Kurs hiszpańskiego online – wzbogacające doświadczenie, które uatrakcyjni niejedne wakacje

kurs hiszpańskiego w wakacje

Nauka hiszpańskiego w wakacje – więcej niż czysto intelektualne wyzwanie

Wakacje to taki okres w ciągu roku, w którym zarówno dorośli, jak i osoby w wieku dorastania dysponują większą niż zwykle ilością wolnego czasu. To właśnie wtedy można pozwolić sobie nie tylko na więcej luzu, ale tęż na nadrabianie swoich zaległości w zakresie naszego hobby. Dlaczego zatem nie skusić się o kurs hiszpańskiego w wakacje, zwłaszcza jeśli kultura krajów hiszpańskojęzycznych utożsamiana jest z ciekawymi i angażującymi sposobami spędzania wolnego czasu? Sollares oferuje atrakcyjne kursy hiszpańskiego online.

Nauka online – letnia aura to sprzyjający okres

Nie bez powodu znawcy glottodydaktyki uważają, że czysty intelekt nie wystarczy do biegłego opanowania języka obcego. Aby nauka dowolnego języka obcego była efektywna, konieczna jest adekwatna motywacja wewnętrzna, a mówiąc bardziej „ludzkim” językiem czysta radość z opanowania nowej dziedziny. Kurs hiszpańskiego przez internet to opcja godna rozważenia.

Kurs hiszpańskiego w wakacje w luźnej atmosferze

To właśnie dlatego kurs hiszpańskiego online, który prowadzony jest w ciepłej i luźnej atmosferze, to znakomity impuls, aby rozpocząć naukę języka obcego lub pogłębić swoje dotychczasowe kompetencje lingwistyczne. Notabene hiszpański z jednej strony jest językiem romańskim bazującym na łacinie, z drugiej natomiast – ma spory wpływ na światową popkulturę poprzez muzykę popularną, telenowele i literaturę piękną. W praktyce oznacza to ze nie jest to całkiem obcy język dla Polaków, a zwłaszcza dla tych, którzy znają już na przyzwoitym poziomie angielski lub dowolny język romański.

Hiszpański online – maestria glottodydaktyki w wirtualnej otoczce

Oczywiście kurs hiszpańskiego online nie musi być wcale monotonny. Odpowiednie podejście do nauczania języka hiszpańskiego online sprawia, że uczestnik kursu jest nie tylko skoncentrowany na zajęciach, ale też zdopingowany do tego, aby jak najpełniej wykorzystać przerobiony materiał w praktyce – różnorodnych kontekstach życia prywatnego i zawodowego.

rozpocznij naukę hiszpańskiego
Szkoła języka hiszpańskiego w wakacje

To właśnie skuteczności unikalność metodyczna stała się priorytetem, na jaki postawiła szkoła języka hiszpańskiego online Sollares. Pomysłodawcy instytutu kultury romańskiej oferują oryginalną koncepcję metodyczną, a mianowicie program Com Activa. Kursy prowadzą wyłącznie native speakers. Dzięki niej kursant poprzez werbalny i niewerbalny kontakt z lektorem zmotywowany jest do tego, aby jak najwięcej mówić i jak najbardziej aktywnie wykorzystywać swoją znajomość hiszpańskiego już od pierwszych zajęć. Nie ma co ukrywać, że to krytyczne podejście zapewnia znakomity start w nauce „nowego” języka. Oczywiście nie do przecenienia jest decydujące znaczenie takiego czynnika na wyższych poziomach zaawansowania, zwłaszcza na poziomie średniozaawansowanym wyższym (B2) słynącym z niesławnego efektu plateau – fazy nauki języka, w której efekty są coraz mniej spektakularne, co skutkuje większym ryzykiem demotywacji.

Najlepszy kurs języka hiszpańskiego. Mówisz od pierwszej lekcji

Wspomniana koncepcja Com Activa oswaja nie tylko z mówieniem, ale również z tak zwanymi „nudnymi” elementami akwizycji języka obcego. Gramatykę bowiem poznajemy przede wszystkim poprzez kontekst wypowiedzi, co sprawia, że przestaje ona być już tylko „suchym” konstruktem. I wreszcie – znacznie łatwiej poznaje się materiał, który budzi w nas pozytywne emocjonalne konotacje.

Hiszpański dla początkujących i nie tylko

Metoda Com Activa wspiera nie tylko płynność wypowiedzi ustnej, ale promuje ducha kooperacji na zajęciach online. Sprawia to, że kursanci wracają po lekcjach naładowani pozytywną energią i jeszcze bardziej zmotywowani do doskonalenia swoich kompetencji lingwistycznych.

Komu najbardziej przypadnie do gustu kurs hiszpańskiego w wakacje?

Hiszpański online w sezonie letnim

To wyśmienity pomysł nie tylko dla przebywających na wakacjach uczniów i studentów. To także znakomite rozwiązanie dla osób, które mogą nacieszyć się jedynie krótkotrwałym urlopem, albo takich, dla których ten urlop wiąże się z licznymi obowiązkami rodzinnymi, na przykład dla pracujących mam.

Nauka hiszpańskiego online pozwala po prostu zaoszczędzić czas bez względu an indywidualną sytuację życiową kursanta.

Rzecz jasna lekcje języka hiszpańskiego online sprawdzą się w przypadku różnych osób, bez względu na pierwotną motywację do nauki języka hiszpańskiego.

Dla osób, które pragną wykorzystać znajomość hiszpańskiego w biznesie, godnym uwagi rozwiązaniem są kursy hiszpańskiego dla firm. Podczas zajęć z zakresu español de negocios kursanci poznają nie tylko specjalistyczne słownictwo biznesowe, ale również techniki negocjacji. 

Zalety nauki hiszpańskiego online

W przyjaznym środowisku online na dedykowanej platformie nie tylko łatwiej przełamać barierę w mówieniu, ale też poćwiczyć pisanie. Trening redagowania korespondencji biznesowej oraz esejów o charakterze bardziej ogólnym sprawi, że po hiszpańsku będziemy także łatwiej myśleć.

Internetowy hiszpańskiego w wakacje – niepozorna decyzja jako źródło potencjalnych szans życiowych

Niewątpliwie nauka hiszpańskiego online wymaga pewnej dozy determinacji. Patrząc jednak długofalowo, jest to niezwykle skromna cena, jaką płacimy za możliwość łatwiejszego znalezienia zatrudnienia na wymagającym międzykulturowym rynku pracy tudzież za zdolność do szybszego zaaklimatyzowania się w kraju hiszpańskojęzycznym – jednym słowem za znacznie większą elastyczność życiową. 

Fot: pixabay