Nauka hiszpańskiego online – bez owijania w bawełnę!

nauka hiszpańskiego

Dlaczego znajomość języka hiszpańskiego ułatwia podróżowanie?

Późna wiosna to najlepszy czas, aby zaplanować swoją wakacyjną podróż. Jeśli marzą Ci się rajskie krajobrazy, złocisty piasek i krystalicznie czysta woda, a do tego gorący klimat i przepyszne jedzenie – koniecznie wybierz się do Hiszpanii! W tym artykule podpowiemy Ci, jak ciekawie można spędzić tam czas i w jaki sposób przygotować się na niezapomnianą przygodę.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Hiszpanii?

Każdego roku Hiszpania zajmuje wysokie miejsce w rankingach krajów najchętniej odwiedzanych przez turystów z całej Europy. Komfortowe autostrady, nowoczesne lotniska i dobrze zorganizowana komunikacja miejska znacznie usprawniają gościom zza granicy przemieszczanie się po tym kraju.

Ogrom atrakcji sprawia, że wszyscy znajdą tu coś dla siebie – zarówno miłośnicy plażowania, aktywnego wypoczynku, zwiedzania zabytków, smakowania jedzenia, jak i zażywania nocnego życia. Historia i architektura Hiszpanii słynie ze swojej burzliwości, różnorodności i bogactwa. Od majestatycznych pałaców Alhambra w Granadzie, przez gotyckie katedry w Toledo, po nowoczesne osiągnięcia architektoniczne w Barcelonie — każdy zakątek tego kraju kryje w sobie niezwykłe dzieła sztuki i budowle.

Tutejsza kuchnia jest uznana za jedną z najsmaczniejszych i najbogatszych na świecie. To w Hiszpanii znajduje się najwięcej restauracji, barów i klubów w południowej Europie. Mieszkańcy uwielbiają celebrować posiłki – będąc tutaj, nie ma mowy o pośpiechu – sjesta to obowiązkowy punkt dnia! Spróbujecie tutaj lokalnych specjałów, wykwintnych dań kuchni katalońskiej i baskijskiej, i oczywiście wspaniałego hiszpańskiego wina.

Podróżowanie po Hiszpanii to również doskonała okazja do poznania kultury i nawiązania nowych, fascynujących znajomości. Hiszpanie to ludzie otwarci, radośni, przyjaźni i na pewno z ogromną przyjemnością opowiedzą Ci co nieco o miejscach wartych odwiedzenia. Chcesz się z nimi sprawnie porozumieć?  Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, hiszpański to jeden z prostszych do opanowania języków. Jeszcze przed wyjazdem zapisz się na kurs hiszpańskiego online – będziesz czuć się pewnie i będziesz przygotowany na każdą sytuację, czy to na lotnisku, czy już w hotelu.

nauka hiszpańskiego

Decydując się na jeden z internetowych kursów dostępnych online, takiej jak szkoła języka hiszpańskiego Sollares możesz być pewny, że nie będziesz tracić czasu na zbędną teorię czy nudne czytanki. Cała uwaga naszych lektorów będzie skupiona na nauce praktycznego wykorzystywania nabywanych umiejętności i pokonywania bariery przed mówieniem, którą ma każdy z nas. Angażujące lekcje oparte na dialogu i zadawaniu pytań, naturalna nauka gramatyki poprzez kontekst i nawiązywanie do codziennych sytuacji sprawiają, że po ukończeniu kursu hiszpańskiego w wakacje bez problemu porozumiesz się z mieszkańcami odwiedzanych miast, nabierzesz pewności siebie, a przede wszystkim wzbogacisz swoje podróżnicze doświadczenia.

Hiszpański online nie wymaga od Ciebie wychodzenia z domu – lekcje odbywają się na żywo na specjalnej platformie w dogodnym dla Ciebie terminie. Mała liczba kursantów w grupach ułatwia personalizację programu nauczania i skupienie się i poświęcenie odpowiedniej ilości czasu dla każdym uczestnika. Zajęcia prowadzą doświadczeni lektorzy, którzy od lat nauczają Polaków swojego ojczystego języka. Lekcje dopasowane są do wieku i stopnia zaawansowania uczestników – od A1 do B2, a każdy etap nauki kończy się możliwością otrzymania certyfikatu.

Efektywna i przyjemna nauka języka hiszpańskiego w praktyce, na przykładach wziętych z życia stała się możliwa. Bez góry podręczników, uczenia się słówek na pamięć i dużej ilości teorii. Dzięki kursom języka hiszpańskiego online otrzymasz okazję, aby rozwijać swoje umiejętności językowe we własnym tempie, z indywidualną pomocą i bez jakiejkolwiek presji. A ponadto otrzymujesz niepowtarzalną szansę, aby podróżować i sprawnie komunikować się z mieszkańcami aż 22 krajów na świecie, w których hiszpański jest językiem urzędowym!

Znajomość języka hiszpańskiego a jakość Twoich podróży

Zacznijmy od tego, jakim typem podróżnika jesteś. Jeśli lubisz spędzać czas we własnym towarzystwie, zależy Ci na odpoczynku w spokoju, w hotelu przy morzu – umiejętność komunikacji może nie być Ci aż tak potrzebna (aczkolwiek zawsze się przyda). Natomiast chcąc odpoczywać aktywnie, przemieszczać się po kraju, zwiedzać, nawiązywać nowe znajomości i dosłownie zanurzyć się w hiszpańskiej kulturze – znajomość języka będzie niezbędna.

Co więcej, nawet kończąc podstawowy kurs, możesz kontynuować naukę hiszpańskiego w wakacje, będąc już na miejscu. Lokalsi na pewno z przyjemnością poduczą Cię praktycznych zwrotów i słówek. Będziesz mieć też mnóstwo okazji, aby ćwiczyć, jednak podstawowym warunkiem jest pokonanie bariery językowej, co znacznie łatwiej osiągnąć w kameralnej grupie o podobnym stopniu zaawansowania.

Znając język, łatwiej zapytać się miejscowych o polecane restauracje, mniej oblegane plaże czy zakątki niewystępujące w przewodnikach, ale warte odwiedzenia. Będziesz też czuć się bezpieczniej, gdy bez problemu przeczytasz tabliczki informacyjne, zamówisz swoje ulubione danie i napoje, czy porozumiesz się z obsługą hotelu lub kierowcą autobusu.

W zasadzie nie istnieją żadne minusy językowego przygotowania się do wyczekanego wyjazdu do Hiszpanii! Dzięki lekcjom online i spersonalizowanemu podejściu każdy może podarować sobie okazję i niezwykle praktyczny prezent, jakim jest kurs językowy. To nie tylko otworzenie się na nowe horyzonty, ale także ogromne poczucie własnej satysfakcji!