Instytut powstał z miłości do kultury Latynoamerykańskiej. Celem tego projektu jest inspirowanie innych do poznawania nowych kultur. Proces poznawczy jest niekończącą się podróżą, która rozpoczyna się od języka.

 

Każdy kto studiował jakikolwiek język wie, że jest to coś znacznie więcej niż tylko poznanie zasad gramatycznych i słówek. To wielopłaszczyznowy proces, który stopniowo obejmuje swoją przestrzenią muzykę, literaturę, kino czy malarstwo. Język to integralny element kultury a rozpoczynając jego naukę, często nieświadomie sięgamy do jego korzeni.

Instytut Kultury Latynoamerykańskiej ma na celu zarówno popularyzowanie kultury Ameryki Łacińskiej, jak również integrowanie wszystkich którzy podzielają zainteresowania tym regionem świata. W instytucie będą organizowane warsztaty na temat Ameryki Południowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Będą promowane wszelkie inicjatywy takie jak wystawy fotograficzne czy artystyczne, kuchnia regionalna, muzyka czy taniec latynoamerykański. W przyszłości również będą organizowane autorskie wyprawy do krajów Ameryki Łacińskiej czy letnie kursy językowe za granicą dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy!