Flamenco – ogień w sercu !

Aby zaistniało flamenco wystarczą dłonie, śpiew, obcasy i … ogień w sercu. Zmysłowa praca dłoni, step, dynamiczne ruchy tancerki, skomplikowany rytm przy dźwiękach ostrej gitary. Flamenco to także barwne stroje, kastaniety, wachlarz czy wielka chusta. Nieodzowne akcesoria tego tańca. To taniec silnych, emocjonalnie dojrzałych kobiet. Pewnych siebie, zmysłowych i dumnych. Pięknych.

Flamenco to zjawisko kulturowe wywodzące się z południowej Hiszpanii, związane z folklorem andaluzyjskich cyganów. To coś więcej niż taniec, strój i śpiew. To styl życia. Życie w duchu flamenco to wieczna cygańska wędrówka, przemieszczanie się z miejsca na miejsce. To wieczne poszukiwanie szczęścia. To zachwyt nad pięknem świata, organiczna potrzeba wolności pomieszana z bólem istnienia. Ten ból czuje się w tańcu i muzyce tak samo mocno jak rozpierającą swą energią szczęście i dziecięcą spontaniczność życia. We flamenco nic nie jest oczywiste, jednoznaczne, proste.

W świat Flamenco wprowadzi nas jej znawczyni. Kobieta dla której flamenco jest życiodajną energią. Warsztaty rozpoczynamy już od września.

Małgorzata Wołyńczyk

Finalista IV międzynarodowego konkursu tańca flamenco w Turynie „Flamenco Puro” 2015. Profesjonalna tancerka i nauczycielka, która od wielu lat doskonali się poprzez wielomięsieczne wyjazdy do Sewilli, gdzie rozwija swój warsztat pod okiem wielkich mistrzów. W 2014 roku wspólnie ze śpiewaczką Marią Cadenas wystąpiła przed hiszpańską publicznością w Trianie, słynnej dzielnicy Sewilli oraz w Pena Flamenca de Gelves, miejscu spotkań profesjonalistów i miłośników flamenco.

Koncertowała również w Marbelli (Malaga) razem ze śpiewaczką Evą Penero. Współpracowała z Teatrem Narodowym przy spektaklu „Królowa Margot” oraz z Teatrem Kamienica przy spektaklu „Testament cnotliwego rozpustnika”.Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings.