Kurs wakacyjny hiszpańskiego

nauka hiszpańskiego

Lato za progiem. Czy warto rozważyć kurs hiszpańskiego w wakacje?

Na zewnątrz coraz cieplej, przez okno wpadają pierwsze promienie słońca, wiosenna aura udziela się większości z nas. Lato za rogiem, wakacje tuż za progiem, z tyłu głowy kłębią się myśli o dalekich krainach i poznaniu tego, co nieznane. Krajów jest wiele, a jednym z nich jest Hiszpania. Dlaczego właśnie Hiszpania? Jakie tajemnice skrywa? Czy i jak się do takiego wyjazdu przygotować? Czy warto rozważyć kurs hiszpańskiego w wakacje? Na te i kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć.

Ciepło, cieplej, Hiszpania

Hiszpania jako w części wyspiarski kraj położona jest na Półwyspie Iberyjskim, na północy graniczy z Francją, na zachodzie z Portugalią. Do jej terytorium należą dobrze znane Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary a ich szerokie, piaszczyste plaże oraz przyjemny, łagodny klimat przyciągają wielu wczasowiczów spragnionych gorącego słońca oraz pięknego morskiego błękitu.

Kraj ten podzielony jest na 17 autonomicznych okręgów, z których (oprócz wcześniej wspomnianych Wysp Kanaryjskich i Balearów) największą popularnością cieszą się miasta takie jak: Kantabria, Galicia, Andaluzja, Kastylia-León. Kastylia-La Mancha, Katalonia, Walencja oraz stolica Hiszpanii – Madryt. Wśród amatorów plażowania (z których prawdopodobnie wielu skorzystało już z nauki hiszpańskiego online) ogromnym powodzeniem cieszą się piaszczyste hiszpańskie wybrzeża, a w szczególności regiony takie jak Costa del Sol. Costa de la Luz, Costa Blanca Costa Brava oraz znane przede wszystkim z imprez i wspomniane w popularnych niegdyś piosenkach wyspy takie jak Ibiza, Majorka czy Teneryfa.

Nauka hiszpańskiego w wakacje

Hiszpański tygiel! Hiszpania jako kraj uważana jest za jeden z najbardziej różnorodnych regionów świata zarówno pod względem kulturowym jak i przyrodniczym, co tym bardziej powinno zachęcić do nauki hiszpańskiego online. Jest to swego rodzaju tygiel kulturowy, gdzie wielowiekowa i głęboko zakorzeniona tradycja chrześcijańska naznaczona jest również historycznymi wpływami ze strony Arabów oraz judaizmu. Szczególną (i wartą poznania) jest ceniąca sobie swoją odrębność i niezależność licząca kilka milionów populacja Basków zamieszkująca tereny w obrębie Zatoki Baskijskiej na pograniczu Hiszpanii i Francji.

Kraj ten posiada także niesamowicie bogatą faunę i florę obejmującą około 10 000 gatunków roślin i 70 000 gatunków zwierząt. W ich skład wchodzą zarówno gatunki europejskie, afrykańskie, alpejskie i śródziemnomorskie jak i typowo endemiczne (występujące tylko w jednym, szczególnym miejscu na świecie).

Jak przygotować się do wyjazdu?

Gdy zachęceni bogactwem i wiecznym słońcem, po solidnej lekcji na kursie hiszpańskiego w wakacje, zdecydujemy się na wyjazd do Hiszpanii, warto się do niego odpowiednio przygotować. W bagażu podróżnym nie powinno zabraknąć rzeczy takich jak:

  • Dokumenty – dowód osobisty lub paszport, tzw. EKUZ, czyli hiszpański odpowiednik ubezpieczenia zdrowotnego, opcjonalnie dodatkowe ubezpieczenie
  • Wszelkiego rodzaju kosmetyki z filtrem UV oraz łagodzące oparzenia słoneczne
  • Podstawowy zestaw leków takich jak tabletki przeciwbólowe, przeciw biegunce oraz przeciwgorączkowe
  • Odpowiednie, dostosowane do pogody ubrania, okulary przeciwsłoneczne oraz koniecznie chroniące przed nadmiernym wpływem słońca nakrycie głowy

Bagaż to nie wszystko. Postaw na naukę hiszpańskiego

Walizki spakowane, bilety wykupione, dobry humor na pokładzie, jednak czy aby na pewno wszystko zostało dopięte na ostatni guzik? Czy gdy od nieznajomego usłyszymy Como estas? lub Hablas Espanol? będziemy wiedzieli, co odpowiedzieć? Jeśli nie to warto rozważyć rozpoczęcie nauki hiszpańskiego w wakacje, a jeśli już potrafimy porozumiewać się w tym jeżyku to zdecydowanie dobrze byłoby sobie tę wiedzę odświeżyć. Przy czym warto się za to zabrać odpowiednio wcześnie i poszukać wykwalifikowanej szkoły języka hiszpańskiego online już dziś, ponieważ nauka języka wymaga czasu i przede wszystkim systematyczności.

Nauka hiszpańskiego w wakacje nie musi jednak kojarzyć się ze żmudnym zapamiętywaniem słówek i studiowaniem zawiłych reguł gramatycznych, a w rękach dobrej szkoły języka hiszpańskiego online może być całkiem przyjemna i stanowić nie lada przygodę. Hiszpański online stanowi przy tym wygodną i oszczędzającą czas alternatywę dla tradycyjnych szkół stacjonarnych. Jest to o tyle łatwe, że do nauki hiszpańskiego online wystarczy tak naprawdę dowolne nowoczesne urządzenie z dostępem do Internetu – szybko, sprawnie, w każdym miejscu i o dowolnej porze.

Kurs hiszpańskiego w wakacje prowadzony przez doświadczonego i wykwalifikowanego lektora pozwoli rozwinąć (w zależności od potrzeb) każdą z czterech sprawności językowych takich jak rozumienie ze słuchu, pisanie, czytanie oraz konwersacja. Pozytywne nastawienie w połączeniu z odpowiednio dostosowanym i angażującym programem nauczania pozwoli zauważyć dające niemałą satysfakcję efekty już po pierwszych kilku lekcjach hiszpańskiego online.

Nauka hiszpańskiego w wakacje przyda się nie tylko podczas samego wyjazdu, a dobra znajomość języka może przynieść znaczące korzyści także w życiu codziennym. Język hiszpański, podobnie jak niemiecki czy angielski uważany jest za tzw. lingua franca, czyli uniwersalny język dominujący w wielu krajach na świecie, z tego powodu jego znajomość jest wysoce pożądana na rynku pracy i może w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu czy awansu zawodowego. Dodatkowo umiejętność mówienia po hiszpańsku pozwala „zabłysnąć” w towarzystwie, wzbudzając zainteresowanie i pozytywny odbiór naszej osoby wśród rozmówców, a wszystko to za sprawą kursu hiszpańskiego online.

Podsumowując, zarówno Hiszpania jako kraj jak i język hiszpański charakteryzują się bogactwem i różnorodnością, co z całą pewnością sprawia, że zarówno wakacyjny wyjazd jak i kurs hiszpańskiego w wakacje mogą być fascynującą przygodą i wędrówką w nieznane. Przygoda ta, pod przewodnictwem dobrej szkoły języka hiszpańskiego online, może stać się podróżą na całe życie.