Wieczór Andaluzyjski w Józefosławiu !

To był wyjątkowy wieczór. W klubie Kultury w Józefosławiu zagościło flamenco. 21 listopada na koncert Flamenco- ogień w sercu przybyły tłumy okolicznych mieszkańców. Na scenie spotkali się Małgorzata Wołyńczyk, Marta Mieszczanek, Jakub Wagner i Mateo Gallito. Koncert został zorganizowany przez Sollares- Instytut Kultury Latynoamerykańskiej.

Flamenco to emocje. Każdy koncert jest inny, Nie ma stałych składów czy zespołów. Jeśli zna się reguły jakimi rządzi się flamenco, można grać z każdym. Na scenie wystąpili wybitni artyści od lat zafascynowani flamenco:

Małgorzata Wołyńczyk – profesjonalna tancerka i doświadczona nauczycielka flamenco. Finalistka IV międzynarodowego konkursu tańca flamenco w Tutynie „Flamenco Puro”. Regularnie koncertuje w Polsce, wielokrotnie występowała również w Hiszlanii, w Sercu flamenco- Andaluzji.

Jakub Wagner – gitarzysta flamenco. W skład jego dorobku artystycznego wchodzi miedzy innymi: udział w licznych koncertach w Polsce i w Hiszpanii w roli akompaniatora i solisty; udział w spektaklu teatralnym Lorca y el Flamenco w Teatro Municipal de los Palacios oraz sztukach teatralnych: Testament cnotliwego rozpustnika Emiliana Kamińskiego i Zmienność Róży Anny Chodakowskiej; akompaniament na konkursie śpiewu flamenco w Utrerze; nagranie na płycie zespołu MashMish wydanej przez wytwórnię Universal.

Mateo Gallito – śpiewak, tancerz, pianista i aranżer. Pochodzi ze Słowacji. Założyciel zespołu Remedios. Komponuje muzykę, która jest fuzją jazzu i flamenco. Nagrał 6 płyt.

Marta Mieszczanek – flamenco zajmuje się od 7 lat. Tancerka i nauczycielka. Jest związana z najstarszą polską szkołą Studio Flamenco w Warszawie. Od kilku lat regularnie uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez mistrzów flamenco w Sewilli.

Za pomoc w organizacji koncertu dziękuję: Klubowi Kultury w Józefosławiu, Stowarzyszeniu Pomysł na Józefosław i lokalnemu miesięcznikowi Sąsiedzi.