Włoskie dolce vita styl życia, który pokochał świat!

Dolce vita i nauka włoskiego

Włochom z reguły nigdzie się nie spieszy. Poranek lubią zaczynać od filiżanki espresso lub cappuccino, przegryzając do tego słodkiego rogalika. Czytają gazetę, witają się z mijającymi ich ludźmi, w końcu wszyscy się znają. Tworzą społeczność. Czy włoskiego dolce vita można się tak po prostu nauczyć? Czy może, aby żyć zgodnie z tym stylem życia, trzeba być Włochem z krwi i kości?

Wybierz kurs języka włoskiego

Dolce vita oznacza po prostu słodkie życie. Włosi uwielbiają to powiedzenie odnoszące się do ich stylu bycia, codzienności i rutyny. Chętnie mówią również dolce farniente, czyli słodkie nieróbstwo. W żadnym innym języku nie brzmi to tak śpiewnie i dźwięcznie, jak właśnie po włosku. Wybierz naukę włoskiego od podstaw, aby wpleść do swojego słownictwa cudowne słowa, które Włosi wypowiadają w swojej słodkiej codzienności. Podczas wakacji we Włoszech, będziesz mógł wtedy całym sobą poczuć dolce vita, na dodatek rozmawiając z osobami, które reprezentują ten styl życia na co dzień. Intensywny kurs włoskiego pozwoli Ci znacznie lepiej zrozumieć, jak magiczny jest język włoski i ile skrywa w sobie tajemnic. Zacznij już dziś naukę języka włoskiego od podstaw, by przygotować się na prawdziwe włoskie życie. 

Czym jest prawdziwe dolce vita?

Słodkie, włoskie życie to codzienność pozbawiona trosk i większych problemów. To często też życie w luksusie, beztroskie, wygodne. Dla Włochów te słowa znaczą bardzo wiele. Można to zauważyć podczas podróży do Włoch. Mieszkańcy Italii dużo łatwiej czerpią radość ze zwykłej codzienności, niż przedstawiciele innych narodów. Potrafią celebrować chwile, jak nikt inny, oddając się wówczas w pełni swoim przyjemnościom. Nie umartwiają się bez potrzeby, są spontaniczni i beztroscy. Jeśli chcesz, choć w małym stopniu spróbować poczuć to samo, postaw na intensywny kurs włoskiego online, który pomoże Ci w obcowaniu z Włochami i ich kulturą. W ten sposób będziesz bliżej odnalezienia własnego dolce vita i stworzeniu własnej definicji. Nauka języka włoskiego wcale nie musi być obowiązkiem, a wręcz przyjemnością. Mówi się, że Włoszech język pomaga w zrozumieniu ludzi i jedzenia. W końcu, jak inaczej zachwycać się doskonałym spaghetti al ragu, niż przez okrzyk “Buonissimo!”. 

Lekcje włoskiego: dolce vita w mowie i piśmie

Wyobraź sobie lekcje włoskiego dla początkujących, które rozbudzają w Tobie nie tylko chęć nauki języka, ale też kultury, kuchni, historii i relacji międzyludzkich. Kurs włoskiego online w Sollares to zupełnie inny wymiar. Doskonale wiemy, czym jest dolce vita i w jaki sposób zarazić nim naszych uczniów. A może sam złapałeś już bakcyla podczas wizyty we Włoszech i chciałbyś podejść profesjonalnie do zgłębiania tego, co Włosi kochają najbardziej? Kurs włoskiego od zera to świetna szansa na poczucie dolce vita bardziej, mocniej i intensywniej.

Sam zdecyduj, czy wolisz kurs językowy włoskiego online, czy może stacjonarnie. Wybierz formę, która będzie dla Ciebie wygodna i wprowadź włoskie słowa do swojej codzienności. Poznaj swoje własne dolce vita dzięki kursowi włoskiego dla początkujących. Ani się obejrzysz, a będziesz już na poziomie zaawansowanym, a we Włoszech codzienne cappuccino w towarzystwie italiano vero będzie jednym z elementów Twojego dolce vita. Włosi nie odmawiają sobie przyjemności. Jeśli tylko nadarza się okazja, przyjmują je i cieszą się, że los się do nich uśmiechnął. Nauka takiego podejścia do życia jest lekiem na całe zło, a co za tym idzie, pozwala na długie i szczęśliwe życie. To może być też Twoja definicja, wystarczy spróbować. 

Czy warto uczyć się włoskiego? 

Mówi się, że we Włoszech język pomaga w zrozumieniu ludzi i jedzenia. W końcu, jak inaczej zachwycać się doskonałym spaghetti al ragu, niż przez okrzyk Buonissimo!”? Jeśli więc choć w małym stopniu chcesz spróbować poczuć to samo, co czują Włosi, to z pewnością warto. Nauka języka włoskiego pomoże Ci w obcowaniu z Włochami i ich kulturą. Podczas wakacji we Włoszech będziesz mógł całym sobą zasmakować klasycznego dolce vita i stworzyć jego własną definicję. Na dodatek, rozmawiając z osobami, które reprezentują ten styl życia na co dzień, lepiej zrozumiesz, jak magiczny jest język włoski i ile skrywa w sobie tajemnic. Włosi nie odmawiają sobie przyjemności. Jeśli tylko nadarza się okazja, przyjmują je i cieszą się, że los się do nich uśmiechnął. Nauka takiego podejścia do życia jest lekiem na całe zło, a co za tym idzie, pozwala na długie i szczęśliwe życie. To może być też Twoja definicja wystarczy spróbować.

Czy włoski jest trudny? 

Nauka języka włoskiego wcale nie musi być obowiązkiem, a wręcz przyjemnością. Odpowiednio dobrany kurs języka włoskiego rozbudzi w Tobie nie tylko chęć rozumienia słów, ale przede wszystkim będzie stanowił wsparcie na każdym etapie poznawania kultury, kuchni czy historii tego kraju. Przychodząc na kolejne lekcje, będziesz stawał się pewniejszy siebie, natomiast wizja swobodnej rozmowy z obcokrajowcami przestanie przerażać, a zacznie zachwycać. Ile zajmuje nauka włoskiego? To zależy wyłącznie od Ciebie! Już kilka lekcji wystarczy, abyś złapał bakcyla dolce vita. Czy w takim razie włoski to trudny język? Nie. Pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednią szkołę językową.

Zaintrygowany? Wprowadź nowe słowa do swojej codzienności! Zacznij już dziś naukę języka od podstaw, by przygotować się na prawdziwe włoskie życie. Zapraszamy na wakacyjne intensywne kursy języka włoskiego online. Grupy początkujące i zaawansowane. Spotkania 4 razy w tygodniu po 60 minut: od poniedziałku do czwartku. Zajęcia prowadzą native speakerzy profesjonalni nauczyciele z Włoch. Sprawdź terminy kursów języka włoskiego i zapoznaj z pełną ofertą.

 

Zapraszamy na wakacyjne intensywne kursy języka włoskiego online. Grupy początkujące i zaawansowane. Spotkania 4 razy w tygodniu po 60 minut: od poniedziałku do czwartku. Zajęcia prowadzą native speakerzy, profesjonalni nauczyciele z Włoch. Sprawdź terminy kursów języka włoskiego, zapoznaj z ofertą. TUTAJ