Akademia Sztuki Sollares

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Akademia Sztuki Sollares 

Oglądanie, malowanie i rozumienie sztuki to jedna z najgłębszych potrzeb człowieka. Akademia Sollares tworzy przestrzeń do ich zaspokojenia. Poprowadzimy cię krok po kroku nie tylko poprzez aspekty techniczne. Dzięki zajęciom w Sollares nauczysz się widzieć i rozumieć malarstwo, co wniesie nową jakość w twoje życie. Odkryjesz siebie na nowo. Malarstwo nie jest dziedziną dla wybranych. Każdy może znaleźć własną przestrzeń i realizować się na swój indywidualny sposób. To dla was stworzyliśmy autorski program.  Nie wymagamy doświadczenia plastycznego, pomagamy od podstaw osobom zupełnie początkującym. Zapewniamy indywidualny tok nauki oraz pełną opiekę pedagogiczną przez cały czas trwania kursu. Zajęcia prowadzi artysta malarz z Madrytu Daniel Del Rosal Garcia.

 

Program zajęć

Zapoznamy Was od podstaw z technikami rysunkowymi i malarskimi takimi jak: ołówek, węgiel, tusz, pastele, tempera, akryl, olej. Chcemy uczyć nie tylko warsztatu i rzemiosła, ale przede wszystkim rozwijać Waszą wrażliwość artystyczną. Dlatego proponujemy ćwiczenia malarskie i rysunkowe, które polegają na wnikliwym obserwowaniu natury ale też na działaniach z wyobraźni. Przekazujemy nie tylko wskazówki techniczne dotyczące warsztatu ale przede wszystkim uczymy nieprzedmiotowego postrzegania natury, czyli widzenia poprzez kompozycję, światłocień, barwę.

 

Dla kogo są zajęcia w Sollares? 

Dla tych którzy chcieliby malować a nie mają wykształcenia plastycznego. Być może uważają że nie mają talentu. To nie ma znaczenia. Po prostu przyjdź i zacznij malować. Kursantem naszej szkoły rysunku i malarstwa może być zarówno osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę ze sztuką jak i bardziej zaawansowana, chcąca doskonalić umiejętności a także poszukująca dobrej atmosfery do pracy twórczej.

 

Open Studio

Oprócz regularnych kursów rysunku i malarstwa nasi uczniowie mogą skorzystać z tzw. Open Studio w te same dni tygodnia kiedy odbywają się zajęcia. Propozycja Open Studio jest przeznaczona wyłącznie dla naszych kursantów i daje możliwość samodzielnego rysowania i malowania w przestrzeni naszej pracowni.

 

Termin zajęć

  • Czwartki godz. 18:00-20:30,
  • Open Studio w piątki godz. 18:00-20:00
  • Koszt zajęć 65 zł / spotkanie (koszt zawiera materiały)
  • Zapisy: instytut@sollares.pl, 723-33-33-45

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]