Obalamy mity! Jestem beztalenciem!

Jestem beztalenciem językowym – MIT

Z pośród osób które znają kilka języków obcych, zaledwie tylko 10% ma zdolności językowe. Tak więc nie o zdolności tu chodzi ale o wewnętrzną motywację. Ucząc się w trybie  standardowym ( moduł kursu -2 spotkania w tygodniu) aby dojść do poziomu B1-B2 potrzebujesz mniej więcej 3 lata. Warunkiem jest regularny udział w kursie językowym i indywidualna praca w domu. Nie znam osoby, która bez regularnej pracy nauczyłaby się języka hiszpańskiego.

Reasumując nie chodzi w tym wszystkim o zdolności ale o wewnętrzną motywację i pracę.

Ucząc się czegokolwiek schemat jest podobny. Na początku masz entuzjazm, że robisz coś nowego. Szybko widzisz postępy, a więc motywację nie jest trudno. Ta zasada również dotyczy języka hiszpańskiego czy włoskiego.

Trudność pojawia się na wyższych poziomach. Przychodzą kryzysy. Jaki jest sens nauki? Nie robię postępów. Popełniam dużo błędów. Po każdym kryzysie przychodzi tzw. odbicie i powrót motywacji. Trzeba przetrwać i nie przerywać nauki.  W tym procesie pomaga zarówno lektor, którego zadaniem jest utrzymać jak największą motywację Słuchaczy jak i grupa.

Rekomendujemy  zajęcia języka hiszpańskiego i włoskiego w grupach. Na poziomie początkującym A1 grupa liczy max 7 osób. Na poziomach wyższych grupy liczą tylko 4 słuchaczy.

Grupy są na tyle mała że studenci integrują się ze sobą a także motywują. Zapisując się na zajęcia hiszpańskiego masz okazję poznać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania do twoich. Chcą się rozwijać, uczyć się nowego języka, podróżować. Zajęcia w grupie dają energię, są dynamiczne. W oparciu o taką dynamikę jest zbudowana metoda nauczania Com-Activa. Dialogi prowadzone między kursantami w tym umiejętność zadawania pytań to podstawa aktywnej komunikacji. Na niej jest zbudowana autorska metoda nauczania Com-activa. Nauka gramatyki odbywa się poprzez kontekst.

Od września zapraszamy na kursy języków romańskich: hiszpański,włoski, francuski i portugalski. Stacjonarnie i on-line. Grupy i zajęcia indywidualne. Prowadzimy również kursy dla grup rodzinnych.

Aktualna oferta  wraz z harmonogramem jest zamieszczona na stronie www.sollares.pl