Koncert Flamenco con Amor

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Zapraszamy na koncert FLAMENCO CON AMOR 11 sierpnia, Plac Kisiela w Piasecznie. Godz. 18:00-20:00. Wstęp wolny. Wystąpią:

Zsofia Pirok
Zawdzięcza swoje początki z flamenco zawdzięcza mamie, Andrea Lippai, która po raz pierwszy zaczęła tanczyć flamenco w 1991 roku.
Została członkiem FlamenCorazonArte w roku 2004. Od roku 2008 była solową tancerką , a także choreografem i asystentem. W wieku 19 lat , została przyjęta do Conservatorio Profesional de Danza w Sewilli, który ukończyła w maju 2013 roku jako pierwszy zagraniczny absolwent.
Podczas czterech lat pracy w Andaluzji koncertowała wiele razy w różnych klubach flamenco, ośrodkach kultury i teatrach w Sewilli.
Jej pierwszy samodzielny spektakl „Colores de Mujer” (Kolory Kobieta), miał premierę w Sewilli w dniu 8 marca 2013 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Był on również wykonywany na Węgrzech na 9. Festiwalu Tańca Węgierskiego. W 2014 roku otrzymała stypendium Fülöp Victor jako choreograf, dzięki któremu stworzyła nowy spektakl „SUSPIROS” . Premiera odbyła się w Narodowym Teatrze Tańca. Spektakl też został wykonany w Madrycie na Festiwalu Flamenco 'Flmaencos y Otras Aves „.
http://en.zsofiapirok.com/

Andrzej Lewocki – Gitarzysta Flamenco. Swoja edukacje rozpoczął w Szkole Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce ( Studio Flamenco). Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de Boleros (’Sinfonicando’), Teatrem Tańca NTF („Carmen Concierto’), Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos,Caravana Banda, FlamenCorazonArte (’Suspiros’) Tanto Flamenco, Anną Chodakowską (’Zmienność Róży’), Teatrem Polonia (’Flamenco Namiętnie’), Teatrem Kamienica (’Testament Cnotliwego Rozpustnika’), Teatrem Komedia (’Zorro Musical’), Teatrem Syrena (’Bolero Cafe’) oraz Teatrem FlamencoArte (’Lenguaje de Las Flores’). Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.
Magda Navarrete 
Wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu. Kobieta z pasją, talentem i wizją. Wciąż gdzieś w drodze pomiędzy Warszawą, Montevideo, Sevillą a Dublinem. Ma 34 lata a jej biografia wygląda na dwa razy tyle. Tworzy spektakle, nagrywa płyty, koncertuje, prowadzi własne studio wokalne Warsaw Vocal Studio, uczy śpiewu i tańca flamenco za granicą. Jej płyty „Chilli” i „Iman” zaistniały nie tylko na polskim rynku, ale także na latynoamerykańskim, gdzie Magda regularnie koncertuje.
Śpiewa od dziewiątego roku życia. Swój talent i zdobyte umiejętności wciąż rozwija podróżują po całym świecie, czerpiąc bezpośrednio z etnicznych utworów. Pisze teksty po hiszpańsku i układa melodie w latynoskie rytmy. Jako jedyna kobieta w Polsce śpiewa bolera i flamenco na ustanowionym przez Hiszpanów i Latynosów poziomie. Zapraszana jest do współpracy przy wielu festiwalach i produkcjach muzycznych na świecie, m.in. w Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Nowym Jorku, Rumunii, Berlinie, czy Londynie.
Niezwykły styl artystki jest efektem świadomego ulegania wpływom różnorodnych muzycznych gatunków. Magda urodziła się w Warszawie, w Madrycie studiowała muzykę i antropologię, w Ameryce Południowej nawiązała bliską współpracę z tamtejszym rynkiem muzycznym.
http://www.magdanavarrete.pl/

Mateo El Galito
słowacki pianista, kompozytor, tancerz i śpiewak w jednej osobie. Utalentowany artysta i zarazem świetny pedagog. Występował w spektaklu flamenco Don Quijote (Teatr Wustenrot, Bratysława), w musicalu Carmen (Teatr Muzyczny Karlin, Praga) oraz w programie Simfonia Flamenca z gośćmi Ramonem Martinez i Jesusem Corbacho oraz z Orkiestrą Symfoniczną Viva Musica (Bratysława). Jest liderem zespołu jazz-flamenco Remedios, z którym odbył wiele międzynarodowych tras koncertowych. Współpracował z takimi gwiazdami, jak Juan Polvillo, Ismail Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, Alberto Garcia, Maria Jose, Felix de Lola, Maria Angeles Gabaldon. Od 2004 roku nagrał 6 płyt, z czego ostatnią (oprawa muzyczna spektaklu Carmen) dla czeskiego EMI.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”7921,7924,7925,7926,7927,7929,7930,7931,7932″][/vc_column][/vc_row]