Instytut Kultury Latynoamerykańskiej zaprasza !

Instytut powstał z miłości do kultury Latynoamerykańskiej. Jego założycielki to Stella Maris Peralta, Argentynka od wielu lat mieszkająca w Polsce, kobieta zarażająca swoją energią i optymizmem każdego kogo spotka na swojej drodze i Jolanta Kowalska, miłośniczka języka hiszpańskiego, literatury południowoamerykańskiej, energetycznej muzyki i słońca.

Spotkanie dwóch kobiet, z tak odległych kultur zaowocowało projektem, którego celem jest inspirowanie innych do poznawania nowych kultur. Proces poznawczy jest niekończącą się podróżą, która rozpoczyna się od języka. Każdy kto poznawał jakikolwiek język wie, że jest to coś znacznie więcej niż tylko nauka zasad gramatycznych i słówek. To wielopłaszczyznowy proces, który stopniowo obejmuje swoją przestrzenią muzykę, literaturę, kino czy malarstwo. Język to integralny element kultury a rozpoczynając jego naukę, często nieświadomie sięgamy do jego korzeni.

Instytut Stella Maris ma na celu zarówno popularyzowanie kultury Ameryki Łacińskiej, jak również integrowanie wszystkich którzy podzielają zainteresowania tym regionem świata. W instytucie będą organizowane prelekcje, wykłady i konferencje na temat Ameryki Południowej. Będą promowane wszelkie inicjatywy takie jak wystawy fotograficzne czy artystyczne, kuchnia regionalna, muzyka czy taniec latynoamerykański. W przyszłości również będą organizowane autorskie wyprawy do krajów Ameryki Łacińskiej czy letnie kursy językowe za granicą dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy!