Felix - Hiszpania

 

Urodzony w Madrycie. W Polsce mieszka od 12 lat gdzie realizuje swoje życiowe pasje. Z pozoru różne ale mające jeden wspólny fundamentalny element- kontakt z drugim człowiekiem. Jedną z nich jest nauczanie języka hiszpańskiego, drugą fotografia.

więcej...
Lektor języka hiszpańskiego z bogatym doświadczeniem zdobytym w szkołach językowych, gdzie prowadził zajęcia grupowe i indywidualne dla firm, dorosłych, młodzieży i dzieci. Współpracował z Acento Espanol, The Palms, Akademią Językową Brooklyn czy Institutu Espanol sin Fronteras.

 

Odbył wiele kursów i szkoleń z zakresu metodyki nauczania w tym “Dynamika pracy z grupą w nauczaniu języka hiszpańskiego czy “Prace strategie i pomysły na ożywienie i uaktywnienie zajęć hiszpańskiego”

Marcos - Chile

 

Ukończył filologię Hiszpańskojęzyczną na Uniwersytecie w Santiago de Chile. Jest pisarzem, który na w swoim dorobku wiele publikacji. Z zamiłowania nauczyciel. Marcos jest również uzdolnionym rysownikiem. W Sollares prowadzi zajęcia Arte en Espanol które łączą zajęcia językowe z plastycznymi.

więcej...
Marcos mieszka w Polsce dopiero od 3 lat. Jest na studiach doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadził zajęcia z takich przedmiotów jak język komunikacji czy kreatywne pisanie. W Polsce jest nauczycielem języka hiszpańskiego. Uwielbia pracę z dziećmi.

Daniel - Hiszpania

 

Urodzony w Madrycie – malarz, grafik, ilustrator, reżyser, scenarzysta, aktor. Studiował Sztuki Piękne na madryckim Uniwersytecie Complutense. Ostatni rok swoich studiów odbył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie mieszka od 2006 roku.

więcej...

Z Polską wiąże swoją przyszłość, zarówno malarską, jak i filmową.

Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, między innymi w galeriach Delfiny, MiTo, Prom Kultury, Van den Berg, Pracownia Miejsce, Autograf, Klubokawiarnia Karma, Bily Konicek w Muzeum Etnograficznym.

Nauczyciel języka hiszpańskiego z wieloletnim stażem. Autor filmów edukacyjnych „Uwaga Hiszpański.

Leonardo-3

Leonardo- Brazylia

 

Pochodzi z Rio de Janerio w Brazylii gdzie ukończył wydział informatyki. Jest programistą ale jego pasją  są podróże i poznawanie świata. Interesuje się również koszykówką, nauką obcych języków (zna angielski, hiszpański i włoski). Jako nauczyciel portugalskiego chce przekazać swoim uczniom jak najwięcej informacji o kulturze swojego kraju. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w Sollares.

Beatriz - Wenezuela

 

Sopranistka, logopeda, pedagog. Przyjechała do Polski z Caracas. Współpracowała z Instytutem Cervantes prowadząc kursy dla dzieci jak i dla nauczycieli języka hiszpańskiego. W Polsce mieszka od 30 lat. Wkrótce ukaże się jej płyta solowa w wersji hiszpańskiej. W Sollares będzie prowadziła zajęcia językowe dla dzieci  wg. jej autorskiej metody.

Ana (Maluna)- Hiszpania

 

Absolwentka Produkcji Filmowej w Alfonso X el Sabio w Hiszpanii. Brała udział w produkcji serialu „Uwaga hiszpański” z Jesusem Garcia. W Polsce mieszka od 4 lat. Jest nauczycielem języka hiszpańskiego. Uczy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Jej pasją są filmy wideo które nagrywa w każdej wolnej chwili. Uwielbia naszą rodzimą kuchnię. Fascynuje ją Polska, którą zwiedza podróżując po kraju wraz z grupą przyjaciół.

Memo - Meksyk

 

Pochodzi ze stolicy Meksyku, gdzie ukończył studia na wydziale Biznes Międzynarodowy. Od 3 lat mieszka w Polsce i współpracuje z Fundacją Euroweek. Jest nauczycielem języka angielskiego i hiszpańskiego. W swojej pracy wykorzystuje kreatywne metody nauczania języków zwłaszcza w grupie dzieci. Jego pasją jest muzyka i taniec. Uwielbia gotować.

Marco - Włochy

 

Pochodzi z Padwy, gdzie ukończył studia magisterskie na wydziale literatury. W Polsce mieszka ponad rok. Jest doktorantem na wydziale Italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie prowadzi również zajęcia ze studentami. Jak każdy Włoch tęskni za słońcem i włoską kuchnią. Interesuje się literaturą i współczesnym kinem.

Izabela

 

Lektor i tłumacz przysięgły języka włoskiego. Absolwentka Podyplomowych Studiów dla Tłumaczy Konferencyjnych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a także członkinią Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS. We wszystkim co robi, stawia na profesjonalizm i wysoką jakość. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek, miłośniczka porannego espresso, filmów Giuseppe Tornatore i pasjonatka win! Nie tylko włoskich…

Anna- Maria - Włochy

 

Pochodzi z Palermo, stolicy Sycylii. Jest absolwentką architektury. Od 20 lat mieszka w Polsce a jej pasją jest flamenco i włoska kuchnia. Zawodowo zajmuje się nauczaniem języka włoskiego jak również prowadzi zajęcia choreoterapii w jednym z warszawskich szpitali.

Eduardo- Hiszpania

 

Pochodzi z Bibao. Ukończył prawo na uniwersytecie de Deusto. Dlaczego jest nauczycielem w Sollares? Lubi kontakt z ludźmi z różnych kultur, od których jak twierdzi dużo się uczy. Jest aktywny sportowo, w Polsce dużo jeździ rowerem, w Hiszpanii uprawia surfing (od 10 lat) i nawet jest nauczycielem tej dyscypliny.

Henar- Hiszpania

 

Urodziła się w Palma de Mallorca, jest licencjonowanym pedagogiem. Ukończyła Uniwersytet de las Islas Baleares. Od roku mieszka w Polsce gdzie uczy języka hiszpańskiego zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. W wolnym czasie chodzi na koncerty rockowe. Jest wielbicielką zwierząt, zwłaszcza kotów.

David- Hiszpania

 

Pochodzi z Oviedo w Hiszpanii. Studiował Architekturę na Politechnice w Madrycie. Z zamiłowania artysta malarz, aktor. Jak twierdzi praca nauczyciela wiąże się z kreacją i niezależnością. Uwielbia kontakt z oryginalnymi, otwartymi ludźmi. Wolny czas spędza ze swoimi przyjaciółmi, lubi też oglądać stare filmy. Jego ulubiona polska wokalistka to Violetta Villas.