Bliżej sztuki. Warsztaty malarstwa!

BLIŻEJ SZTUKI / Warsztaty MALARSTWA dla amatorów

Warsztaty są dedykowane dla amatorów i dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z malarstwem. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w malowaniu. Wystarczy, że

kochasz sztukę i pragniesz rozwijać się w tym kierunku. Być może po razy pierwszy będziesz malować na płótnie. Nic nie szkodzi. Poznasz nową technikę, która może przeobrazić się w Twoją życiową pasję.

MODUŁ I

AUTOPORTRET KUBISTYCZNY W STYLU PICASSO

5-9 lipca godz. 18:00 -20:00

Warsztaty prowadzi Daniel del Rosal GARCIA

Uczestnicy będą malować farbami akrylowymi na płótnie. Pod bacznym okiem Mistrza Daniela, krok po kroku będziemy tworzyć portret inspirowany kubizmem, podpatrując wielkich hiszpańskich malarzy. W ciągu 5. dni powstanie praca, którą każdy uczestnik zabierze do domu.

Cena kursu 550 zł

MODUŁ II

ŚLADAMI MISTRZÓW MARTWEJ NATURY

26-30 lipca godz. 18:00-20:00

Warsztaty prowadzi Daniel del Rosal Garcia

Temat warsztatów: Kompozycje: Owoce na paterze, naczynia (do wyboru)

Uczestnicy będą malować farbami akrylowymi na płótnie.

Kolejna część wakacyjnych warsztatów. Tym razem przyjrzymy się martwej naturze. Namalujemy owoce bądź kompozycję z naczyniami (do wyboru). Inspiracją warsztatów będą wielcy hiszpańscy mistrzowie, tacy jak Goya, Julio Rometo, Sorolla, czy Miro, którzy stworzyli wybitne dzieła obrazujące martwą naturę. Nasze warsztaty będą niezapomnianą podróżą poprzez różne style i techniki. Będziemy eksperymentować z kompozycją, kolorem i światłem.

Cena kursu 550 zł.

Jak będą wyglądały warsztaty?

• Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem do tematyki.

• Omówimy kluczowe aspekty kompozycji.

• Daniel wprowadzi uczestników w świat koloru i światła.

• Krok po kroku będziemy poznawać technikę tworzenia portretu czy martwej natury.

• Grupy są kameralne, maksymalnie 12. uczestników, co pozwala na indywidualną pracę z każdym z kursantów.

• Pracownia malarska Sollares jest w pełni wyposażona. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do wykonania obrazu: sztalugi, płótna, farby akrylowe, papier, ołówki, kredki.

• Gwarantujemy miłą atmosferę w przyjaznym i klimatycznym miejscu, które słynie z wyjątkowo dobrej kawy. 🙂

Warsztaty poprowadzi niezwykle artystyczna dusza, Daniel del Rosal Garcia. Malarz, grafik, ilustrator, reżyser, scenarzysta i aktor. Studiował Sztuki Piękne na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, a ostatni rok swoich studiów odbył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma na swoim koncie szereg wystaw. Stworzył między innymi cykl obrazów „Przyjemność”. Życiowa filozofia Daniela brzmi:

“Odnajdujmy przyjemność w codziennych prostych czynnościach: jedzeniu, spotkaniach, czytaniu. Hedonizm życia to postawa, to dostrzeganie, docenianie i smakowanie tego, co jest w naszym zasięgu”.

Daniel też jest nauczycielem języka hiszpańskiego w Sollares.

Zapisy: https://sollares.pl/warsztaty-malarstwa/