM że mój hiszpański jest na wysokim poziomie.

Jak nauczyć się hiszpańskiego aby swobodnie się komunikować się?

Kiedy rozpoczynałam swoją przygodę z hiszpańskim znałam może 10 słów: hola, adios, gratias i podobne podstawowe zwroty:) Startowałam od zera. Intuicyjnie czułam, że w przypadku hiszpańskiego to powinna być zupełnie inna edukacja niż ta jaką pamiętam ze szkoły.

Od pierwszej lekcji moim nauczycielem był NATIVE SPEAKER. Było to początkowo dla mnie mało komfortowe i nie ukrywam, że podczas pierwszych spotkań trochę stresujące. Zostałam wrzucona na głęboką wodę. Kolejne spotkania z lektorem były coraz przyjemniejsze, czułam się swobodniejsza. Stopniowo osłuchiwałam się z językiem, dużo pracowałam samodzielnie. Szukałam w internecie dodatkowych materiałów. Byłam zmotywowana i z marzyłam o tej chwili kiedy bez problemu będę mogła poprowadzić konwersację.

Aby poznać język najważniejsza jest  MOTYWACJA  i PRAKTYKA. 

Kiedy jesteś pod opieką odpowiedniego nauczyciela Native Speakera, proces nauki języka  przebiega 3 razy szybciej.

Pamiętam że swojemu nauczycielowi chciałam tak wiele powiedzieć ale nie mogłam. Mój język był na początkującym poziomie. Stopniowo oswajałam się z językiem, rozumiałam coraz więcej.  Nie zbaczając na to, że popełniałam błędy mówiłam tak jak potrafiłam, nauczyciel mnie poprawiał. Nie przyjmowałam tego jako krytyki. W najmniejszym stopniu to mnie nie blokowało, wręcz przeciwnie. Byłam wdzięczna za każdą poprawkę i wskazówkę nauczyciela.

Błędy językowe. Jesteś doskonały w swojej niedoskonałości

Popełnianie błędów podczas nauki języka jest tak naturalne jak oddychanie. Nauczyciel jest niczym Anioł Stróż, czuwa nad tym aby ciebie poprawić w odpowiednim momencie. Wie z czym masz problem i ustawi program tak, aby przejść przez materiał w sposób który będzie dla ciebie przyjazny. Jestem przekonana że kursy prowadzone przez native speakerów przynoszą najlepsze rezultaty.  Sprawdziłam to na sobie. PRAKTYKA jest najważniejsza. Z native speakerem który nie zna języka polskiego, student „jest zmuszony” aby samodzielnie budować zdania, komunikować się podczas lekcji. To bardzo aktywizuje nasz mózg, proces nauki wchodzi na zupełnie inne tory.

Językowa sprawczości. Mówisz !

Moim priorytetem była komunikacja w języku hiszpańskim. To najważniejsza kompetencja. Pamiętam jak marzyłam o tym aby szybciej konstruować zdania. W języku hiszpańskim są odmiany, także  początkowo zajmowało mi to trochę czasu aby zastosować odpowiednią konstrukcję. Z biegiem czasu komunikacja była coraz lepsza, zyskiwałam większą swobodę. Powtórzę ponownie to magiczne słowo: PRAKTYKA, używanie języka, komunikacja z nauczycielem i innymi uczestnikami kursu to klucz to szybkiej nauki języka.

Czasami było zabawnie, zaczynałam zdanie po hiszpańsku, kończyłam po angielsku. To jest typowe. Słabszy język jest wypierany przez silniejszy. To się jednak w miarę czasu zmieniało. Czas jest tu słowem kluczowym. Nauka języka to proces i potrzebujemy czasu , spokojnej głowy i przestrzeni aby robić postęp. To nie wyścigi.

Grupa czy zajęcia indywidualne z native speakerem?

Uczyłam się hiszpańskiego zarówno w grupie jak i miałam lekcje indywidualne. Z własnego doświadczenia wiem, że grupa daje energię. W grupie poznałam osoby podobne do mnie, które podobnie jak ja chciały się nauczyć hiszpańskiego. Optymalna wielkość grupy językowej to 4-6 osób + Native Speaker. Taka liczba uczestników pozwala na praktykowanie MÓWIENIA podczas lekcji. W trakcie kursu, oczywiście uczyliśmy się też gramatyki ale wynikała ona z kontekstu. Podstawą zajęć była komunikacja. Angażujące tematy, nauczyciel, który jest ciekawą osobą to warunek konieczny aby kursanci otworzyli się na komunikację. Tak było w mojej grupie.

Zajęcia indywidualne są dla tych, którzy chcą mieć lekcje w nietypowych godzinach lub tez po prostu mają taką osobowość, że wolą indywidualną pracę z nauczycielem w dopasowanym dla siebie tempie. Polecam taką formę zajęć dla wyższych poziomów. Nauczyciel przygotowuje tematyczne materiały dla danego studenta, zgodne z jego zainteresowaniami. Takie konwersacje są angażujące i bardzo przyjemne.

Dlaczego warto zdecydować się na naukę języka obcego z native speakerem?

To pytanie często zadają sobie osoby szukające dla siebie odpowiedniego kursu. Niektórych może hamować konieczność wypowiadania od pierwszych lekcji nieznanych słów i zwrotów. Ale tak naprawdę jest to duży plus, a nie minus podczas nauki. Główny cel poznawania obcego języka to przede wszystkim umieć się w nim komunikować. Im wcześniej zacznie się to robić, tym łatwiej będzie przełamać swoje wewnętrzne bariery. Oprócz tego są jeszcze inne korzyści zdecydowania się właśnie na taki kurs, dostępny również w naszej szkole językowej Sollares, które wymieniamy poniżej.

Bieżący kontakt z obcym językiem

Częstym problemem osób uczących się włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego czy portugalskiego jest to, że choć znają one już podstawy gramatyki oraz dość szeroki zakres słownictwa, nie potrafią płynnie się wypowiedzieć. To wynika przede wszystkim z wewnętrznych obaw przed popełnieniem błędu, nieprawidłowym zaakcentowaniem wyrazu czy też niezrozumieniem odpowiedzi, którą usłyszą. Na szczęście istnieje sposób, by pozbyć się tych blokad. A jest to właśnie nauka już od pierwszych zajęć z doświadczonym native speakerem. O wiele łatwiej przełamać swoje opory i zacząć mówić w obcym języku w gronie innych kursantów, którzy również dopiero się uczą i wciąż popełniają błędy.

Rozumienie obcego języka

Dzięki próbom tworzenia własnych wypowiedzi oraz słuchaniu innych możesz nauczyć się lepiej rozumieć konkretny język, a to bardzo ważna kompetencja. Lektor na początku może mówić wolniej, powtarzać pewne zwroty i sformułowania, wypisywać kluczowe słowa. Im więcej zaczną rozumieć kursanci, tym stopniowo będzie zwiększał on tempo wypowiedzi do naturalnego, stosowanego w codziennych konwersacjach. To sprawi, że nauczysz się prowadzić płynną rozmowę w obcym języku szybciej, niż myślisz. Poza tym możesz wybrać kurs, jaki Cię interesuje – przygotowujący do pracy z włoskim, francuskim, hiszpańskim lub portugalskim, do egzaminu czy do ogólnego komunikowania się.

Zastosowanie języka obcego w praktyce poza kursem

Wiele osób, które na zajęciach językowych radzą sobie całkiem dobrze, lecz te nie są prowadzone przez native speakerów, doznają szoku, gdy muszą niespodziewanie zacząć rozmawiać po włosku, francusku, hiszpańsku czy portugalsku z kimś, kto nie zna polskiego lub angielskiego. Zdarza się, że wówczas z powodu stresu popełniają błędy, nie potrafią skupić się na odpowiedziach rozmówcy lub nadążyć za tempem ich wypowiedzi. To natomiast skutecznie zniechęca do podejmowania kolejnych prób komunikacji. Dzięki lekcjom z native speakerami te wszystkie obawy zostają pokonane wcześniej i wielokrotnie przećwiczone. A zatem kiedy wkroczysz w środowisko osób posługujących się danym językiem, będziesz już przygotowany do komunikowania się z nimi.

Jak porozumiesz się z native speakerem od pierwszych zajęć?

Zanim zapiszesz się na kurs włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego czy portugalskiego w szkole językowej, prowadzony przez osobę posługującą się tylko tym językiem, możesz zastanawiać się nad sposobem komunikacji z lektorem. Czy rzeczywiście jest ona utrudniona, kiedy ten nie mówi ani po polsku, ani po angielsku? Warto zaznaczyć, że zajęcia prowadzą osoby mające doświadczenie w nauczaniu, co sprawia, że potrafią efektywnie przekazywać wiedzę. Poza tym w przypadku bardziej skomplikowanych kwestii możesz skorzystać ze słownika, co dodatkowo będzie cenną lekcją, jak sprawnie korzystać z tego rodzaju narzędzi. Pomyśl, że małe dziecko, które uczy się mowy, też przyswaja obce dla siebie słowa, frazy, zdania. Ty więc również możesz nauczyć się ich stopniowo w obcym, nowym dla siebie języku.

Jak wybrać odpowiedni kurs z native speakerem?

Najbardziej komfortowo czujesz się we własnym domowym zaciszu? Jeśli tak, pamiętaj, że w szkole językowej Sollares możesz zapisać się na kurs włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego lub portugalskiego online. To również dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na dojazdy. Taka nauka języka z native speakerem będzie efektywna, a dodatkowo jeszcze bardzo wygodna. Rozważ więc wszystkie korzyści i wybierz najlepszą dla siebie opcję kursu, podczas którego nauczysz się włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego lub portugalskiego w praktyce. To pozwoli Ci przełamywać wewnętrzne bariery i osiągać satysfakcjonujące rezultaty – coraz większe z lekcji na lekcję.

Zapraszamy! Wakacyjne kursy hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego, francuskiego. Sprawdź HARMONOGRAM