Obalamy mity! Jestem za stara/y na naukę języka!

Obalamy MIT, że tylko młode osoby mogą się nauczyć języka obcego. 80% słuchaczy Sollares to osoby dojrzałe, które uczą się języka hiszpańskiego lub włoskiego od podstaw. I to z bardzo dobrym rezultatem. Stwierdzenie „jestem za stara/y na naukę języka” jest dobrą wymówką aby nie podejmować wyzwania jakim jest przygoda z nauką hiszpańskiego czy włoskiego.

Nie ma żadnych badań naukowych potwierdzających tezę, że będąc dojrzałą osobą masz więcej trudności w nauce języka obcego. Nasz mózg się ciągle rozwija i dostosowuje do warunków. Nauka języka to dodatkowa stymulacja, wpływająca bardzo pozytywnie na rozwój. Naturalnie mózg dziecka jest bardziej chłonny, zwłaszcza jeśli chodzi o naukę obcego akcentu. Rozpoczynając naukę hiszpańskiego w dojrzałym wieku nie będziesz mieć akcentu native speakera. I nie jest to tak naprawdę istotne. Język hiszpański czy włoski ma wiele barw. Najważniejsza jest komunikacja.

Mit z serii „Jestem za stary” jest często związany z kwestią metody nauczania. W Instytucie Sollares uczymy metodą aktywnej komunikacji. Podstawą zajęć są dialogi, które stanowią bazę i w oparciu o nie budowany jest program. Dialogi nawiązują do codziennych sytuacji i sprawiają, że słuchacze angażują się. Tym sposobem zapamiętują zwroty, słówka. W metodzie Com-activa nauka gramatyki odbywa się naturalnie poprzez kontekst.

Efektywność nauki jest również związana z liczbą Słuchaczy w grupie. W grupach początkujących maksymalnie 6 słuchaczy, od poziomu A2 tylko 4 studentów. Po 2 semestrach nauki słuchacze Sollares bez problemu komunikują się w podstawowym zakresie.

Od września zapraszamy na kursy języków romańskich: hiszpański,włoski, francuski i portugalski. Stacjonarnie i on-line.

Aktualna oferta jest zamieszczona na stronie www.sollares.pl