Serce Costa Blanca. Alicante !

Alicante słoneczne miejsce

Alicante - ulubiona destynacja Polaków

300 słonecznych dni w roku, wiatr Calima z nad Sahary. Serce Costa Blanca. Alicante stało się ulubioną destynacją Polaków. To raj dla plażowiczów ale też bardziej aktywni podróżnicy znajdą tu inspirujące miejsca. Alicante to miasto z historią w tle. 

Garść informacji o Alicante

Miasto położone jest na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, we wspólnocie autonomicznej Walencja. Alicante to miasto z historią w tle zostało założone przez Kartagińczyków, a następnie było wielokrotnie podbijane przez inne ludy, np. Rzymian.

Alicante jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi regionami Hiszpanii. Ponadto dysponuje portem morskim oraz lotniczym, co znacząco zwiększa dostępność miejscowości dla turystów.

Alicante raj dla … No właśnie, dla kogo?

Na etapie wyboru celu podróży warto zastanowić się, czego właściwie oczekujemy i co chcemy robić. Nie bez przyczyny Alicante stało się jedną z ulubionych destynacji wśród Polaków. Z jednej strony miasto jest położone nad morzem, z drugiej w okolicy znajduje się wiele szczytów górskich. Poza tym Alicante ma bogatą ofertę kulturalną, na którą składa się architektura miasta, muzea czy charakterystyczne święta. Zatem można by rzec dla każdego coś dobrego.

Przejdźmy do konkretów co oferuje Alicante?

  • Wersja dla miłośników leżakowania na plaży. Długie, piaszczyste plaże to wszak raj dla tej grupy urlopowiczów. Najpopularniejszą jest Playa de San Juan, znajdująca się w kilka kilometrów od centrum, ale na uwagę zasługują również Playa de Postiguet oraz Playa del Saladar.
  • Wersja dla aktywnych turystów. Alicante jest urokliwym miastem, pełnym interesujących zakątków. Spośród najpopularniejszych wśród turystów miejsc warto wymienić Explanada de España, czyli promenadę biegnącą wzdłuż wybrzeża. Nie można też zapomnieć o Castillo de Santa Bárbara górującej nad miastem cytadeli, starówce oraz najstarszym kościele w mieście Basílica de Santa María czy licznych muzeach.

Idealna pogoda

W Alicante jest słonecznie niemalże przez cały rok. Lata są gorące, a zimy łagodne, dlatego raczej nie zawiedziesz się na pogodzie. Czasami jednak występuje calima, czyli wiatr niosący piasek znad Sahary, który może nieco uprzykrzyć pobyt.

Przygotuj się językowo

Przed wyjazdem warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu nie tylko walizki. Wakacyjny kurs hiszpańskiego online umożliwi Ci pełniejsze doświadczenie miasta i jego kultury, a także pomoże poradzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Nie musisz ruszać się z domu, zacznij kurs języka hiszpańskiego online. Jeśli zupełnie nie znasz języka, zapisz się na kurs hiszpańskiego dla początkujących. Doświadczeni lektorzy pomogą Ci zgłębić tajniki języka, dzięki czemu bez stresu dogadasz się w kawiarni, restauracji czy np. na lotnisku.

Wakacyjny kurs języka hiszpańskiego w Sollares. Zapisy wskoczyły na najwyższe obroty!
  • intensywny kurs językowy
  • 4 spotkania w tygodniu (od poniedziałku do czwartku).
  • 25 lekcji / 1050 zł.
  • Start zajęć 1 lipca.
  • Kameralne grupy: 4-6 osób,
  • Zajęcia prowadzą native speakerzy.
  • Sprawdź harmonogram kursu wakacyjnego: TUTAJ