Wernisaż Daniela del Rosal Garcia

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Na zakończenie semestru zapraszamy na wernisaż „Hiszpańskie fantazje Daniela”

  • 15 czerwca godz. 19:00 w Sollares, Warszawska 22A w Piasecznie

Autorem prac jest Daniel Del Rosal Garcia- artysta malarz z Madrytu. Wernisaż uświetni koncert muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej w wykonaniu duetu:

  • Carmen Azuar – śpiew, gitara, kastaniety
  • Tomasz Kaszubowski – gitara, charango

O wernisażu:

Odkąd istnieje ludzkość, FANTAZJA była bogatym źródłem pozwalającym wyrazić troski, pasje, radości czy tragedie. Od zawsze podejmowano próby aby wyjaśnić złożoność świata lub od niego uciec. Te emocje są bliskie każdemu artyście, co pokazują prace Daniela Del Rosal Garcia.

„Hiszpańskie fantazje Daniela” to wystawa prezentująca zarówno serię obrazów figuratywnych, które zaledwie w niewielkim stopniu pokazują wewnętrzny świat artysty jak i cykl portretów. Seria prac abstrakcyjnych to eksperymentowanie kolorem i głębią. To podróż w świat fantazji gdzie tętni życie i pasja tworzenia.

O Artyście

Daniel Del Rosal Garcia. Urodzony w Madrycie w 1983 roku malarz, grafik, ilustrator, reżyser, scenarzysta, aktor. Studiował Sztuki Piękne na madryckim Uniwersytecie Complutense . Ostatni rok swoich studiów odbył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie mieszka od 2006 roku. Z Polską wiąże swoją przyszłość, zarówno malarską jak i filmową.

Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, między innymi w galeriach Delfiny, MiTo, Prom Kultury, Van den Berg, Pracownia Miejsce, Autograf, Klubokawiarnia Karma, Bily Konicek w Muzeum Etnograficznym. W jednej z pierwszych opracował projekt “Ślad”, w którym poprzez fotomontaż zastanawiał się nad wpływem jaki mają nasze korzenie na postrzeganie świata, który nas otacza Prace prezentowane na wystawie to geometryczne kompozycje śladów odbitych na śniegu, połączone z motywami architektury hiszpańskiej i echami jej islamskich wpływów. Artysta w odległym, odmiennym krajobrazie polskiej zimy odnajduje znaki charakterystyczne dla kultury w której wyrósł.

Kolejne wystawy skupiał wokół malarstwa olejnego i akrylowego, precyzując swój własny sposób malowania, wyróżniający go na tle współczesnych, młodych artystów. Od kilku lat pracuje nad nowymi cyklami obrazów pod wspólnym tytułem „Małe przyjemności”, analizując ich znaczenie w naszym codziennym życiu. Celem projektu jest próba zaprezentowania czystej przyjemności poprzez sztukę, bez wiązania jej z konkretnymi kontekstami jak ma to miejsce np. w świecie reklamy. W swoich obrazach Daniel del Rosal Garcia stara się wyrazić przyjemność jako przesłanie samo w sobie, tworząc taką formę i treść dzieła by sprawiało radość jego odbiorcom. Niezwykła żywiołowość kładzenia farby na płótno, feeria nasyconych i energetyzujących barw oraz ciepło bijące z obrazów, powoduje, że malarstwo to nie pozostawia żadnego widza obojętnym . Styl jakim posługuje się artysta jest unikalny i intrygujący do tego stopnia, że nawet błahe z pozoru tematy zmieniają się w kadry, które cieszą oko i na długo zapadają w pamięć.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]