FISZKI do hiszpańskiego! Zainspiruj się!

MADRE MIA! Jak uczyć się hiszpańskiego?

Moje TIPY! Consejos jak opanować hiszpańską gramatykę!

Hiszpańska gramatyka. Nie wznoś oczu do nieba, to nic nie da. Stwórz własny system, który będzie działał jak dobrze naoliwiona maszyna. Systemowo, sprawnie i efektywnie. Rezultaty przyjdą bardzo szybko. Oto kilka TIPÓW- consejos, które mogą ci pomóc.

Kurs języka hiszpańskiego- od tego zaczynałam

Grupa + nauczyciel + praca własna. Chciałbym się skupić na pracy własnej. Jak uczyć się języka hiszpańskiego poza lekcjami z nauczycielem? Kursy w Sollares to 2 spotkania w tygodniu. Dawka optymalna. Jednak lekcje na nic się zdadzą, jeśli nie będziesz pracować w domu. To może być bardzo przyjemna praca, twój nauczyciel od razu to zauważy i doceni. Powiem więcej będzie zachwycony.

STWÓRZ własne materiały nauki języka hiszpańskiego

To prostsze niż myślisz. Znajdź swój sposób do zapamiętania koniugacji, słówek i zasad gramatycznych. Ktoś powie „wszystko jest w książkach”. Zgadza się ale sam proces przygotowania materiałów jest bardzo istotny. Twój mózg szybciej zapamięta materiał kiedy własnoręcznie opracujesz materiały edukacyjne. 

FISZKI – na kolorowych karteczkach zapisz czasowniki i ich odmiany

Każdy czas w innym kolorze. Już samo przygotowanie karteczek to nauka. Pamiętasz ściągi do matury? Samo ich opracowywanie to tak naprawdę w 50% opanowany materiał. Ja bazuję na dobrym papierze, to jest bardzo ważne gdyż FISZKI BĘDĄ PRACOWAĆ. Piszę ładnie, wyraźnie, stosuję podkreślenia końcówek.

Codziennie wieczorem lub kiedy mam wolną chwilę, biorę sobie np. moje ulubione SUBJUNTIVO i powtarzam. Jedną kolejkę zawsze przerabiam głośno, artykułując odmianę czasownika. Są koniugacje które nie wchodzą łatwo do głowy, są takie, które kodujesz automatycznie. Fiszki z tymi pierwszymi przekładam i powtarzam częściej.

Podobnie robię z przyimkami. Oddzielnie robię fiszki ze słówkami. Wszystko zależy od tego na jakim jesteś poziomie i co obecnie przerabiasz na lekcjach ze swoją grupą.

KARTY GRAMATYCZNE z czasami

Każdy czas ma swój kolor. Na dużych kartach mam rozpisane grupy czasowników z ich odmianami regularnymi, określniki czasów i czasowniki nieregularne. To jest częściowo powtórzenie Fiszek z koniugacjami ale … to sprawi że nie wpadniesz w rutynę. Raz korzystam z fiszek, raz ze zbiorczych kart gramatycznych. Jestem estetką także zwracam uwagę na papier, kolor pióra. Tak mam. Można to oczywiście zrobić na zwykłym papierze. 

NAJBLIŻSZY KURS! CZASY PRZESZŁE JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

  • Start PAŹDZIERNIK  – tylko czasy przeszłe!
  • Piątki od godz. 18:00, soboty od godz. 10:00
  • 12H/ 600 zł
  • Zajęcia prowadzi JULIO
  • Zapisy:instytut@sollares.pl

SPRAWDŹ HARMONOGRAM KURSÓW ONLINE

WARSZTATY GRAMATYCZNE JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO