Współpraca Uniwersytetu SWPS i Sollares!

Wiedza i doświadczenie lektorów SOLLARES zostały docenione przez prestiżowy Uniwersytet SWPS – jedną z najlepszych uczelni humanistyczno-społecznych w Polsce.

W kwietniu zostało podpisane porozumienie między instytucjami o współpracy. Władze uczelni zdecydowały się podjąć współpracę z naszym Instytutem w zakresie praktyk studenckich. Od tego roku studenci Wydziału Iberystyki i Italianistyki, kształcący się w ramach trzyletnich studiów licencjackich na kierunkach iberystyka i italianistyka, zyskali szansę odbycia praktyk w prowadzonej przez nas szkole językowej.

Jesteśmy czymś więcej niż placówką edukacyjną. Instytut Kultury Romańskiej Sollares to przestrzeń wymiany doświadczeń i zgłębiania wiedzy na temat efektywnych metod nauki języków obcych.  Nasi uczniowie mają niepowtarzalną okazję współpracować z natywnymi użytkownikami języka – certyfikowanymi nauczycielami języka hiszpańskiego i włoskiego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Co sprawia, że nasza oferta jest wyjątkowa?

  • Uczymy poprzez doświadczanie – stawiamy na rozmowę i bezpośrednią komunikację z uczniami.
  • Zrezygnowaliśmy z typowych metody dydaktycznych na rzecz kreatywnych sposobów przekazywania wiedzy.
  • Wykorzystujemy nowoczesne technologie – stawiamy na interaktywność zajęć i pokazujemy, jak efektywnie wykorzystać elektroniczne pomoce naukowe.
  • Gwarantujemy profesjonalne wsparcie native speakerów przez cały okres nauki – jesteśmy otwarci na wzajemną wymianę doświadczeń.     

Wiemy, że nauka języka to proces, który wymaga pełnego zaangażowania ze strony nauczycieli i uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że nie istnieje jeden uniwersalny model nauczania, dlatego praktykujemy elastyczne podejście i wsłuchujemy się w potrzeby naszych uczniów. Nasze autorskie metody zostały docenione przez władze Uniwersytetu SWPS, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Naszym głównym celem jest pobudzenie kreatywności i pokazanie, że nauka języka obcego nie wymaga przerabiania niezliczonej ilości materiałów w formie pisemnej i audio.

Nauczamy „z niczego” – kształtujemy program zgodnie z potrzebami i możliwościami poznawczymi kursantów, aby dostali dokładnie to, czego potrzebują. Inspirujemy do pokonywania trudności językowych i przełamujemy wewnętrzne bariery. Wykorzystujemy metody, dzięki którym uczniowie mogą prezentować swoje umiejętności i w praktyczny sposób wykorzystywać poznane struktury gramatyczne i słownictwo.  
Uczymy autentycznego języka a nie wymyślnych konstrukcji, idiomów czy zwrotów nieużywanych w codziennej komunikacji. Zadajemy prace domowe, które nie opierają się na uzupełnianiu luk odpowiednią formą czasownika.

Nasze innowacyjne podejście do nauczania owocuje na każdym kroku. Kursanci doceniają nasze zaangażowanie i już po kilku spotkaniach widzą poprawę umiejętności komunikacyjnych.

Poszukujesz przyjaznego miejsca do nauki języków obcych? Chciałbyś szlifować swoje umiejętności w szkole, która doceni Twoją kreatywność i pozwoli rozwinąć skrzydła? Jeżeli zależy Ci na doskonaleniu warsztatu językowego pod okiem native speakerów, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu zarówno początkujących, jak i zaawansowanych adeptów języków hiszpańskiego, portugalskiego, włoskiego i francuskiego, możesz nam zaufać!

Wakacyjne kursy hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego i francuskiego! Sprawdź harmonogram ONLINE