Hiszpania poza turystycznym szlakiem!

Hiszpania gdzie na wakacje

Hiszpania poza turystycznym szlakiem – gdzie pojechać, aby poznać Hiszpanię nieznaną?  

Hiszpania oferuje o wiele więcej niż słynne plaże na Costa del Sol czy tętniące życiem miasta. Aby jednak odwiedzić mniej znane miejsca na Półwyspie Iberyjskim, wyjazd musi być dobrze zaplanowany. Zobacz, jak przygotować się do podróży po Hiszpanii poza turystycznym szlakiem. Sprawdź, gdzie pojechać, aby poznać unikalny klimat tego uroczego kawałka Europy.

Hiszpania gdzie pojechać, aby uniknąć tłumów?

Hiszpania to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Wybierają go zarówno Ci, którzy chcą odpocząć, jak i Ci złaknieni przygody i zabawy. Masowych turystów najczęściej można spotkać na Costa Brava i Costa del Sol. Tam zażywają kąpieli słonecznych na plażach lub podziwiają zabytki Barcelony, Malagi. Jeśli jednak chcesz uniknąć tłumów i spokojnie poznawać lokalną kulturę oraz mentalność mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego dobrym wyborem dla Ciebie jest Hiszpania poza turystycznym szlakiem. Gdzie taką znaleźć?

Gdzie pojechać do Hiszpanii

Hiszpania mniej znana. Asturia – tajemnice gór i morza

Przede wszystkim swoje kroki powinieneś skierować do Asturii – rejonu położonego na północy Hiszpanii nad Zatoką Biskajską. Jest to jeden z najbardziej malowniczych i fascynujących obszarów Półwyspu Iberyjskiego, znany ze swojej dzikiej przyrody, spektakularnych krajobrazów, kultury oraz unikalnej kuchni. Asturia pochwalić może się również bogatą historią i tradycją. Z bliska przyjrzeć możesz się jej w rybackiej wiosce Cudillero, która słynie z kolorowych domków wznoszących się na stromych zboczach ponad portem. Spacerując wąskimi uliczkami, nie tylko będziesz mógł wczuć się w atmosferę tego miejsca, ale także porozmawiać z mieszkańcami. Chcąc nawiązać konwersację z lokalsami przed wyjazdem zapisz się jednak na hiszpański online. Podstawowe słówka i zwroty będą niezwykle przydatne, bowiem niewielka ilość starszych Hiszpanów zna angielski nawet w stopniu podstawowym.

Galicja, czyli gdzie zjeść najlepsze mariscos?

Chcesz dotrzeć na koniec świata, a przy okazji zjeść najlepsze mariscos (owoce morza)? Planując swoją podróż, uwzględnij Galicję. Jest to region położony na północnym zachodzie kraju. Słynie on przede wszystkim z wybitnej kuchni. Galicyjska gastronomia opiera się przede wszystkim na owocach morza. Najbardziej znanym daniem Galicji jest pulpo à la gallega, czyli ośmiornica gotowana i podawana z papryką i oliwą. Najlepiej smakuje ona w rybackiej miejscowości Combarro. Pamiętaj, że w Galicji (jak i w całej Hiszpanii) w dobrym zwyczaju jest zostawianie napiwków w restauracji. O wysokości kwoty decydujesz sam, ale aby nie pomylić 5 z 50%, przyda Ci się kurs hiszpańskiego online! Zdobyte na nim umiejętności językowe pomogą Ci również w wynajęciu łódki w Pontevedra, z której będziesz mógł obserwować, jak hoduje się owoce morza.

Nauka hiszpańskiego online nie pójdzie też w las, jeśli zechcesz dotrzeć na przylądek Finistrre. W średniowieczu to miejsce uznawano za koniec świata, dziś odwiedzając go, zobaczysz słupek wskazujący punkt 0 km szlaku Camino de Santiago.

Baskowie – najbardziej tajemnicze miejsce w Europie

Chcąc poznać Hiszpanię poza turystycznym szlakiem, nie możesz ominąć Kraju Basków (Euskal Herria). Region ten słynie ze swojej bogatej kultury i fascynującej historii, a także pięknych krajobrazów. Rozciąga się na północnym wschodzie Hiszpanii, a ludzie, którzy go zamieszkują, są najbardziej tajemniczym ludem Europy. Wiele sekretów kryje przede wszystkim euskara, czyli język baskijski – jeden z najstarszych nieindoeuropejskich języków w Europie. To w nim przez wieki przekazywano legendy i mity, pokazujące głębokie przywiązanie do ziemi i objaśniające tajemnicze, nadprzyrodzone siły rządzące światem. Jeśli chcesz je poznać w oryginale, kurs hiszpańskiego w wakacje jest tym niezbędnym. Dzięki niemu historia Olentzero czy wyspy San Juan de Gaztelugatxe nie będą miały przed Toba tajemnic.

Nauka hiszpańskiego pozwoli Ci także zrozumieć inne baskijskie legendy przekazywane z ust do ust w miejscowościach takich jak Lekeitio, Zumaia czy Hondarribia. Przyda się też w restauracjach, kiedy będziesz zamawiać przepyszne pintxos, marmitako czy txuleta.

Kurs hiszpańskiego dla początkujących
Jerez de la Frontera, czyli gdzie nauczyć się tańczyć flamenco?

Hiszpania poza utartym szlakiem to nie tylko północne rubieża kraju, ale także południowe prowincje. Jednym z wyjątkowych miejscach jest Jerez de la Frontera – położone w Andaluzji. Uważane jest ono za jedno z głównych centrów flamenco na świecie, jeśli więc chcesz poznać podstawy tego tańca, szkoły w Jerez de la Frontera będą do tego idealnym miejscem. W lokalnych szkołach i tabancos nauczysz się flamenco w tradycyjnych palos (stylach) takich jak bulerías, soleá, alegrías czy tangos. Zanim jednak wyjdziesz na parkiet, szkoła języka hiszpańskiego online nauczy Cię podstawowych zwrotów, które pomogą Ci zrozumieć instrukcje nauczycieli flamenco.

Odkrywanie Hiszpanii poza utartymi szlakami turystycznymi to niezwykła przygoda pełna niezapomnianych doświadczeń i autentycznych odkryć. Takie regiony jak Galicja, Asturia czy Kraj Basków oczarowują nie mniej niż Madryt, Barcelona czy Malaga. Zachwycają pięknymi krajobrazami, smaczną kuchnią i bogatą historią. Aby jednak prawdziwie je, poznać poświęć czas na przygotowania i planowanie, nie zapominaj też, że nauka hiszpańskiego w wakacje pomoże Ci porozumiewać się w mniej turystycznych miejscach.

Sprawdź harmonogram KURSÓW WAKACYJNYCH JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO ONLINE. Grupy przedpołudniowe i wieczorne. Start LIPIEC. HARMONOGRAM