Zastanawiam się … Wernisaż Daniela Del Rosal Garcia

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Imprezą towarzyszącą 5 rocznicy Sollares jest wernisaż prac Daniela Del Rosal Garcia „Zastanawiam się …”

  • 19 października godz. 20:00 (po koncercie jubileuszowym Sollares), sala multimedialna 2 Piętro
  • Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka” ul. Mostowa 15, Konstancin Jeziorna

Daniel Del Rosal Garcia o wystawie:

Każdy ma powody, aby robić to, co robi. Ja maluję. Niektórzy malują z obsesji i w końcu obcinają sobie ucho. Inni malują z ciekawości, doświadczając nowych form i tworząc, prawie nie zdając sobie z tego sprawy, awangardę i nowe style.

Są tacy, którzy szukają uznania i chcą być medialni lub udaje im się zrobić ikonę z puszki zupy.

Wielu maluje, by zabrać głos i wypowiedzieć się co w konsekwencji prowadzi do wypełnienia ścian ich domów czarnymi obrazami lub portretami pałacowych błaznów. W dużym stopniu motywuje ich do malowania przyjemność oglądania, czasem tancerzy na próbach, innym razem struktur pierwszych neuronów uchwyconych pod mikroskopem lub mnogość kolorów, jakie mają fasady katedry o zachodzie słońca.

Niektórzy chcą sprowokować i wygenerować dialog i refleksję wokół pomysłów, które wyrażają i wypełniają krytyką ściany czy fasady lub szydzą w genialnych artykułach.Oczywiście nie możemy zapomnieć o tych, którzy chcą żebyśmy podziwialiśmy ich dzieła i kreują przestrzenie w kaplicach.

Kiedy pytają mnie, dlaczego maluję, myślę o każdym z tych powodów i nie zamierzam całkowicie oddzielać się od żadnego z nich. Trudno mi ustalić, który naprawdę najbardziej mnie porusza. Więc po prostu maluję, mówiąc „alea jacta est”- Kości zostały rzucone.” Mam nadzieję, że pomimo ryzyka zachowam moje uszy przez całe życie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]