Hiszpańskie smaczki i niuanse

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Hiszpańskie smaczki i niuanse to kurs hiszpańskiego dla poziomu B1-B2. To będzie głębokie zanurzenie w gramatycznych niuansach dla odważnych i zaawansowanych. Mocna dawka, 12 godzin z Danielem del Rosal Garcia.

 • Koszt 375 zł/ 15h
 • Wybrana lekcja – 35 zł
 • środa godz. 18:00-19:00, start od października

PROGRAM

 1. Mity o  czasownikach SER i ESTAR  cz.I: – Twierdzenie,  że czasownik ESTAR używa się, żeby określić stany przejściowe jest szybkie, wygodne i do pewnego stopnia praktyczne.  Ale jest ono częściowo fałszywe.
 2. Mity o  czasownikach SER i ESTAR cz.II: – Lokalizacja obiektów, wydarzeń i zjawisk. Czemu Hiszpanie czasami używają SER lub ESTAR inaczej kiedy mówią potocznie? Wyjaśnimy to krok po kroku.
 3. Mity o  czasownikach SER i ESTAR cz. III w gazetach – Inne formy SER i ESTAR,  które spotkacie czytając gazety: la voz pasiva. To unikalna okazja aby rozszyfrować te zawiłości.
 4. SER,  ESTAR i HABER w przeszłości – Te trzy czasowniki w czasie przeszłym stanowią prawdziwe wyzwanie. Jeśli rozumiesz zasady nie popełnisz błędów.
 5. Trudne czasowniki w czasie przeszłym – Czasowniki o innym znaczeniu w preterito indefinido i preterito imperfecto. Kiedy chcesz powiedzieć “quería” y “quise”, lub “tenía” i “tuve. Grupa hiszpańskich czasowników, które po polsku nie mają wersji dokonanej a po hiszpańsku mają.
 6. Las perífrasis verbales cz. I- Trudne wyrażenia z którymi Polacy sobie nie radzą . Kiedy używać:  “llevar haciendo”, “acabar de hacer algo”. Różnica między “dejar de hacer algo” y “para de hacer algo”. Rozszyfrujemy zawiłości.
 7. Las perífrasis verbales cz. II – Różnica między “llevar hechos” i “tener hechos” oraz “andar haciendo algo” i “ir diciendo algo”. To będzie głębokie zanurzenie 🙂
 8. PENSAR razem z SUBJUNTIVO
 9. Wyrażamy swoją opinię używając trudnej formy subjuntivo.  Budujemy zdanie złożone podrzędnie z czasownikiem PENSAR lub jego synonimami. Mówimy bezbłędnie !
 10. GUSTAR, PARECER razem z SUBJUNTIVO – Zdania złożone podrzędnie z czasownikiem GUSTAR. Kiedy po parecer stosujemy INDICATIVO NEGATIVO a kiedy  SUBJUNTIVO? Czasami z czasownikiem gustar też tak się dzieje. Rozłożymy to na czynniki pierwsze.
 11. EL, LA, LOS, LAS i UN, UNAS, UNOS, UNAS cz. I – To jest prostsze niż wygląda. W ciągu godziny opanujemy te „malutkie słówka” . Nie popełnisz już więcej błędów. 100% gwarancji.
 12. EL, LA, LOS, LAS i UN, UNAS, UNOS, UNAS cz.II – Bawimy się różnicami w użyciu rodzajników określonych i nieokreślonych . Eksperymentujemy na ulubionym „poletku” Daniela- żargon i wyrażenia potoczne.

Zapisy: instytut@sollares.pl[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]