Hiszpański online. Hiszpania w Twoim domu!

Nauka hiszpańskiego online

Dlaczego Hiszpania to atrakcyjny kierunek wakacyjnego wyjazdu?

Wakacje tuż za rogiem, a Ty wciąż nie wiesz, gdzie pojedziesz? Bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranych przez turystów kierunkiem jest Hiszpania. W 2023 stała się ona najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, a w gronie turystów ponad 1,5 miliona było z Polski. Co przemawia za wyjazdem na wakacje (i nie tylko) do Hiszpanii oraz jakie regiony cieszą się największą popularnością? Dowiesz się tego z naszego artykułu. 

Po pandemii koronawirusa przeżywamy prawdziwy boom na Hiszpanię. W latach 2022 i 2023 odwiedzało ją ponad 1,5 miliona Polaków rocznie. Nie ma w tym przypadku. Hiszpania to niezwykle bogaty kulturowo kraj, w którym piękne plaże przeplatają się z historycznymi miejscami i ciekawą ofertą gastronomiczną. To wszystko sprawia, że praktycznie każdy znajdzie dla siebie idealny sposób na spędzenie wakacji na Półwyspie Iberyjskim. Poniżej przedstawiliśmy kluczowe argumenty za tym, aby na wakacyjny kierunek obrać Hiszpanię.

Piękne plaże i ciepłe morze

Przeciętnemu turyście Hiszpania kojarzy się przede wszystkim z pięknymi plażami i ciepłym morzem. To dobry tok myślenia. Rzeczywiście Hiszpania znajduje się na samym szczycie państw z największą liczbą plaż z Błękitną Flagą. W 2022 roku było ich 621. Do tego dochodzą urokliwe zatoczki i nowoczesne porty. Kraj ten jest doskonałym miejscem zarówno dla fanów kąpieli słonecznych, jak i pływania w morzu. Sprzyja temu jego temperatura, zwłaszcza na wschodnim Wybrzeżu. Zachodnie Wybrzeże leży nad Atlantykiem, gdzie temperatura wody jest nieco niższa, jednak wciąż wyraźnie przewyższa rodzimy Bałtyk. Jeżeli zależy Ci na błogim odpoczynku na plaży, to Hiszpania będzie strzałem w dziesiątkę. 

Smaczna, zdrowa i różnorodna kuchnia

Nie bez powodu Hiszpania jest krajem, w którym w Unii Europejskiej żyje się najdłużej. Duży wpływ na to ma wysokiej jakości kuchnia bogata w zdrowe tłuszcze. Hiszpania jest producentem wysokiej jakości oliwy, która króluje na stołach całego świata. Ponadto lokalna kuchnia bogata jest w świeże owoce i warzywa, ryby i owoce morza oraz ryż. Charakteryzuje się niewielką liczbą wysokiej jakości składników, dzięki czemu lokalne dania są smaczne, proste i zdrowe. Prawdziwe hiszpańskie klasyki to m.in.: paella, tortilla de patatas, gazpacho, cocido madrileño, empanadas, tapasy i pinchosy, jamón iberico, fuet czy chorizo. Oczywiście nie zapomnij też o słodkościach z churrosami na czele. 

Bogata oferta muzeów, galerii sztuki i obiektów sakralnych

Hiszpania to doskonały kierunek dla osób, które lubią spędzać czas w muzeach i galeriach sztuki. W tym zakresie oferta jest niezwykle bogata. Zawiera zarówno znane na całym świecie muzea, jak i niszowe obiekty, które są prawdziwymi perełkami. Do emblematycznych muzeów, galerii sztuki i obiektów sakralnych znajdujących się w Hiszpanii należą m.in.: Prado, Muzeum Thyssen-Bornemisza i Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie, Muzeum Guggenheima w Bilbao, Ciudad de las Artes y las Ciencias w Walencji, Museu Nacional d’Art de Catalunya i Sagrada Familia w Barcelonie, Muzeum Picasso w Maladze czy też Alhambra w Grenadzie. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, a muzea znajdują się nawet w małych pueblos. 

Historia dostępna na wyciągnięcie ręki 

Dużym plusem Hiszpanii jest to, że praktycznie ominęła ją zawierucha wojenna. Oznacza to, że w kraju tym niemal na każdym kroku stykami się z historią, a budynki są doskonale zachowane w pierwotnym stanie. Spacerując starówkami miast, można przenieść się do innej epoki. Obecnie w Hiszpanii znajdują się 44 obiekty kulturowe wpisane na listę UNESCO. W całej Europie więcej tego typu zabytków jest tylko we Włoszech i w Niemczech. Dla porównania w Polsce znajduje się 16 tego typu obiektów. To tylko pokazuje, jak bogatym i ciekawym krajem jest Hiszpania i jest to jeden z argumentów, dlaczego tak chętnie wybierana jest ona przez turystów z naszego kraju. 

Szeroki wybór atrakcji dla każdego

Hiszpania to kraj dla każdego. Doskonale odnajdują się w nim zarówno osoby starsze, rodziny z dziećmi, młode pary, jak i single. Jest to związane z tym, że można wybierać z szerokiej gamy atrakcji. Najmłodsi będą zachwyceni parkami rozrywki, ogrodami zoologicznymi i basenami. Fani sportów wodnych mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty przygotowanej w lokalnych portach. W Hiszpanii znajduje się wiele udogodnień dla osób starszych, co wiąże się z tym, że sami Hiszpanie są społecznością starzejącą się. Niezależnie od Twoich oczekiwań, zrealizujesz w tym kraju swój plan na idealne wakacje. Pamiętaj jednak o tym, że w Hiszpanii nieco mniej rozmawia się w języku angielskim, dlatego warto choć trochę poznać hiszpański. Pomoże Ci to w podstawowej komunikacji. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wakacyjne kursy hiszpańskiego online. 

Ceny dostosowane do portfela Polaka

Dlaczego tak bardzo kochamy Hiszpanię? Jest to też związane z tym, że podróżując po tym kraju, nie doznajemy szoku cenowego. Koszty życia czy też wakacji w Hiszpanii są porównywalne z Polską. Oznacza to, że lokalne ceny są dostosowane do zasobności portfela przeciętnego Polaka. Oczywiście można w Hiszpanii podróżować zarówno budżetowo, jak i luksusowo. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych i preferencji związanych z podróżami. Jak kraj długi i szeroki każdy znajdzie coś dla siebie i spędzi wakacje w Hiszpanii po swojemu. 

Kurs hiszpańskiego online
Regiony Hiszpanii najchętniej odwiedzane przez Polaków 

Wśród polskich turystów króluje kilka kierunków. Na wakacyjny wypad często obieramy wybrzeże Costa Blanca z takimi miastami, jak: Alicante, Calpe, Benidorm, Villajoyosa, Torrevieja, Javea i okolice. Jest tam sporo Polaków, którzy przenieśli się na stałe. Region ten oferuje piękne plaże, dobrą bazę noclegową i świetne połączenia z wielu lotnisk w Polsce. Innym ciekawym i popularnym kierunkiem jest Andaluzja, gdzie królują oczywiście Malaga, Marbella i okolice. Wielu Polaków decyduje się na wakacje na hiszpańskich wyspach, w tym m.in.: Majorce, Ibizie czy Gran Canarii. Wciąż w ścisłej czołówce znajduje się Katalonia. Tam odwiedzamy nie tylko Barcelonę, ale również piękne miasteczka na wybrzeżu Costa Brava, w tym m.in.: Sitges, Lloret de Mart czy Tossa de Mar. 

Jak podróżować do Hiszpanii?

Do Hiszpanii można polecieć na własną rękę lub z biurem podróży. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wycieczki objazdowe autem lub kamperem. Umożliwia to dobrze rozwinięta sieć autostrad oraz liczne kempingi, na których można się zatrzymać. Hiszpania jest krajem turystycznym, który otwarty jest na odwiedzających o różnej zasobności portfela. Dostosuj podróż do swoich możliwości i oczekiwań i zaplanuj swoje wymarzone wakacje na Półwyspie Iberyjskim. Hiszpania na wakacje będzie strzałem w dziesiątkę. 

Śledź naszego bloga i dowiedz się więcej ciekawostek na temat języka, tradycji i atrakcji w Hiszpanii. Zachęcamy również do skorzystania z naszych wakacyjnych kursów języka hiszpańskiego online, dzięki którym nauczysz się podstaw komunikacji i jeszcze lepiej dogadasz się z lokalsami. 

SPRAWDŹ harmonogram wakacyjnych kursów hiszpańskiego TUTAJ. Start od Lipca!