Wakacyjny KURS francuskiego online

wakacyjne kursy francuskiego

Wakacje na horyzoncie. Kierunek: FRANCJA

Kiedy zaczyna się lato, pojawia się wiele różnych pomysłów na wakacyjne podróże. Niektórzy preferują te krótsze i bliższe, inni dalekie, pełne ciekawostek kulturalnych, kulinarnych i językowych. Dużym zainteresowaniem jako kierunek turystyczny, szczególnie w sezonie letnim, cieszy się Francja. Ten kraj oferuje odwiedzającym mnóstwo atrakcji! I to nie tylko w romantycznym Paryżu z majestatyczną wieżą Eiffla czy klimatycznymi kawiarenkami.  Jest tu również wiele pięknych zamków oraz malownicze lazurowe wybrzeże. Poza tym Francja gwarantuje rozrywki dla najmłodszych. Co roku przyciąga ich zlokalizowany pod Paryżem Disneyland.

Czy i Ty marzysz o wakacjach we Francji? Jeśli tak, przygotuj się do wyjazdu. Możesz np. zapisać się na naukę francuskiego online, by jeszcze przed wakacjami przyswoić chociaż podstawy tego języka.

Z czego słynie Francja?

Bez wątpienia jest to zagadnienie tak szerokie, jak panorama rozciągająca się z tarasu widokowego na najpopularniejszym symbolu Paryża, czyli na wieży Eiffla. Francja to duży kraj, mający bowiem powierzchnię 550 tys. km2, na której nie brak bogatych w zabytki miast, malowniczych wiosek, lawendowych pól czy lśniących w promieniach słońca wód lazurowego wybrzeża.

Ale ten kraj to przecież również jego mieszkańcy – jedyni w swoim rodzaju, wyjątkowi. Aby móc jak najlepiej poznać Francuzów, warto nauczyć się ich języka, korzystając np. z kursu francuskiego online, by prowadzić z nimi swobodne rozmowy. W dodatku, jego znajomość pozwoli głębiej zrozumieć lokalną kulturę – literaturę, muzykę, kinematografię. Ułatwi też wybór i zamawianie dań w restauracji. A jak wiadomo, francuska kuchnia słynie z wielu przysmaków, których warto skosztować podczas pobytu w tym kraju.

W skrócie omówimy przedstawione tutaj oblicza Francji, by każdy mógł dobrze zorganizować planowaną podróż.

Kurs francuskiego w wakacje

Najważniejsze miasta i zabytki

Paryż niewątpliwie wysuwa się na pierwszy plan. To miasto, które ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Gdy tworzysz listę, co warto w nim zwiedzić, powinieneś uwzględnić na pewno te atrakcje:

  • wieża Eiffla,
  • muzeum Luwr,
  • Katedra Notre-Dame,
  • Łuk Triumfalny,
  • Pola Elizejskie,
  • dzielnica artystów – Montmartre;
  • Pałac Wersalski (nieopodal Paryża).

Poza tym, wybierając się do Francji, warto również odwiedzić Lyon, portową Marsylię, Aix-en-Provence, czyli serce Prowansji, Niceę czy znany kurort Saint-Tropez. Na uwagę zasługuje również urokliwa Dolina Loary z licznymi zamkami wznoszonymi tu w minionych latach, jak choćby pochodzący z XVI wieku zamek Chambord. Dużą atrakcją może być też Pałac Papieski w Awinionie. Aby móc prawidłowo wypowiedzieć nazwy tych i innych miast oraz zabytków, warto natomiast rozważyć zapisanie się na kurs francuskiego online. Gwarantujemy, że znajomość tego języka ułatwi zwiedzanie.

Kuchnia francuska

Zarówno ci, którym nauka francuskiego nie jest obca, jak i osoby nieznające tego języka, słyszały na pewno o słynnych pochodzących z Francji potrawach. Pierwszym skojarzeniem są zwykle ślimaki oraz żabie udka. Niekoniecznie chcesz ich próbować? Bez obaw, Francja w kwestiach kulinarnych ma o wiele więcej do zaoferowania! Możesz tu zjeść np. tradycyjną zupę cebulową, wołowinę po burgundzku czy ratatouille. Na słodko rekomendujemy natomiast crème brûlée oraz słynne croissanty. Oczywiście powinieneś też koniecznie skosztować puszystą francuską bagietkę. Ponadto to kraj kojarzony z różnymi rodzajami smacznych serów. A dla fanów mięsnych dodatków godny polecenia będzie pasztet foie gras.

Oprócz tradycyjnych przysmaków, które rozpieszczają podniebienia turystów, Francja znana jest z dobrych gatunków win. Najpopularniejsze powstają ze szczepów chenin blanc, cabernet sauvignon czy merlot. Najczęściej pije się tu ten trunek o barwie czerwonej, lecz do wyboru są też wina białe.

Co istotne, wizyta w restauracji we Francji to okazja do szlifowania języka i praktyczna nauka francuskiego w wakacje.

Francuska kuchnia
Daj się ponieść francuskim rytmom

Za co kochamy Francję? Oczywiście za muzykę! To również jeden z powodów, dlaczego szkoła języka francuskiego online cieszy się tak dużą popularnością. Wiele osób, zachwyconych jego brzmieniem w połączeniu z przyjemną melodią, chce się go po prostu nauczyć. Co więcej, śpiewanie w nim piosenek jest również formą przyswajania nowych słów, zasad gramatycznych, a przede wszystkim wymowy. We Francji nie brak natomiast znanych na całym świecie muzycznych hitów. Kto bowiem nie słyszał o takich artystach, jak Édith Piaf, Joe Dassin czy Vanessa Paradis? Kto nie bawił się przy takich przebojach, jak choćby „Voyage voyage” w wykonaniu różnych muzycznych gwiazd lub „Moi… Lolita” w wykonaniu Alizée? Wśród znanych francuskich hitów znaleźć możesz też coś romantycznego, np. słynny utwór „Je t’aime”. Wyjazd do Francji pozwoli Ci jeszcze lepiej poznać muzykę tego kraju, również tę nową, która może niekoniecznie dotarła jeszcze do innych zakątków Europy. To będzie jednocześnie przyjemny i praktyczny kurs francuskiego w wakacje.

Festiwale filmowe i kinematografia

Jesteś miłośnikiem dużego ekranu? Jeśli tak, wiesz na pewno, że film francuski odnosi niemałe sukcesy. Wśród popularnych produkcji są np. kultowa „Amelia”, „Pan od muzyki” czy „Nietykalni”. Dużo osób ceni też humor francuskich komedii. Jeśli natomiast chodzi o znanych aktorów i aktorki pochodzących z tego kraju, możemy wymienić Louisa de Funèsa, Jeana Reno, Brigitte Bardot, Juliette Binoche oraz wielu innych wspaniałych ludzi kina. O tym, że Francja kultywuje swoją filmową tradycję, świadczy również organizowany tu co roku i słynny na całym świecie festiwal w Cannes. Jest on nie tylko okazją do poznania interesujących produkcji. To również swoisty pokaz mody, której kolebkę stanowi Francja. Oglądanie filmów pochodzących z tego kraju to też sposób na bliższe poznanie francuskiej kultury. Co więcej, możesz podczas seansu notować nowe dla siebie słowa i w ten sposób uczyć się języka oraz go szlifować. Jeśli to możliwe, włączaj filmy z napisami, nie z lektorem, by słuchać jak najwięcej naturalnej mowy.

Parę słów o języku francuskim

Tego, że jest piękny, nie musimy udowadniać. Wystarczy go posłuchać, by docenić jego melodyjność i brzmienie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka szkół języka francuskiego i zaczyna się go uczyć. A co możemy o nim powiedzieć? Zalicza się on do grupy języków romańskich. Oprócz mieszkańców Francji posługują się nim również Belgowie, Szwajcarzy oraz Kanadyjczycy z kilku znanych prowincji, jak Quebec czy Ontario. We francuskim jest 26 liter, a poza tym mamy znaki diakrytyczne. Występuje 8 czasów, lecz 2 z nich stosuje obecnie jedynie literatura. Najczęściej tym, co może początkowo sprawiać trudność osobom uczącym się tego języka, jest wymowa. Zapis wyrazów często różni się od tego, co słyszymy w mowie. Na szczęście dobry kurs francuskiego to możliwość szybkiego przyswojenia tych zasad i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonych lektorów. Odkryj piękno tego języka i ciesz się swobodną rozmową w nim prowadzoną podczas swoich wakacji we Francji!

Twój francuski online – profesjonalnie i komfortowo

Zastanawiasz się nad organizacją letniego wyjazdu do Francji? A możesz chcesz związać swoją przyszłość z tym językiem? Jeśli tak, postaw na profesjonalną, a przy tym wygodną naukę. Możesz korzystać z niej, nie wychodząc z domu! To zapewnia Ci francuski online – kurs, na którym poznasz zasady gramatyki, wymowy, słownictwo i będziesz ćwiczyć prowadzenie swobodnych konwersacji. Oczywiście samodzielnie również możesz szlifować język. Istnieje wiele sposobów na jego doskonalenie – mobilne aplikacje, śpiewanie piosenek, oglądanie filmów. Ale nic nie zastąpi doświadczonych lektorów, którzy mogą w każdym momencie dać Ci podpowiedź, wytłumaczyć trudne zagadnienie lub skorygować popełniony przez Ciebie błąd. Dzięki temu nie utrwalisz niepoprawnych informacji, które mogłyby zaburzać kolejne procesy nauki. Bez wątpienia kompleksową wiedzę w tym zakresie może dać Ci tylko profesjonalna szkoła francuskiego, dla wygodnych lub zapracowanych – online!

Francja to bogaty kulturowo kraj, który malowniczymi krajobrazami, licznymi zabytkami, sztuką oraz pyszną kuchnią przyciąga wielu turystów. Jeśli chcesz podszkolić swój francuski przed wakacjami, skorzystaj z dostępnych kursów. A może już odwiedziłeś ten zakątek Europy i zachwycił Cię tak, że szukasz odpowiedniej dla siebie szkoły, by nauczyć się języka? Postaw na wygodną naukę online!

Sprawdź HARMONOGRAM KURSÓW ONLINE