Życie w Hiszpanii. Czy Hiszpanie są OTWARCI?

życie w Hiszpanii

Marzy Ci się życie poza granicami Polski? Zastanawiałeś się, czy warto zamieszkać w Hiszpanii? Chcesz osobiście poznać zwyczaje mieszkańców tego kraju? Zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się, jak wygląda życie i praca w Hiszpanii. Przed wyjazdem postaw także na naukę języka. Kurs hiszpańskiego online pozwoli Ci przyswoić najważniejsze zwroty, a w rezultacie ułatwi komunikację z mieszkańcami Madrytu, Barcelony czy innego pięknego miejsca w opisywanym państwie. Co więcej, w poniższym tekście przedstawimy także kilka stereotypów i odpowiemy na pytanie, czy Hiszpanie są otwarci.

Dlaczego warto zamieszkać w Hiszpanii?

Oczywiście Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych krajów dla turystów z Europy i innych części świata. Jeśli Ty także należysz do osób, które odwiedziły już jej zakątki, doskonale wiesz, co sprawia, że przyciąga tak wielu podróżników. Co jednak powoduje, że staje się coraz lepszym miejscem do zamieszkania? Życie w Hiszpanii wybrało już wielu Polaków. Może Ty także będziesz należeć do tego szerokiego grona? Poniżej przedstawiamy kilka argumentów, które przemawiają za przeprowadzką do tego kraju.

Otwarci, pomocni i uśmiechnięci mieszkańcy

Stereotypu dotyczącego otwartości Hiszpanów nie da się obalić. O tym, że są bezpośredni i radośni warto przekonać się osobiście. Chętnie i łatwo nawiązują nowe znajomości, rozmawiają z przechodniami na ulicy czy ucinają sobie krótszą lub dłuższą pogawędkę w kolejce do kasy w sklepie. Nauka hiszpańskiego online przed przeprowadzką sprawi, że łatwo zrozumiesz mieszkańców.

Piękne widoki i sprzyjający klimat

Zróżnicowany krajobraz powoduje, że każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie. Zarówno południe, jak i północ kraju oferują piękne, piaszczyste, szerokie plaże idealne do odpoczynku czy uprawiania sportów wodnych. Wielbiciele górskich wycieczek także nie będą się tu nudzić. Osobom preferującym gorący klimat, niezależnie od pory roku, na pewno przypadną do gustu słoneczne Wyspy Kanaryjskie.

Radość z codzienności, brak pośpiechu oraz pyszna i zdrowa kuchnia

Wybierając Hiszpanię jako miejsce do życia, możesz mieć pewność, że nauczysz się tutaj cieszyć z małych rzeczy. Na próżno szukać tu ciągłej gonitwy.

Mieszkańcy kraju celebrują proste czynności, cieszą się chwilami spędzonym z rodziną i przyjaciółmi, a także czasem na świeżym powietrzu. Dużą uwagę zwracają na wspólne posiłki. Bogata w ryby i owoce morza kuchnia jest uznawana za jedną z najzdrowszych i najsmaczniejszych na świecie.

Hiszpania -Football i fiesta?

Z całą pewnością można stwierdzić, że Hiszpania to idealny kraj do życia dla imprezowiczów i fanów piłki nożnej. Wielu przyjezdnych dziwi liczba fiest. Świętować można tu niemal wszystko. Pochody i

procesje oraz życie nocne to definicja hiszpańskiego lata. Codziennością jest także śledzenie piłkarskich rozgrywek. Wolisz obejrzeć mecz w domu, w barze, czy na stadionie?

kurs języka hiszpańskiego online
Praca w Hiszpanii dla Polaków

Istnieje kilka stereotypów, które musimy obalić. Z pewnością należy do nich ten, dotyczący lenistwa Hiszpanów. Sjesta nie jest rezultatem braku chęci do pracy, a wynika m.in. z klimatu. Upały panujące w różnych częściach kraju sprawiają, że wykonywanie obowiązków służbowych na świeżym powietrzu w środku dnia jest po prostu niemożliwe.

Choć opisywany kraj ma wysoką stopę bezrobocia, ofert zatrudnienia zarówno dla mieszkańców, jak i obcokrajowców jest sporo. Praca w Hiszpanii dla Polaków jest możliwa w wielu sektorach. Najpopularniejsze są rozmaite kurorty wakacyjne. Hotele poszukują osób na różnorodne stanowiska. Brakuje pracowników kuchni (kucharzy i pomocników), kelnerów, barmanów czy recepcjonistów. Oczywiście, w otrzymaniu ciekawej oferty pomoże Ci znajomość języka. Warto więc wcześniej zacząć jego naukę. Postaw na hiszpański online ‒ wybierz kurs dostosowany do swoich umiejętności i potrzeb.

Życie w Hiszpanii ‒ co jeszcze powinieneś wiedzieć

Jeśli zdecydujesz się zamieszkać w Madrycie, Barcelonie czy innym dużym mieście, możesz liczyć na to, że porozumiesz się po angielsku. Przy wyborze mniejszej miejscowości, konieczna będzie znajomość, chociaż podstaw, hiszpańskiego.

Oczywiście, im wyższy poziom języka osiągniesz, tym lepsze masz szansę na znalezienie zatrudnienia. Praca w Hiszpanii jest możliwa dla obcokrajowców (zwłaszcza z Unii Europejskiej), a pracodawcy nie wymagają specjalnych, dodatkowych dokumentów. Wszystkich niezbędnych formalności zdecydowanie łatwiej dokonasz, posługując się językiem hiszpańskim.

Przygotuj się jednak na długi czas oczekiwania w urzędach, bankach czy innych instytucjach. Wiele rzeczy musisz załatwić osobiście.

Jak przygotować się do wyjazdu? Postaw na intensywny kurs hiszpańskiego online

Bez względu na to, czy marzy Ci się przeprowadzka za kilka miesięcy, czy do wyjazdu z kraju potrzebujesz znacznie więcej czasu, już teraz rozpocznij przygotowania. Za najważniejszy cel postaw sobie opanowanie języka. Szkoła hiszpańskiego online, którą wybierzesz, powinna proponować:

  • różne rodzaje kursów, dostosowane do poziomu kursanta i jego potrzeb. Wybieraj spośród różnych propozycji, np. solo (jeśli zależy Ci na indywidualnym podejściu do słuchacza), familia (idealnych dla rodzin czy grup przyjaciół, którzy chcą razem wyjechać do Hiszpanii) czy ofert przeznaczonych dla firm,

  • Zarówno poranne, jak i popołudniowe zajęcia. Wybór godziny sprawi, że nie będziesz musiał rezygnować z dotychczasowych obowiązków,

  • lekcje prowadzone przez wykwalifikowanych, kreatywnych lektorów. Nauczyciele z różnych zakątków świata zainspirują Cię do pogłębiania wiedzy. Ważne, aby celem zajęć była komunikacja.
Wybierz odpowiednie miejsce dla siebie

Już wiesz, dlaczego warto zamieszkać w Hiszpanii i co zrobić, aby najlepiej przygotować się do przeprowadzki. Oczywiście, życie w tym kraju różni się nieco w zależności od regionu. Jeśli jesteś fanem upałów, zdecyduj się na południe lub Wyspy Kanaryjskie. Szukasz klimatu zbliżonego do tego w Polsce, ale z łagodniejszymi zimami? Północ państwa ‒ Asturias, Cantabria czy Galicia będą idealne. Niezależnie od tego, na które miejsce postawisz, możesz być pewien, że pozytywnie zaskoczy Cię otwartość Hiszpanów. Nie zwlekaj, już dziś zapisz się na kurs hiszpańskiego online i rozpocznij wspaniałą przygodę.

 

Sollares zaprasza na intensywne wakacyjne kursy hiszpańskiego. Sprawdź harmonogram zajęć TUTAJ

FOTO: pixabay