Koncert Tablao Flamenco

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Koncert TABLAO FLAMENCO w wykonaniu artystów z Hiszpanii i Polski odbył się 20 listopada w Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Był śpiew, gitara, taniec i niezwykłe emocje.

Wyjątkowy koncert TABLAO FLAMENCO w wykonaniu znakomitych artystów z Hiszpanii i Polski.

Skład zespołu:

  • Jakub WAGNER – gitara
  • Eva PINERO MESA- śpiew
  • Małgorzata WOŁYŃCZYK – taniec
  • Diaa EDDIN – taniec

Eva Piñero Mesa – młoda, niezwykle utalentowana gwiazda śpiewu flamenco z Malagi, która swoim występem uświetniła m.in. londyńską premierę filmu „Volver” Pedro Almodovara. Regularnie koncertuje i bierze udział w nagraniach dla telewizji i radia w Andaluzji. Pracowała w różnych zespołach w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych i w Australii, dzieląc scenę z innymi wielkimi artystami flamenco, jak np. Lole Montoya, Oscar de los Reyes, czy Irene la Sentío z zespołu Farruquito. Jej nauka przebiegała pod okiem wielu hiszpańskich mistrzów śpiewu flamenco, m.in. Calixto Sánchez, Arcangel, José de la Tomasa, Paco Taranto, oraz z pomocą gitarzystów takich jak Niño de Pura, Pedro Sierra i Paco Cortés. Eva jest niezwykle utalentowaną wschodzącą gwiazdą Cante Flamenco.

Małgorzata Wołyńczyk − Finalista IV międzynarodowego konkursu tańca flamenco w Turynie „Flamenco Puro” 2015. Profesjonalna tancerka i nauczycielka, która od wielu lat doskonali się poprzez wielokrotne wyjazdy do Sewilli, gdzie rozwija swój warsztat pod okiem wielkich mistrzów.W 2014 roku wspólnie ze śpiewaczką Marią Cadenas wystąpiła przed hiszpańską publicznością w Trianie, słynnej dzielnicy Sewilli oraz w Pena Flamenca de Gelves, miejscu spotkań profesjonalistów i miłośników flamenco.Koncertowała również w Marbelli (Malaga) razem ze śpiewaczką Evą Penero. Współpracowała z Teatrem Narodowym przy spektaklu „Królowa Margot” oraz z Teatrem Kamienicaprzy spektaklu „Testament cnotliwego rozpustnika”.Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings.

Jakub Wagner – gitarzysta flamenco, uczył się od mistrzów tej sztuki (Miguel Perez, Juan Campallo, Eduardo Rebollar). Współpracował z wieloma wykonawcami sztuki flamenco z Polski i z Hiszpanii, brał udział w spektaklach Emiliana Kamińskiego i Anny Chodakowskiej, koncert na Festiwalu Flamenco w Lublinie oraz nagranie na płycie zespołu MashMish, wydanej przez wytwórnię Universal. Doświadczenie i wiedzę zdobywał jako uczeń polskiego gitarzysty Andrzeja Lewockiego.

Diaa Eddin – Tancerz, instruktor i choreograf tańca flamenco. Trenował również balet, taniec współczesny i nowoczesny. W 2004 roku dołączył do grona tancerzy Teatru Tańca Enana (Syria), z którym odbył tournee po większości krajów arabskich, a w 2006 roku wziął udział w ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Azjatyckich w Ad-Dauha (Katar). Swoją karierę taneczną rozwija obecnie w stronę nurtu flamenco contemporáneo, trenując pod okiem maestro Marco de Ana. We wrześniu 2013 roku Diaa Eddin i Eliza la Morá zaprezentowali swój autorski spektakl flamenco El Armario podczas Nocy Kultury w Norrköping (Szwecja). W 2014 i 2015 roku uczestniczył w cyklu koncertów flamenco Miércoles a compás organizowanym przez Centrum Sztuki Współczesnej w Sewilli oraz w cyklu Veranillos Flamencos odbywającym się w Cortijo del Parque Alamillo. Na przełomie kwietnia i maja 2015 roku wziął udział w Festiwalu ‘Let’s Sing and Dance for Peace’, występując w duecie z Elizą La Morá na deskach Opery Narodowej w Erywaniu (Armenia). Obecnie pracuje jako instruktor i choreograf w Akademii FlamencoArte w Warszawie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][nz_vc_gallery link_full=”true” img_size=”Montserrat-Ninzio-One-Third” columns=”3″ images=”6586,6587,6588,6589,6590,6591,6592,6593,6594,6595,6596,6597,6598,6599,6600,6601,6602,6603,6604,6605,6606,6607,6608,6609,6610″][/vc_column][/vc_row]